Német állampolgár, külföldi rendszám?

Több
12 éve 11 hónapja #5123 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Nagyon szépen megkőszőnném ha megkérdeznéd. de én irtam félre már azt sem tudom hol az itthon és hol az otthon ;) ez a kétlaki élet :cheer:
nekem már természetes hogy németországot kérdezem, mert talán otthon magyarországon kőnnyebb utánna járni ilyen dolgoknak, csak itt értelmeznek németországban mindent másképp, és nemszeretném ha megbüntetnék a bárátomat, vagy barátnőmet, hogy az én automat vezeti magyar rendszámmal.
Kisné
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #5132 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Szia kisne,
En is kivancsi lettem, erdekel majd, mit mond a rendör.
Csak következtetni tudok, talan az ADAC szolt volna, ha nem vezetheti a parom a magyar autojat.
Arra gondolok, ha a rendör ellenörizte a kocsidat, es nem szolt semmit, talan nem volt semmi baja vele.
Nekünk igy jobb most, hogy itt a biztositas, es amiota a bonuszokat elfogadtak, nem is annyira draga. Amig nincs gond, nem erdekes hol van a biztositas, de amint valami van - nekünk tolattak a multkor pl - mar erdekes lehet. Eleg maceras lett volna intezni. Igy meg hivtunk rendört, aztan jöttek a papirok, utana beadtuk a szervizbe, megkerdeztek, kerünk-e csereautot. Nem kertünk, igy kb 30 eurot fizettem munkanaponkent ezert . Ezeket csak azert irom le, hatha segit, ha kerdes van. Meg egy: mindig rendört kell hivni, nalunk is el akarta intezni a masik tulaj, de nem engedtük. Aztan kiderült, hogy a kicsi ütközesben a lampa is megserült.
Amig van otthoni lakcimetek, addig gondolom problema nelkül mehet a magyar rendszam is. Mindenesetre nekem az utnyilvantartas miatt isjobb igy, mert a nemet autonal csak 3 honapig kellett irni, utana nem.
szia:
Eva
Téma zárolva.
Több
12 éve 11 hónapja #5150 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Szio Éva

Én nem gondolkodom a német rendszámban mert a terv az az, hogy évvégén ugy is muszály müszakiztatni az autot otthon magyarországon és akkor vagy tavasszal otthon hagyom a fiamnak ;) az automat. És utánna itt veszünk kocsit másikat akkor természetesen német rendszámmal, de jo hogy irtad hogy bonusz igazolás kell az otthoni biztositotol.
A házam meg megmarad otthon is, és igy kétlaki életet élek, mert itt is van lakás meg otthon is marad. Igy két lakcimmel is rendelkezem, ;)
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #5151 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Szia kisne,
Logikus, ahogy irod. Fontos, hogy a bonushoz az összes igazolast kerik, nemcsak a legutolsot. Tehat mind, amire a bonust szeretned, nalam több, mint 10 evre visszamenöleg.
Az uj autonal is erdemes megkerdezni a biztositast, mert nakünk most az ADAC-nel van, de ha megjön az uj, az autokereskedönel kötöm meg, mert felebe jön ki a dij. Csak nem vezetheti 23 evnel fiatalabb ember. Eredemes ezekre is rakerdezni, nekünk azt mondtak, csak bizonyos tipusokra van ez a kedvezmeny.
Ha uj autot akartok venni, az arak között lehet lenyeges különbseg az egyes kereskedöknel. A mostanit hasznaltan vettük, es ugyanugy, mint otthon, le lehetett alkudni valamennyit az arbol, illetve megcsinaltak a vizsgajat is.
szia:
Eva
Téma zárolva.
Több
12 éve 11 hónapja #5161 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Sziasztok !

Amint megjön a válasz szólok !
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13151 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Eva10 írta: De ezek szerint a nemet rendszamu autohoz Magyarorszagon a nemet lakcimigazolast mutassam?


Szerintem azt jól teszed. Ha Magyarországon német rendszámos autóval közlekedsz, akkor kezdödhetnek a galibák. Bonyolíthatja a heyzetet, ha megvan még a magyarországi lakcímed is. Ha a rendör lemeszel, átadod a magyar útleveledet, a rendör ellenörzi, hogy van-e magyar lakcímed. Ha van, akkor remélhetöleg a rendör elfogadja a német lakcímbejelentöt, ami igazolná, hogy a magyar lakcím ellenére külföldön élsz. Rádaásul úgy néz ki, ez a német lakcímbejentö nem is lesz jó eredetiben németül, hanem kell egyhivatalos magyar fordítás is…. :sick:

Ha valaki bennfentes van köztetek, jó lenne, ha mondana valami biztosat (létezik ilyen???) , mert eszméletlen kavarodástól tartok…. :(
Itt lehet rágódni a dolgon pl.:
www.police.hu/nyitooldal/cikkek/orf20110909.html
Téma zárolva.