Német állampolgár, külföldi rendszám?

Több
12 éve 3 hónapja #13182 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Szilvi írta: ...Azonban, én azt gondolom, amennyiben ideiglenesen külföldön tartózkodom, és ezt a tényt az okmányirodában is bejelentem, az az igazoltatáskor ki kell derüljön, hiszen ezt az infót kéri le a rendőr legelőször.....


Tehát te abban bíznál, hogy a rendör igazoltatáskor a kis kütyüjében látni fogja, hogy te ideiglenesen külöföldön tartózkodsz? :huh: Huhhh, reméljük! Azért én lehet, hogy berakom a kesztyütartóba a német lakcímbejelentö másolatát... Sicher ist sicher!

Viszont azt biztosan tudom, hogy ezt a lakcímbejelentöt nem fogom hivatalosan lefordíttatni 50 euróert csak azért, hogy a törzs is megértse, hogy mi ez a külföldiül íródott papír... Aztán, lehet hogy én szívok majd, nem tudom.
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13185 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Attila_BRD írta: Mivan ha van 4 országban lakóhelyem és egy 5. ország rendszámával MO-on járok, ahol ugyancsak van lakohelyem ?


Félreértés ne essék, szerintem sincs senkinek semmi köze ahhoz, hogy én milyen rendszámú autóval közlekedem. Én vettem (veszem, fogom venni), én irattartam át, én fizetem rá a biztosítás, én tankolom stbstb. Egyik törvényalkotó vagy rendőr sem adott két fillért ahhoz, hogy ezt megtehessem, adózott pénzből, a szabályok tiszteletben tartásával lett ( lesz) ilyenem. ( Az egyébiránt külön megér egy misét, hogy a német autón lévő német rendszámot egyáltalán van-e joga levenni.)

De mivel bizonyosan fogok közlekedni Mo-on, hiszen a szüleim itt élnek, és ameddig nem tudom Őket arra rábírni,hogy kijöjjenek értelemszerűen haza fogok járni, ergó ismernem kell a szabályokat.

Abban a pillanatban, amikor kijelentkezem az országból, és bejelentkezem Németországba egy lakcímre, én ott élek életvitelszerűen, én valamint mindenki, aki e szerint jár el véleményem szerint kivétel lesz e szabályozás alól.

Továbbá eszem ágában sincs semmit sem akármennyi pénzért lefordítani, nem én vagyok rá kíváncsi, hogy mi szerepel benne.

Az pedig külön vicces, hogy - mivel én nem viselem a férjem nevét - magyarázkodjak bárkinek is,hogy milyen jogon használom azt az autót, amit a fizetésünkből vettünk/veszünk/fogunk venni, illetve a férjemmel kölcsönadási szerződést írjak, hogy az autót, ami adott esetben az ő nevén van használhassam.

Julianna, nem bízom, hanem ezzel az infóval rendelkezem. A rendőrnek látnia kell, és ez nem opció.Ettől függetlenül azonban én is berakom a kinti lakcímbejelentőm fénymásolatát, valamint az itthoni lakcímbejelentőm ( ideiglenesen külföldön tartózkodik) fénymásolatát valamint a házassági anyakönyvim fénymásolatát az autóba, továbbá rendelkezni fogok egy meghatalmazással illetve + egy kölcsönadásival is ( Sicher ist sicher :))) hogy vezethetem a férjem nevén lévő autót.

Sajnos e szabályozáson is látszik, hogy össze van fércelve, és egy célja van, minél több pénz beszedése.

De hogy messzire nem menjünk, 2012.01.01-től a tanulók diákigazolványát ( mely 2012.09.01-i beíratáshoz már alapkövetelmény, e nélkül senkit sem vesznek fel suliba, illetve nem folytathatja tanulmányait) az okmányiroda készíti, ott fényképezik le a lurkókat. A gáz csak annyi, hogy erről az okmányiroda nem tud!!!!!!!!!!!!! ( Továbbá amíg a suli intézte 550,- Ft volt, az okmányirodába ezért most 1.450,- Ft-ot fogsz fizetni .) és a sort, mely az átgondolatlan és sebtiben a minél több pénz beszedésének céljából összefércelt intézkedéseket felsorolja - napestig folytathatnánk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Attila_BRD
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13186 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Forditsunk egyet a honlap topicján. Vissza MO-ra cimmel.
Tegyük fel hogy van egy MO-i lakásom be is vagyok jelentve egyenlöre mint EU-állampolgár és eszembe jut, hogy 2012 Jan. 1 töl alkotmányos jogom a magyar utlevél is. Ugyebár ide kellene adniuk, ha volt 1977 elöttröl már 100 oldalas szemétigazolványom, személyi számom piros meg kék utlevelem és a többi marhaság.
Elvileg bemehetek egy utlevélért és személyiért, de kifelé jövet már megbirságolhatnak a rendszámom miatt?
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13187 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Minap megállított Magyarországon egy rendőr. Szokásos sablonszöveg:
"Jogozsíítvány fóógalmi engedély kérek szépen", közúti ellenőrzés.
Az okoska nézegeti a forgalmit meg a személyit majd egyszercsak megkérdi, hogy
"Öné az autó?" no comment, búcsúban lőttem. :woohoo:

Mindenki rendőrnek születik, csak van aki tovább tanul...

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13188 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Attila_BRD írta: Elvileg bemehetek egy utlevélért és személyiért, de kifelé jövet már megbirságolhatnak a rendszámom miatt?


Mint a huzat....a magyar költségvetés jelentős része a bírságok összegét is tartalmazza, tervszerűen (!!!!)
Álcázott gépjárműben, autószerviz előtt trafipax. Egy hétig áll ugyanott. majd 30 napon belül megkapom, hogy minden nap elmentem a "készülék előtt" 50-es táblánál 56, 58, 57,56 km/h-val és ezért fizessek 120.000 Ft-ot. Fellebbezésnek helye nincs. Az órám ugye hagyományos műszer, akár csalhat is ennyit. Nincs pardon, kell a bevétel. :angry:
Miért épp Te maradnál ki a friss magyar papíroddal? :ohmy:
De milyen jó itt élni....

kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13190 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Attila_BRD írta: Forditsunk egyet a honlap topicján. Vissza MO-ra cimmel.
Tegyük fel hogy van egy MO-i lakásom be is vagyok jelentve egyenlöre mint EU-állampolgár és eszembe jut, hogy 2012 Jan. 1 töl alkotmányos jogom a magyar utlevél is. Ugyebár ide kellene adniuk, ha volt 1977 elöttröl már 100 oldalas szemétigazolványom, személyi számom piros meg kék utlevelem és a többi marhaság.
Elvileg bemehetek egy utlevélért és személyiért, de kifelé jövet már megbirságolhatnak a rendszámom miatt?


Èn úgy értelmezem, hogy a gond akkor kezdödik, ha van magyar bejelentett lakcímed, de külföldi rendszámú kocsival repesztesz. Ekkor a te felelösséged és feladatod bizonyítani a rendörnek, hogy a szokásos tartózkodási helyed - a meglévö magyar lakcím ellenére - nem Magyarország. Ha ezt nem tudod szavahihetöen bizonyítani (pl lefordított német lakcímbejelentövel), akkor azonnal (!!!) leszerelhetik a rendszámot és lefoglalhatják a kocsit! Èljen a jogállamiság!
Téma zárolva.