Német állampolgár, külföldi rendszám?

Több
12 éve 3 hónapja #13211 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Szio

Én már felraktam :P de érdemes elolvasni mégegyszer.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Miklós
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13213 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Miklós írta: Sziasztok !
Ha már valaki felrakta ( nem láttam ) elnézést.
Érdemes elolvasni, tanulságos olvasmány.

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/01/11/fizess_800_ezret_vagy_elarverezik_az_autod/

Ebben az esetben csak egyet mondhatok: béreljuenek kocsit svájci állampolgártól vagy svájci cégtöl.
Vagy leasingeljék, az a legtisztább. A tulaj akkor a Bank.
Ha igy is elkobozza a vám akkor lopásért be lehet perelni a hivatalt és az Europol kihozza a kocsit..
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13215 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Kedves Attila !
Ezt Te sem gondolod komolyan :ohmy: :( :)
Dolgozol valamelyik országban évek óta, bejársz a munkahelyedre a saját autóddal és mikor hazajössz Magyarországra, elkobozzák a külföldön használt autódat adócsalás miatt, mert tévedésből van magyarországi lakcímed..
Ez van a linken.
Van saját autója, de béreljen egyet ha haza akar jönni, hogy ne baxtassák ?????
Nem a svájci dolgok miatt tettem fel, ez megtörténhet bármelyik országban dolgozó/élő emberrel.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13216 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

DECOTEXT írta: Én azért megnézném azt a rendört magamnak, amelyik elveszi a papirjaimat vagy a kocsimat ami az itteni cég szolgalati autója! Nekem 2 bejelentett lakcimem is van otthon.


Ha az az autó, amivel te Magyarországon közlekedsz, egy német cég tulajdona, akkor nem szerelik le a rendszámot és nem foglalják le az autót. Tehát ezt megúsztad. Mivel viszont te magyar lakcímmel rendelkezel, továbbra is kell tudnod igazolnod, hogy “szokásos tartózkodási helyed” nem Magyarország. Ezt a német lakcímbejelentö papíroddal, ill. annak hitelesített magyar nyelvü fordításával teheted meg. Sehol nincs szó arról, hogy a külföldi lakcím igazolására a német jogosítvány alakalmas lenne, hiszen azt akár évtizedekkel ezelött is szerezhetted és azóta akárhol lakhatsz. Ha nincs elfogadható bizonyítékod a külföldi lakcímröl, akkor “csak” ellened indíthatnak jogsértési eljárást, a rendszám meg a kocsi marad. :huh:

De mivel ma nagyon jó napom van és nagyon nem szeretném, hogy bármikor kellemetlenség érjen téged Magyarországon, idézem neked az idevonatkozó részt. Ìgy nem kell elovasnod az egész cikket, mert látom, semmi kedved hozzá: :)

“Ha a külföldi üzembentartóval rendelkező külföldi hatósági engedélyű és jelzésű jármű vezetője magyarországi lakóhellyel rendelkezik, és nem tudja igazolni a helyszínen a mentesítő körülmények valamelyikének fennállását, úgy csak az általa elkövetet jogsértés állapítható meg.”

Ez az elmélet. A gyakorlatot majd meglátjuk. A Totalcar cikkje, amit Terézia és Mikós linkelt, szerintem – ha igaz -, hajmeresztö. Èn a magam részéröl az elsö adandó alkalommal kijelentkezem véglegesen Magyarországról. :angry:
Téma zárolva.