Németországi munkát keresek

Több
13 éve 5 hónapja #1965 Írta: andrea1128
andrea1128 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok!
Fiatal 30 éves lány vagyok, diplomával rendelkezem. München és környékén keresnék valami munkát. Felsőfokon beszélem a nyelvet. Minden megoldás érdekel!
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dernimrod
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1981 Írta: dernimrod
dernimrod válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok!

Valamikor 2003 és 2004 között dolgoztam kint Münchenben mint önkéntes (freiwillige) betegápoló, azóta elvégeztem itthon az egyetemet (bölcsészkaron), s mivel itthon a jövőkép enyhén szólva is siralmas, arra gondoltam, hogy újra kimennék dolgozni, de már normálisan. A kérdésem, hogy a munkavállalási engedély elbírálásánál beszámítják az egyéves kint-tartózkodásomat, illetve munkámat, vagy ha jelentkeznék egy otthonba dolgozni a tapasztalatom számítana-e, annak ellenére, hogy nincs betegápolói végzettségem?
Ha tudtok segíteni, azt megköszönném!
További szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1982 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Szia Dernimrod!

Feltételezem, hogy a betegápolás után elhagytad hivatalosan is a német munkaeröpiacot. Nos, a bölcsész diplomáddal, ha a szakmádon belül kapnál itt állást, akkor könnyített eljárással igényelhetnéd meg a munkavállalásit. Lenne esélyed Gastarbeiter-ként is dolgozni, ha fel tudnál mutatni három év munkatapasztalaot vagy végzettséget egészségügy területén. Mindezen feltételek nélkül sajnos végig kell járnod 2011.04.30-ig a munkavállalási bírálásának rögös útját. Hogy mennyi esélyed lenne? Probáld ki! Pályázz meg pár állásajánlatot és meglátod mennyire kapnak rá. Természetesen a munkatapasztalat és végzettséggel könnyebben megy, de hátha...

Remélem tudtam segíteni!

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1983 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Dernimrod,

ha megpályázol idösápolói állásokat, akkor arra is figyelj, hogy különbséget tesznek Altenpfleger és Pflegehelfer között. Az elöbbi azt hiszem egy 3 éves speciális végzettséget feltételez, az utóbbi 1 éveset, amit azt hiszem, munkatapasztalattal is meg lehet szerezni. A 2 pozíció között tehát tudásbeli, felelösségbeli meg persze anyagi különbség is van. Szerintem sajnos az elsö pozicióra nincs esélyed végzettség nélkül. Meg az állásokat általában már eleve úgy hirdetik meg, hogy "wir suchen examinierte Pflegekräfte". Legalábbis ez a hivatalos verzió állami helyeken. Aztán persze lehet, hogy a munkaeröhiány meg az alacsony fizetés miatt annyira nem találnak embert, hogy mégis labdába rúghatsz. Az is lehet, hogy egy privát munkaadó más szempont szerint dönt. Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dernimrod
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1987 Írta: dernimrod
dernimrod válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Köszönöm a válaszokat!

Valahogy én is így gondoltam, hogy próba szerencse. Kb. 3-4 hetet fogok most erre rászánni decemberben, aztán ha nem sikerül kivárom az április 30-at.

Üdv mindenkinek,
Nimród

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2058 Írta: denso
denso válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok nagyon ki szeretnék menni Németországba dolgozni mert itthon a családomnak nem tudom megteremteni a létminimumot. Bármilyen munkát elvállalok legyen az bármi kérlek benneteket hogy valaki segítsen nekem :( köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!