Németországi munkaadók

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 napja - 11 éve 3 napja #30694 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: Es akkor szerinted hagyjam annyiban a dolgot, huzza le a szerencsetlen " egyedullevo" magyart meg akarmelyik mas nemzetisegu leendo es jovobeli alkalmazottat? Hidd el nekem se szokasom betegnek iratkozni ok nelkul de jelenleg nemtudom mit kezdhetnek miutan smsben felmondott es beirt mast a helyemre a munkabeosztasba megis mit kellene tennem? Menjek oda dolgozni mintha mi sem tortent volna? Ilyen pszicho terror utan tegyek ugy mintha mi sem tortent volna? ....

....Nemtudom milyen biztositasrol irsz, ahogy mar emlitettem elso minkahelyem itt, .

Leírtam pontosan. Fordulj ügyvédhez. (Nem hiszem, hogy csak veled bánnak így, ezért álljatok össze, de ha mégis, akkor gondolkozz el azon, hogy miért?) Amikor beléptél a BRD határon és az volt a szándékod, hogy maradsz és dolgozol, akkor az első biztosításodnak a "jogvédelemnek" kellett volna lennie! Ez fedezi az esetleges perek költségeit.
Pontosan azért nem így kellet volna mert az első munkahelyed. Ne legyél naiv, ez el fog kisérni végig más munkahelyen is. No, de én ebből kiszállok, mert úgy érzem a beírásodból, hogy azt képzeled, hogy én ellened vagyok, pedig ez tévedés! Én csak rávilágítottam arra, hogy a hibás "védekezésed" következménye az lesz hogy még jobban megtaposnak és be fogsz sokallni

....azt se tudom mi ervenyes igy, hogy a fonok nem irt ala egyetlen papirt sem.

S mégis beálltál dolgozni?


Az nem gond, hogy ha valaki "frissen" jön ide és nem látja át a dolgokat, de az igen, hogy érvényes papirok nélkül dolgozik! Ne is haragudj, de ez nem német szokás, hogy van egy aláírt és érvényes szerződésed, ahol minden rajta van: bér, járulékok, számlaszámod ahova utalják a nettó béred, stb. Ehez nem kell itt élni, ez a világon mindenhol így megy! Mo.-on is! Azt meg bárkitől, helybelitől meg lehet kérdezni, hogy milyen boztositásokat érdemes megkötni. Ezt bárki elmondja neked egy sör vagy egy martini mellett az első napon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 napja #30695 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Dianalayla azt írta, hogy a főnöke egy papírt sem írt alá így nem tudja, hogy mi az érvényes és mi nem! Én tudom! Semmi! Ezért sms-ben is kirugható Dianalayla, mert gyakorlatilag semmilyen jogviszony nincs, ERGO: feketén dolgozott. Se pénz, se semmi. Én azon csodálkozom, hogy kapott valamilyen "ideiglenes"** (?) betegbiztositást.

** Ez milyen? Én nem ismerem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30696 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: Elnezeseteket kerem amiert oszinten szolva a husz evemmel nem latom at az egesz itteni rendszert csak azt latom hogy valami nagyon falsch itt a dologban, tippeket kertem, mint mar emlitettem nem vagyok jartas az itteni jogi dolgokban, ha jol emlekszem nem kaptam a kerdesre valaszt (amiert megint nem panaszkodok hiszen senki nem koteles ra)igy megprobaltam valhogy kezelni a helyzetet. Talan rosszul, megtortent ami megtortent aztan majd lesz valahogy tovabb.

Én spec. nem értettem a "Tippek?" jellegű "kérdést" de ezzel valószínűleg nem voltam egyedül. Máskor egyértelműbben! ;) Amúgy pedig, igazad van, tovább kell lépni a megszerzett "tapasztalattal" kevesebb ilyen lesz a jövőben ha informálódsz előbb!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 napja #30699 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Megkaptam a szerzodest alairtam majd a fonok is, ezekutan kervenyeztem az aok nal betegbiztositast, ahol azt mondtak hogy egy peldany az enyem, a masik a fonoke, vissza kell jelentenie h tenyleg itt dolgozom s utana postaztak a kartyat. Ezt nem tette meg az eloirt hat heten belul, ugyhogy ennek utanajarnak azt mondtak ma a biztositonal. Engem semmilyen felelosseg nem terhel, en megtettem ami tolem telt, kervenyeztem mindent, ott van feketen feheren, datummal, o nem jelentett semerre sem, mint utolag kiderult, o akart feketen dolgoztatni, nem fizetve se adot se biztositast amit ha jol tudom nem dijaznak nemetorszagban sem.
Sajnos nem talalkoztam meg olyan emberekkel aki sor es martini kozt felvilagositott volna a jogi biztositasrol ...
Decotext kerdesedre valaszolva h megis bealltam dolngozni, termeszetesen ha ott van a kezemben az alairt szerzodes, mikor szabadnapot kapok h menjek intezzem el s tobbi papirt is ami kell oersze h beallok dolgozni, azt nem tudhattam hogy a fonok csak a hatsojat fogja vele tisztogatni.
Valaszod valojaban kicsit tamadonak ertelmeztem, merthat aztse tudomhol all a fejem, hogyan s mit lehetne tenni ilyen alattomos emberrel szemben, aztan talalok egy a helyzetekhez kepest szerintem elfogadhato megoldast, aztan megint en vagyok a gonosz? Mindegy tanultam belole kovetkezo alkalomnmal( ami remelhetoleg nem lesz) maskepp jarok el

Aztmondtak a biztositonal h mar megcsinaltak nekem a kartyatannak ellenere h a fonok nem jelentkezett, elvileg kikuldtek de akkor meg nem erkezett meg ugyanugy nez kimint az aokkartya csak ez ketszer akkora meg papirbol van rajta az adataimmal a kartya szama stb elfogadjak mindenhol de pl ez csak 17.05ig ervenyes de addigra megkene h kapjam az originalt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31073 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Sziasztok nem tortent semmi valtozas volt fonokommel kapcsolatban, egyszer beszeltunk vele telefonon h talaljunk mar egy bekes megoldast mer nem hianyzik neki sem a problema meg enis szeretnek mar tovabblepni, aztan a megadott napon egesz nap ki volt kapcsolva a telefonja. Egyszer el tudtuk erni azt mondta menjunk ma delutan az irodaba, remelhetoleg ma marnem talal ki semmi kifogast. Bizva abban h lezarjuk a dolgot, elkezdtem allashirdetesekre jelentkezni, talaltam is egy konYhai kisegitot teljes munkaidoben, egy idosek otthonaban. Na az ottani fonok kerdezte hogy keine bock mehr az elozo munkahoz aztan mondtam hogy hat nem lettem bejelentve nem kaptam penzt aztan mikor rakerdeztem ki is rugott. Azt mondja az uj fonokjelolt nekem erre hogy akkor be kell mennem az arbeitsamthoz meg a jobcenterhez bejelenteni hogy kirugtak, adott egy papirt ha jol olvasom eignungsfiststillung all rajta meg az h 23-24.05 menjek probanapra dolgozni, s hogy ezt adjam oda az arbeitsamtnak aztan kapok toluk egy papirt amit majd vigyek vissza az uj helyre.
Baratom nez ram ertetlenul pedig o jol kiismeri magat a temaban, elvileg, azt mondja mi kozom van nekem az arbeitsamthoz meg mit kellene jelentenem, amikor be se vagyok jelentve , ma ha megyunk a fonokhoz megkapom a kundigungot es kesz mehetek mashova dolgozni. Persze ha megint el nem tunika fonok es ha meg tudunk egyezni. Szoval hogy is van ez, mit kellene csinalnom? Tudnatok tanacsot adni mielott megint rosszul kezelnem a helyzetet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31074 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Ahogy sejtettem, most hivott eppen a volt fonok h " heute schaffe ich es nicht, ich schicke ihnen lieber alles zu ok ich hab nur bescheid gesagt nicht dass sie um sonst hierkommen. Nemtudom oruljek e h egyaltalan " foglalkozik a dologgal" vagy sirjak e hiszen beleszolasom nincs a dologba es azt sem fejtette ki bovebben mit ert "alles" alatt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!