Németországi munkaadók

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 napja #30685 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: Aztan adtak meg egy ideiglenes kartyat amivel eltudtam menni orvoshoz, aki kiirt 05.03ig

Pontosan ilyenek miatt alakúlt úgy a BRD-ben, hogy a "betegség" ellenére, az az táppénzen is bármikor felmonhatnak!! (Engem is a törött bokám ellenére raktak ki jó 20 éve) Ezért aki tényleg beteg, folyamatosan szív a szimulánsok miatt! Semmiképpen nem ez a megoldás, hanem fordulj ügyvédhez és bírósághoz! Gondolom előrelátóként, van jogi biztosításod, így ez nem lehet gond!
Mindenesetre, azzal, hogy táppénzre mentél nem a munkadódat szívatod meg hanem
azokat a becsületesen dolgozókat, akik valóban lerobbannak valami miatt! Kár a magyar szokásokat itt terjeszteni, annak ellenére sem, hogy a munkaadód nem fair veled szemben!

Én jó a 5-8 éveneként 1x ha voltam táppénzen 2-3 napot!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30686 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

DECOTEXT írta: Mindenesetre, azzal, hogy táppénzre mentél nem a munkadódat szívatod meg hanem azokat a becsületesen dolgozókat, akik valóban lerobbannak valami miatt!

Az SMS-t követően értelmét sem látom a dokinak mert a főnök irásban felmondott, indoklással. :thinking:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30689 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Szoval akkor azt mondod hogy smsben kirughato az ember azzal indokolva hogy baratom segiteni akart megerteni a helyzetet? Es akkor szerinted hagyjam annyiban a dolgot, huzza le a szerencsetlen " egyedullevo" magyart meg akarmelyik mas nemzetisegu leendo es jovobeli alkalmazottat? Hidd el nekem se szokasom betegnek iratkozni ok nelkul de jelenleg nemtudom mit kezdhetnek miutan smsben felmondott es beirt mast a helyemre a munkabeosztasba megis mit kellene tennem? Menjek oda dolgozni mintha mi sem tortent volna? Ilyen pszicho terror utan tegyek ugy mintha mi sem tortent volna? Nemtudom milyen biztositasrol irsz, ahogy mar emlitettem elso minkahelyem itt, es most kezdtem el a papirokat is csak intezni kezdve az anmeldunggal a betegbiztositassal meg az egeszsegugyi papir hogy a gasztronomiaban dolgozhassak ennyi tobb nincs es azt se tudom mi ervenyes igy, hogy a fonok nem irt ala egyetlen papirt sem.
Elnezeseteket kerem amiert oszinten szolva a husz evemmel nem latom at az egesz itteni rendszert csak azt latom hogy valami nagyon falsch itt a dologban, tippeket kertem, mint mar emlitettem nem vagyok jartas az itteni jogi dolgokban, ha jol emlekszem nem kaptam a kerdesre valaszt (amiert megint nem panaszkodok hiszen senki nem koteles ra)igy megprobaltam valhogy kezelni a helyzetet. Talan rosszul, megtortent ami megtortent aztan majd lesz valahogy tovabb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30691 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

SMS-ben? Simán! Írott, dokumentált és gyors.
Tanácsot csak a jövőre nézve lehet adni neked illetve másoknak, hogy miként is kéne ezt csinálni.
Mindent írásban! Nem személyesen! Nem a barátommal!
Valószínűleg simán elrendeződött volna az ügy és a mai nappal lenne szerződésed, fizetésed és munkád is nem csak egy sms-ed, hogy ki vagy rúgva.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30692 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

DCT es Gergö,
ha jol latom,dianalayla azt irta hogy a fönöke egy sms-ben közölte vele hogy kivan rugva.
Hat nem tudom,igaz engem meg soha nem rugtak ki,en mar mondtam fel,de irasban,nem pedig sms-ben.Durva ha ez elfogadhato,hiszen megvan mindennek a megfelelö modja es törvenye.Ha felmond az alkalmazottnak mint munkaltato,akkor azt hivatalosan irasban(feketen-feheren papiron)kell megtennie.
dianalayla: ha a baratod nemet(születesü)akkor tudnia kell mi az a jogi biztositas,ha esetleg meg nincs neked,akkor kössel,hidd el az csak jo ha van.
Kivanok neked sok sikert,es remelem mielöbb talalsz magadnak megfelelö,biztos allast.

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 napja #30693 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Ezt meg kell beszélni egy ügyvéddel. Szerintem a szerződésben leírtaknak jogi értelemben megfelel (kivéve ha nincs egyértelműen leírva a szerződésben, hogy milyen irott forma elfogadott)
Más jellegű ügyben és nem Németországban hanem egy másik uniós ország bíróságán egy sms-el nyert ügyed lehet, ezt biztosra állíthatom! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!