Németországi munkaadók

Több
10 éve 11 hónapja #31118 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Mivel le van irva valami szabalyzatukba h mindenki koteles az adott helyen bent hagyni azt az eredti piros lapot abban az esetben ga elkenorzes jon, ( a felete munka elkerulese miatt) azonkivul koteles minden alkalmazott a szemelyi meg a lakcimbejelentot magaval vinni, az meg ugyis mindenhol nalad kell legyen, nalam a taskamban es mar irtam h elotte nem hallottam meg a jogi biztositasrol, most utolag megkotve pedig ugysem er semmit ebben az ugyben. De nem azert irtam hogy vegig hallgassam megint hogy milyen naiv vagyok miket csinaltam rosszul mert azt megtapasztaltam a sajat boromon elhiheted, hanem azert irtam hogy esetleg abban tudnatok e segiteni hogy mit tudnek a mar megtortent esemenyek utan intezni, hova tudnek fordulni hogy a leheto legjobban, leggyorsabban ki lehessen jonni a mar megtortent problemabol, de ugy latom erre a kerdesre nem tud/ akar senki valaszolni, ugyhogy koszontem a segitseget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31142 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: Mivel le van irva valami szabalyzatukba h mindenki koteles az adott helyen bent hagyni azt az eredti piros lapot abban az esetben ga elkenorzes jon, ( a felete munka elkerulese miatt) azonkivul koteles minden alkalmazott a szemelyi meg a lakcimbejelentot magaval vinni, az meg ugyis mindenhol nalad kell legyen, nalam a taskamban es mar irtam h elotte nem hallottam meg a jogi biztositasrol, most utolag megkotve pedig ugysem er semmit ebben az ugyben. De nem azert irtam hogy vegig hallgassam megint hogy milyen naiv vagyok miket csinaltam rosszul mert azt megtapasztaltam a sajat boromon elhiheted, hanem azert irtam hogy esetleg abban tudnatok e segiteni hogy mit tudnek a mar megtortent esemenyek utan intezni, hova tudnek fordulni hogy a leheto legjobban, leggyorsabban ki lehessen jonni a mar megtortent problemabol, de ugy latom erre a kerdesre nem tud/ akar senki valaszolni, ugyhogy koszontem a segitseget.


Sajnos nincs esélyed, ha csak nincs jogképviseleti biztosításod. Ha van akkor fordulj ügyvédhez!! Aki nem tud úszni, az ne ugorjon mélyvízbe, de legalább kérdezze meg előtte hogy leér e a lába.... Egyébként 24. éve soha semmilyen igazolvány nincs nálam eredetiben, itt a BRD-ben. Ami eredetiben nálam van: egy német jogsi, egy német csekkártya -spakasse-, egy VISA hitelkártya , + a kocsi forgalmija (de nem a nagy, hanem a kicsi) amin szintén rajta van valaki a családból mint tulajdonos. Nincs semmilyen hatóság ami ezeket igy ne fogadná el, annál is inkább, mert a jogsi még fényképes is! Szükség esetén azonban a magyar útlevelemet beviszem az adott hatósághoz, ha kérik! (Még egyszer nem kérte senki!) Ráadásul nekem csak egy A4-es lap igazolja hogy hol lakom itt a BRD-ben. Egy papiromon sincs rajta sem a címem, sem a munkahelyem!! (ja, a munkaszerződésemet sem hordom magamnál még másolatként sem!) Nekem tehát az nem kell itt mesélgetni, hogy mindent eredetiben kell magadnál hordani, s főleg a munkaadónak leadni! Egy másolat is megteszi a személyigazolást. Ha meg kételekdnek benne, még mindig meg tudod mutatni (utólag) az eredetit amit otthon tartasz!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!