Németországi munkaadók

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31101 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: ....Valaszod valojaban kicsit tamadonak ertelmeztem, merthat azt se tudom hol all a fejem, hogyan s mit lehetne tenni ilyen alattomos emberrel szemben, aztan talalok egy a helyzetekhez kepest szerintem elfogadhato megoldast, aztan megint en vagyok a gonosz?... .

Pedig kár! Egyáltalán nem ilyen a szándékom! (Túlzott magyaros érzékenység! Gondolkozz racionálisan és ne hagyd érzelmi hullámoktól befolyásolni magad! Az senkinek nem használ ha csak dorombolunk!) Engem egy kicsit kiakasztott a naivságod. S, hogy mit tehettél volna? Érvényes (visszajelzett) papirok nélkül semmi munka. Emellett, saját magad is ellenőrizhetted volna az adóhatóságnál és a betegbiztosítónál, hogy a papirok rendben vannak e és fizet e valaki utánad járulékot! Mindez egy két telefont igényelt volna a hatóságoknál mert ugyebár adószámod az van! (Van??) Most így utólag már neked is rossz a helyzeted, mert hiába nem szándékosan, feketén dolgoztál! Azt még azért kérdezd meg a munkaadódtól, hogy ha a járulékokat nem fizette be utánad, de levonta a bruttó fizetésedből, akkor ez a pénz most hol van! Engem nagyon érdekelne!
:whew:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31103 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: egyszer beszeltunk vele telefonon h talaljunk mar egy bekes megoldast mer nem hianyzik neki sem a problema meg enis szeretnek mar tovabblepni

Ne haragudj de én nem értem! Mit szeretne amúgy mutyizni most a csávó? Te pedig miért foglalkozol egyáltalán még vele? Ha nemtudsz továbblépni akkor pszigológus kéne inkább nem azzal mutyizni akit nehany hete meg egy kanal vizben megtudtal volna fojtani. Amúgy felnyomtad az urget, vagy nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31105 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Figyelj mondom hogy rogton elso nap kezembe nyomtak a szerzodest adtak szabadnapot h menjek intezzem el az osszes papirt nem gondoltam volna hogy ezek utan is megprobalnak atverni hogy ott van a kezemben feketen feheren leirva minden, aztan ugye a " feltort auto " aztan mindent ujra kervenyezni is idot igenyelt es en abban a tudatban voltam h akkor o most vissza is igazolja es csak varni kell a postara. Kuldtek a steuernummert is "csak" a betegbiztosito kartyat nem. ( utolagosan kikuldtek azt is annak ellenere h meg mindig a fonok visszajelzesere varnak, socialversicherungsnummer ezt a rentenversicherungot)
Aztan tobbszor jelentettem felejuk h miujsag vartam megint semmi aztan fizetes se aztan mikor kerdezed hogy mivan kirugnak szoba, meg a baratom telefonjara kuldott egy smst ugyhogy meg csak nem is nekem, meg nem is irasban aztan meg kaptam egy emailt h beirtak mast a helyemre a beosztasban azota semmi. Most is hiaba telefonalunk hetente az aokhoz ok felszolitottak mar tobbszor is es azota sem tortent semmi. A fizetesre visszaterve kiszamolta h marciusban harom het alatt 79,5 ora x 7 = 554,75 e brutto es ebbol ideadott 550 et. Mivel van meg az aprilisi honapbol harom heti oram nyitva, elvileg ha azt szamolja abbol von le mindent , utana felhivtuk h akkor zarjuk le a dolgot, ki volt kapcsolva egesz nap a telefonja, este 10kor tudtuk elerni akkor mondta h ezen a szerdan menjunk be 15 re az irodaba, aztan felhivott ma hogy hat ne menjunk be mert o nem tud kipostaz inkabb mindent megprobalja meg az unnepnapok elott h milyen unneprol beszel fogalmam sins es azt se mondta h mi az a minden, megh a penzzel milesz.
Holnap mennem kell ugyis az arbeitsamtba kerni valami alkalmassagi papirt az uj munkahelyre, az idosek otthonaba ahova probanapra megyek majd jovohet csut pent. Aztan nemtudom ott megkerdezzem e mit tudnek meg ebben a helyzetben tenni, de aztmondjak hogy az arbeitsamt nem foglalkozik ezzel megh ott csak akkor kell jelenteni magam ha mar fel eve eve dolgozok es utana rugtak volna ki nem igy masfel honap utan meg foleg igy h nem jelentett sehova

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31108 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

A biztositonal voltunk csak ahol azt mondtak h ok intezkednek es jelentik ok, mi meg varjukki. Azert foglalkozok vele talan mert meg mindig nincs lezarva az ugy, nem kaptam vissza a papirjaimat se pedig mondjuk szuksegem lenne arra a gesundheitspassra peldaul mivel tovabbra is konyhan fogok dolgozni, az addig rendben hogy talaltam egy masik munkat ahol kezdhetek is rogton ha a probsnap utan azt mondom hogy igen szeretnem. Es hogyan tovabb ? Hogy intezzem a papirokat ha meg ez a dolog nincs lezarva?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31109 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

Pünkösd hétfő lesz az!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31113 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaadók

dianalayla írta: ...nem kaptam vissza a papirjaimat se pedig mondjuk szuksegem lenne arra a gesundheitspassra peldaul mivel tovabbra is konyhan fogok dolgozni, ....


Na, ne haragudj, de pontosan ilyen naivság miatt tudok berágni! Mi az, hogy "nem kaptad vissza a papirokat"?? Miért van nála az eredeti? Én minden képzésről és végzettségről, engedélyről, tanfolyamról, stb (azonnal) egy szines fénymásolatot adtam a munkaadónak! (Pl. van nekik egy másolat a jogsimról, hogy bármikor használhassam a céges kocsikat.) Igény esetén bármikor bemutatom az eredetit, de AZT NEM ADOM KI A KEZEMBŐL! Miért van az eredeti "Gesundheitspass" nála? Most így teljesen lehetetlenné tett számodra mindent és a kezébe vagy. Úgy fogsz táncolni ahogy ő fütyül. (Az útleveled is nála van? Az nem? Miért nem?) Ja, és gondolom nincs jogiképviseleti biztositásod sem! Ne is haragudj, de nagyon úgy tűnik, hogy TE soha senkitől nem kérdeztél semmit, csak belevágtál, hogy lesz ahogy lesz.....
:whew: :whew:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!