Erkölcsi bizonyítvány németül

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31862 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

ancsa10 írta: Kedves Deco!
Én is azt tanácsolom, mint már többen, hogy először figyelmesen olvass, azután írj.
Először is hogy jön az erkölcsi árához az utazás. Én arról írtam, hogy Magyarországon 3000.- ft-ba kerül, és ha jól emlékszem Berlinben 40-50.- eurót mondtak, de nem tudom pontosan, ezért tanácsoltam a telefonálást. Másodszor: Münchenből jött a kérdés. Arra gondoltam, hogy talán nem olyan sürgős és lehet hogy hamarosan mennek Magyarországra, és akkor is el tudják intézni. De ha nem, akkor is úgy gondoltam, hogy tőlük kb. egyforma távolságra van Berlin és Budapest. DE csak a Te kedvedért utánnanéztem a távolságoknak: München - Budapest: 684 km, München - Berlin: 587 km. A Te példád rosszabb, mert: Passau - Budapest: 531 km, Passau - Berlin: 621 km. És mi van, ha pl. Győrben laknak, akkor -122 km.

Nem figyeltél! Az illető itt van a BRD-ben. Ha innen akarja személyesen elhozni az erkölcsit akkor bizony utaznia kell. Ha a berlini követségen keresztül kéri, meg akkor csak az okmány és a posta költsége lesz! (Pl így kértem tavaj új útlevelet is.) Ez volt az összehasonlitásom, s nem az, hogy ha majd valaki, valamikor, haza megy akkor majd elhozza, mert ha itt egy melóhoz kell neki, nem fognak fél évet várni....! (Ráadásul az érvényessége is korlátozott!)Szóval gondolj jól bele. Münchenből viszont nem kell elmennie ha kéri, mert irásban is megteheti! Na, most mi lesz a kilómétereiddel? Ja, és mi a 122 km? Mi és honnan? Győr Budapesttől? Akkor miért nem irtad be Vácot? Az még közelebb van BP-hez! Jól bekevertél ne nem baj!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 10 hónapja #31867 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

Nem hiszem el, de azért nem fogom az asszonyét ide bescennelni.
"rRegierungspresidium" Minő nagy szavak. Valószínú Angie írta alá. Vagy mégsem

Gipsy King!!! :hyper:
Annyira mar ismerjük egymast, hogy tudod mennyire erdekel, hogy
ki mit hisz, vagy sem.
Akkora baromsagokat hordtok itt össze!! :angry:
Bakfitty az összes erkölcsi bizonyitvanyt a Regierungspräsidium adja ki
Berlinböl meg ha az asszonyet akarnad is scannelni, hogy ö Bratislavabol
kapta volna meg kipostazva.
Amugy ha itt elnel is, kisse gyanusak az ekezetek soraidban.
Minden Bürgerbüro az legyen a Bayerni falu Diofantosz vagy Gyepentosz a
kervenyedet küldi Berlinbe.
Az, hogy most azt melyik buzi a Regierungbol irja ala lecacalom! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31869 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

Megvan a válasz: felhívtuk Münchenben a konzuli képviseletet. Szóval, tőlük (Münchenben) meg tudom igényelni, ők felterjesztik a Berlini követségnek, és ott majd 6 hét múlva megkapom. Az ára 130 Euro. Viszont ez hitelesítve, itteni felhasználásra készen kapjuk meg. Kiszámoltuk, ha hazamegyünk, mert ott személyesen kell megigényelni, kitölteni az adatlapot, ugye az sincs rögtön kész. pár hét ott is mire postázzák a lakcímedre. Na, akkor azért meg vagy érte mész, megint Magyarországra vagy elpostáztatod azzal akit előzőleg megbíztál (én igen, töltöttem ki ilyet a postán édesapámra) , hogy vegye át, küldje el. De a posta meg bizonytalan, fontos iratot nem is bíznám sem a magyar sem a dojcse postára. Úgy járunk jól, hogy ha itt igénylejük meg. Autózás, fáradtság, fordításmentes ügyintézéssel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31876 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

Szia Blankuci!
Pontosítok, ha a Berlini Nagykövetségen keresztül kéred az 53.- euró. Állítólag lehet postán is, de én érdeklődnék telefonon, vagy a Müncheni Konzulátuson, hogy hogyan kell kérni. Egyébként Magyarországon sem személyesen kéri az ember, hanem postai úton, egy speciális igénylőlappal. Az átvétel történik személyesen, de ezt is meg lehet oldani meghatalmazással. Egy ismerősöm így csinálta, de az is lehet, hogy a magyar posta elküldi a német címre is. Egyszerűbb, ha van Ügyfélkapud, mert akkor kérheted interneten is. Persze Ti döntitek el, hogy nektek hogy célszerű, én csak tapasztalatot írtam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31885 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

Szia!
Én azért írtam a meghatalmazást, mert akkor haza sem kell menni, senki nem látja, hogy ki adja fel postán a kérvényt. Az ismerősöm azért csinálta így, mert sokallta az 53.- eurót, így kb. 4000.-ft-ból megúszta, és ő bátran rábízta a postára, az igényléstől számítva 3 hét múlva nála volt az erkölcsi. A különbség az, hogy neki nem kellett fordíttatni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31890 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Erkölcsi bizonyítvány németül

"Bakfitty az összes erkölcsi bizonyitvanyt a Regierungspräsidium adja ki
Berlinböl meg ha az asszonyet akarnad is scannelni, hogy ö Bratislavabol
kapta volna meg kipostazva.
Amugy ha itt elnel is, kisse gyanusak az ekezetek soraidban.
Minden Bürgerbüro az legyen a Bayerni falu Diofantosz vagy Gyepentosz a
kervenyedet küldi Berlinbe."

Háát, nem tudom. A címük a következő:
Bundesamt für Justiz
Adenaueralle 99-103
53094 Bonn
Tel. 0228 99410 40
Lehet utánnajárni.
Ettől függetlenül, becsattogott a helyi Meldeamtra és 4 nap múlva érkezett a postával.
Az ékezeteimen meg ne csodálkozz, magyar a gépem és a billentyűzetem is.

Na csááá

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!