Minijob és betegbiztositás

Több
13 éve 3 hete #3650 Írta: Marcsusz
Minijob és betegbiztositás téma létrehozva Marcsusz által

Sziasztok!
Ha minijob állásban dolgozik valaki kinek kell fizetni a betegbiztositást?Mennyi lehet a minimum összeg?Köszi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: misssophiester

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #3651 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Ha minijobban dolgozol, akkor a munkáltató fizet utánad 30%-nyi tb-járulékot. Tehát Te 400 Eurot keresel, a munkáltatónak azonban 520 Eurójába "kerülsz". De vigyázz! Ez nem jelenti azt, hogy ezzel meg is oldottátok a Te betegbiztosítási ügyedet! Mert ez a 30%-os munkaadói járulék gyakorlatilag csak egy balesetbiztosítási fedezetet nyújt. Tehát NEM tartalmaz sem munkanélkülibiztosítást, sem teljes körü betegségbiztosítást. Ha tehát Neked ezek más forrásból (pl. férjed révén a családi biztosítás keretében) nincs meg, akkor erröl Neked kell (kötelezö!) gondoskodnod. Ez minimum 120 Euro havonta, bármelyik betegbiztosítónál megkötheted (úgy hívják "freiwillige Versicherung bei der gesetzlichen Krankenkasse").
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3808 Írta: amandaa
amandaa válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia csak anyit szeretnék hozzáfűzni, hogy csak arra a helyre érvényes ahol dolgozol. Vagyis ha ott a munkahelyeden történik veled valami. Ha máshol ér baj, oda nem érvényes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5780 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok!

Két kérdést szeretnék feltenni, remélem vki tud segíteni.
Az egyik az volna hogy mi van olyan esetben ha két 400 euros munkát vállalok el? Az hogyan adózik? (a két munka lenne heti 20 óra összesen)
A másik pedig hogy ha a VHS-hez szeretnék menni tanfolyamra, de mondjuk tegyük fel van egy 400-as munkám, akkor a kedvezményre már nem vagyok jogosult?

előre is köszönöm a választ
Üdv
Zsu

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6919 Írta: geringerildi
geringerildi válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Minden második hónapban vagyok kint Németországban! Egy nénit ápolok, a lányának van egy szállodája étteremmel, ott szoktam még segíteni ha kell! Most azt mondták, hogy be jelentenek 400eurora! Ez nekem miért lesz jó? És milyen iratok fognak kelleni hozzá? Előre is köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6922 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Zsu,
nekem azt mondták, hogy ha két minijobod van, akkor az már rendesen adózik, én kiszámoltam és nem igazán éri meg egyedülállóként, mert a legrosszabb adókategóriába esel és úgy már alig marad több nettóban, mintha megkapod a 400 eurót egy minijob-ért, szóval fölösleges kétszer annyit dolgozni kb. 100 plusz euróért havonta. A másik kérdésre sajnos nem tudom a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!