Minijob és betegbiztositás

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #10947 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Az senkinek sem jó,ha az édesanya arra kényszerül,hogy esténként dolgozgasson. Talán működik a dolog, de csak kényszerűségből, és csak rövid ideig. :pinch:
Már otthon is küzdenek az emberek, legalább a szabad vasárnap visszaszerzéséért.
www.szabadvasarnap.hu
Remélem elérik ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11953 Írta: pajtimano
pajtimano válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok,-)
segítséget szeretnék kérni Tőletek.
2011. október 24.-től dolgoztam, megállapodtunk a főnökkel, hogy 800 euró bruttó+200 euró utazási pénzt fizet. Ehhez képest decemberben a fizetésnél kiderült, hogy jóval kevesebb fizetést kapok a megbeszéltekhez képest. Még októberben választottam betegbiztosítót, amit le is adtam Nekik. A betegbiztosítótól kaptam levelet, hogy nem vagyok náluk biztosítva, utána jártam és kiderült, hogy nem is oda jelentettek be, amit én leadtam nekik, hanem egy másik biztosítóhoz 400 eurós minijobra. Most ilyen esetben mit tehetek? Az éves adóbevallásnál valamit be kell vallanom, de a munkáltatótól nem kaptam semmi kilépő papírt, ugyan is december közepén felmondtam. Most várom a decemberi ledolgozott bérem...
Tud valaki segíteni ebben a témában?
Köszönettel,-)
Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11956 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

pajtimano írta: Sziasztok,-)segítséget szeretnék kérni Tőletek.
2011. október 24.-től dolgoztam, megállapodtunk a főnökkel, hogy 800 euró bruttó+200 euró utazási pénzt fizet. Ehhez képest decemberben a fizetésnél kiderült, hogy jóval kevesebb fizetést kapok a megbeszéltekhez képest. Még októberben választottam betegbiztosítót, amit le is adtam Nekik. A betegbiztosítótól kaptam levelet, hogy nem vagyok náluk biztosítva, utána jártam és kiderült, hogy nem is oda jelentettek be, amit én leadtam nekik, hanem egy másik biztosítóhoz 400 eurós minijobra. Most ilyen esetben mit tehetek? Az éves adóbevallásnál valamit be kell vallanom, de a munkáltatótól nem kaptam semmi kilépő papírt, ugyan is december közepén felmondtam. Most várom a decemberi ledolgozott bérem...Tud valaki segíteni ebben a témában?Köszönettel,-)Anita

Utólag semmit. Ha van jogi biztsoitásod jelentsd fel, de ez is nehéz dió, mert nincs a megegyezésröl szerödésed! Egyáltalán, nekem az az érzésem, hogy amikor dolgozni kezdtél ELÖTTE nem kötöttek veled egy munkaszerzödés! Ezt ezért nem is ritad alá! Igy nem is tudtad ellenörizni, hogy mi mennyi! Abban ugyanis a bérnek és minden egyébnek benne kell lennie! Ha ilyen nincs, akkor pénz az ablakban!
:angry:

Mindenkinek aki igy......: velem akkor iratták alá a munkaszerzödésemet, amikor felvettek. Csak 1 hét múlva kezdtem, s otthon mindnet át tudtam olvasni ELÖTTE! Ez igy fair! Ha valaki elöbb dolgozik és "habokra" elfogad mindenféle szóbeli igéretet azzal az egész világon ki fognak tolni! Egy fair cég ilyet nem csinál!

ÉRVÉNYES SZERZÖDÉS NÉLKÜL NE DOLGOZZATOK!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11959 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

pajtimano írta: Sziasztok,-)
segítséget szeretnék kérni Tőletek.
2011. október 24.-től dolgoztam, megállapodtunk a főnökkel, hogy 800 euró bruttó+200 euró utazási pénzt fizet. Ehhez képest decemberben a fizetésnél kiderült, hogy jóval kevesebb fizetést kapok a megbeszéltekhez képest. Még októberben választottam betegbiztosítót, amit le is adtam Nekik. A betegbiztosítótól kaptam levelet, hogy nem vagyok náluk biztosítva, utána jártam és kiderült, hogy nem is oda jelentettek be, amit én leadtam nekik, hanem egy másik biztosítóhoz 400 eurós minijobra. Most ilyen esetben mit tehetek? Az éves adóbevallásnál valamit be kell vallanom, de a munkáltatótól nem kaptam semmi kilépő papírt, ugyan is december közepén felmondtam. Most várom a decemberi ledolgozott bérem...
Tud valaki segíteni ebben a témában?
Köszönettel,-)
Anita

Megáll az ész, hogy mibe belemennek az emberek!
Anita, veled jol ki***tak.
A 400 euros Job után csak egy általánydijat kell befizetni a szociálbiztositásra, de ez nem jogosit semmire téged.
Ergo: nem voltál biztositva egész idö alatt. Ez a vaknak is fel kell hogy tünjön, mert nem kap kártyát legkésöbb 2 héten belül. Kártya nélkül pediog nincs se doki, se gyogyszer.
A 800 + 200 az jog szerint 1000. Az viszont már nem esik a "Geringfügige Beschäftigung (Mini-Jobs)" kategoríájába.
Ha nem adtál le neki adókártyát és nem is adott ö se ilyen elszámolást akkor feketén voltál egész idö alatt. Ezek után ha ugrálsz még téged büntetnek meg, de minimum leveszik a sápot töled, mielött a kedves munkaadódat piszkálják. Neki biztos jobb ügyvédje is van, valamit papirja arrol amit állit. Akkor jársz jobban ha tanulópénznek könyveled el és ugyanazt vallod be év végén amit a munkaadód, kivéve ha van egy jó ügyvéded és adószakértöd, nomeg kb. 3000 Euro ezekre.
Olvasd:
www.finanztip.de/recht/arbeitsrecht/mini-jobs.htm
intern.metallhandwerk.de/_data/S022/anlagen/gering.pdf
Legközelebb ovatosabb lehetsz és jo ha elöre tudod mikor mi jár. Ezen kivül nem szabad hagyni "futni" a dolgokat. Ha pl.nincs kártyád 2 héten belül, akkor azonnal érdeklödni kell.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, pajtimano, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11965 Írta: pajtimano
pajtimano válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Köszönöm DECOTEXT,-)
Igen, sajnos jól érted, nem kötöttek velem munkaszerződést :-(
Az első napokban adtak egy nyomtatványt, amit ki kellett töltenem, adószám, betegbiztosítás, lakcím, stb..., én minden héten kértem a munkaszerződést, mindig hivatkoztak valamire, hogy holnap és azután...stb... Én meg roppantul örültem, hogy végre dolgozhatok, most meg kiderült, hogy nem is volt értelme...
Sajnos jogi biztosításom nincs, anélkül is feljelenthetném őket, de nagyon sok pénzbe kerül, ami persze most nem áll rendelkezésemre! :-((
Jelen esetben jobban aggaszt, hogy az adóbevallásomba mit tüntessek fel? 400 eurós minijob után hogy kell adóbevallást beadni, úgy hogy a munkáltatótól "még" nem kaptam kilépő papírt.
Háááát mindenki jó valamire, én jelen esetben elrettentő példának a többi fórumozónak!

Köszönöm a segítséget!
Üdv.
Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11966 Írta: pajtimano
pajtimano válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Attila köszönöm,-)
én is így érzem magam!
Adókártyát nem, de az adószámomat a lakcímemet azaz egy általuk kért nyomtatványt kitöltöttem és azt adtam le. ezzel szemben ők semmit. Tehát a 400 eurós bejelentésnek nyoma van, ezt a Knappschaftban, a betegbiztosítónál is látták. A bevallásnál valamivel igazolnom kell, hogy a 400 eurós bért valamiért kaptam, nem? Kellene kapnom kilépő papírt?
Azt megkérdeztem, hogy feketén dolgoztam-e, de mivel van bejelntett lakcímem, adószámom, így nem minősül fekete munkának...
Ügyvédem, pénzem nincs, tehát nem is tudok mit csinálni. A schülergeld-et megfizettem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!