Minijob és betegbiztositás

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10094 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok!
Feleségem egy étteremben dolgozik. A kikért munkáltatói igazoláson ez a német fogalom van megnevezve: "Geringfügig beschäftigt." Már sok fogalommal találkoztunk, de ezt még csak a Mc-i oldalán láttuk, mint harmadik variáció a munkavállalásra. A felvételkor a 400 eurós minijobról beszélt a főnök, de most elbizonytalanodtunk, hogy ez most valóban az-e, vagy egy gyűjtőfogalom, amibe ez is beletartozik. Aki tud erről valami infót, azt kérem, hogy segítsen kiigazodni ebben. Nagyon köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10103 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

A "geringfügige Beschäftigung" a Minijob hivatalos neve, tehát ugyanarról van szó.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10901 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok,
azt szeretném megkérdezni, hogy Németországban mennyire jellemző a részmunkaidős állás nők részére?
Gergőőő! Dicséret illet, jó ez a fórum, az pedig, hogy fel lehet iratkozni 'álláshírlevélre' kifejezetten köszönetre méltó!!!
Magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10932 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

magyaranyuka írta: azt szeretném megkérdezni, hogy Németországban mennyire jellemző a részmunkaidős állás nők részére?

Nem jellemzö, de van. Cégenként változik. Ahol én dolgozm több is van. 4 koleganöm is 6 órás, gyerek mellett. Ahol a nejem dolgozik (másik cég) ott pl. nincs. Volt egy akinek kényszeböl adtak ilyen szerzödést, de csak egy évre és nem hosszabbitották meg neki....
Szerintem ha van jó munkahelyed nem érdemes túlfesziteni a húrt. A munkahelynek nem érdeke 4 órában valakit foglalkoztatni, mert akkor több is kellene..... Jobb egy, 12 órában mint 3 dolgozó, 4 órában. A cégnek olcsóbb! Inkább keressetek valakit aki vigyázz a porontyra, vagy ovoda.Viszont szakmánként ez változó lehet! Van ahol csak ilyet keresnek! Mozi pénztáros déltán 4-töl este 10-ig.....
:woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 4 hónapja #10936 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Csak az a kérdés, hogy melyik "anyuka" akar esténként a családjától távol lenni, amikor a gyereknek az anyjára van szüksége(lásd: vacsora készítés, házi feladat ellenőrzés, vagy csak egész egyszerű beszélgetés, a gyerekkel történtekről). :blink:
"Magyaranyuka" csak délkörüli pár órás munkára gondol.. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10941 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Maya írta: Csak az a kérdés, hogy melyik "anyuka" akar esténként a családjától távol lenni, amikor a gyereknek az anyjára van szüksége(lásd: vacsora készítés, házi feladat ellenőrzés, vagy csak egész egyszerű beszélgetés, a gyerekkel történtekről). :blink:
"Magyaranyuka" csak délkörüli pár órás munkára gondol.. ;)


Elöször is van a magyar gyereknek is magyar apukája, aki szintén otthon van este beszélgetni és törödni a gyerekkel.
Másodszor a magyar apuka is fözhet.(Én is fözök sokszor. Mosni is tudok, söt amig a gyerekek kicsik voltak, tanultam is velük.) Vittem öket oviba, s mentem is értük ha a magyar anyuka nem ért rá!
Harmadszor a magyar anyuka ne akarja a magyar szokásokat Németországba konvertálni. Akkor inkább maradjon otthon a magyar szociális rendszerben, ahol még "hivatásos magyar anyuka" is lehet állami költségen!.

:angry:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!