Minijob és betegbiztositás

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7775 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Anita,

A ferjed utan nem biztositanak Teged? Altalaban nem dolgozo feleseget, gyereket a ferj utan biztositanak.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7776 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Éva!

Sajnos a helyzet nem olyan egyszerű. :(
A férjem privát biztosított, így nekem is külön kell(ene) biztosítást kötnünk.
Mikor egyedül volt, akkor jobb volt neki nyilván a magán, nem gondolta, hogy mégegyszer meg fog még nősülni és ez gond lehet, de akkor jöttem én :), most meg ugye nem tud már visszalépni. :(
Azt az infót kaptuk valakitől, hogy az egyedüli visszalépési lehetősége akkor lesz, amikor én dolgozni kezdek, és nekem államit kötünk (azt fogunk, mert privát nem lehetek, a glaukomám miatt túl rizikósnak ítéltek). Akkor ő is visszalép majd, ha valóban lehet. Nem tudom ez hogy megy, de ha eljutunk odáig, meg fogjuk próbálni. Nem ragaszkodik feltétlenül a magánbiztosításhoz.
Remélem hamarosan megoldódik a gond, decemberben befejeződik a nyelvtanfolyamom, és remélem találok valami állást. Ehhez van is egy kérdésem, mindjárt fel is teszem a megfelelő fórumban, lehet te is tudsz valamit hozzászólni, hiszen te is eü.-ben vagy.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7788 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Anita,

Sok sikert. Sajnos egyik kerdesedhez sem tudok hozzaszolni.
A biztositast nyilvan a biztoditotol kell megkerdezni. A masik kerdesre sem tudom a valaszt, csak a sajat papirjaimmal kapcsolatban, amik masok, mint a Tieid. A nyelvvizsgarol csak annyit, hogy biztosan jo, ha van. Valtozo kerik-e vagy sem. Nekem pl mindegy lenne a papir, a fontos, hogy valaki tudja, amit tudni kell - szakmai nyelv, betegellatas.
Legegyszerübb, ha megkerdezed a leendö munkahelyedet, hogy mit kernek.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7799 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Éva!

Köszi, biztosítás téma már lerágott csont nálam. :(
Sajnos nincs más megoldás, mivel egy fizetésből, a férjem fizetéséből nem megy 850 euró kifizetése havonta csak betegbiztosításra (mivel mellette 850 euró gyerektartást is fizet a 2 gyerekének), hogy megvárjam a német biztosítással míg dolgozni kezdhetek.
Az nem is kérdés, hogy jó, ha van nyelvvizsga, a kérdés, hogy erőltessem-e a B2-t, vagy inkább várjak pár hónapot és akkor rögtön C1.
De ennek is utána járok, Arbeitsamtnál csak tudják, vagy munkaközvetítőknél.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7802 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Anita,
En ugy gondolkodnek, van-e szükseg a C1-re. Ha igen, akkor erdemes hajtani erte.Ha nem, akkor a B2 gyorsan megvan, es a felszabadulo idöben lehet munkat keresni, szakmai nyelvet, stb tanulni....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 6 hónapja #7803 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok!

A nyelvtanulási témához hozzászólva csak annyit szeretnék mondani, hogy azért nem olyan egyszerű a C1-es nyelvvizsgát lerakni, mert az már felsőfokúnak minősül, és akik a B1-est jó eredménnyel lerakják, azoknak is ajánlott először a B2-es tanfolyamot,majd a C1-est látogatni,és levizsgázni belőle. (Saját tapasztalat)
A C1-es nyelvvizsgára annak van egyébként szüksége, aki egyetemen akar továbbtanulni. (Mármint én úgy tudom, hogy enélkül nem lehetséges a továbbtanulás)
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!