Minijob és betegbiztositás

Több
12 éve 7 hónapja #6936 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia diablonia!
Én úgy tudom,hogy jogosult vagy kedvezményre.Mivel keveset keresel,a normál 2,50 euro helyett,csak 1 eurot fizetsz,de az is lehet,hogy ez a kereset az a kategoria,hogy egyáltalán nem kell fizetned.
De mindenképp kérned kell a Freizügigkeitsbescheinigung von der Ausländerbehörde elnevezésű igazolást.
Jó tanulást!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #6940 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Csak kiegészíteném: :)
Freizügigkeitsbescheinigung von der Ausländerbehörde:
Szabad költözködési jogról szóló "igazolás" a "külföldiek részére kitalált hivataltól"
Üdv Tündi :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6974 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha kiköltözök a férjem után, aki régóta kint él, oda van bejelentve stb. akkor az a családi betegbiztosítás rám is érvényes lesz?
Akkor is, ha nem jelentkezek be oda állandó lakosnak?
Vagy csak abban az esetben, ha az itteni lakcímet felmondom és oda jelentkezek be?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6988 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia skolik!

Ha a férjed privát biztosított, akkor nem. Ha állami biztosított, akkor lehet családi biztosítás, erről már sokszor volt itt szó.
Azt nem tudom, hogy a biztosításhoz kell-e állandó német lakcím, de logikusnak úgy tűnne, ha igen... Illetve ha 3 hónapnál tovább maradsz, akkor a letelepedési engedélyhez (Freizügigkeitsbescheinigung)kell német lakcím.
De ez nem lehet gond, mert a magyar lakcímedet nem kell femondani, lehet 2 lakcímed.
Magyarországon elég, ha bejelented, hogy átmenetileg külföldön tartózkodsz, és akkor megmarad a magyar lakcímed, és itt is bejelentkezhetsz lakcímre.
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #6991 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Skolik,

igen, te is biztosított leszel a férjed után. Bejelentkezel az ő lakásába, meg elintézitek a kártyát a biztosítónál.
Nem mondod fel a magyar lakcímet, hanem csak bejelented az ország elhagyását (3 hónapot meghaladó kinnttartózkodás után köteles vagy egyébként is a német lakcímedre bejelentkezni).
De ettől(mint ahogy erről már írtunk) még megmarad a magyar lakcímkártyád. A többi több ezer magyar, aki itt él, ugyanúgy járt el.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7621 Írta: geringerildi
geringerildi válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

SZiasztok.remélem tud nekem valaki segíteni?!Ha minijobra vagyok bejelentve akkor itthon lehetek regisztrált munkanélküli??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!