Minijob és betegbiztositás

Több
12 éve 2 hónapja #14233 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

skolik írta: Nekem két minijobom van, 100-100 eurora bejelentve.
Az egyik fizeti utánam a járulékokat, a másik nem. Pontosabban ugye akivel először megkötöttük neki nem kell fizetnie, de am másiknak igen.
De nem volt ebből semmi gond.
Engem az érdekelne inkább, hogy ezek után ez a munkaviszony hogyan fog majd a nyugdíjban számítani...? Ennek hol tudnék utána nézni?


Közvetlen a Hold mögött balra. Pont ilyen munkaviszonyok miatt várják a szociologusok az öregkori nyomort németországban.
Ilyen munkaviszonnyal olvass utána a "Grundsicherung" címszó alatt.
www.renten-fakten.de/grundsicherung

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14235 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Igazán köszönöm a "kedves" válaszodat.
Mivel otthon volt azért egy jó csomó évem, amit munkaviszonyban töltöttem és nem a 100 euros minijobbal szeretnék megöregedni, azért annyira nem félek az öregkori nyomortól.
De ha nyomorogni fogok akkor sem Németországban, hanem otthon.
Tehát nem kell engem eltartani egy német munkásnak sem.
A linket amit küldtél köszönöm, meg fogom nézni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14244 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

skolik írta: Igazán köszönöm a "kedves" válaszodat.
Mivel otthon volt azért egy jó csomó évem, amit munkaviszonyban töltöttem és nem a 100 euros minijobbal szeretnék megöregedni, azért annyira nem félek az öregkori nyomortól.
De ha nyomorogni fogok akkor sem Németországban, hanem otthon.
Tehát nem kell engem eltartani egy német munkásnak sem.
A linket amit küldtél köszönöm, meg fogom nézni.

Ez tényleg kedves válasz volt. Nem tudtam, hogy van magyar nyugdijjogosultságod. Te csak azt akartad tudni mit kapsz 100-eruos Job-okért.
En 15 évig fizettem be átlagon felül és az évi levélkéjükben már arra biztattak hogy 380 eurot kaphatok ha megérem a 65-évet. Hogy akkor mennyit fog érni a 380 Euro senki nem tudja. Ugyhogy örülök, hogy 19 éve sikerült kiszállnom ebböl a pénzkidobálásbol.
Most amit magam fektetek be abbol tudom mi lesz (ugy nagyjábol).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14495 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok

Ma egy ismerősőm, felajánlott félnapos állást, vagyis egyik héten 3napot másik héten 2napot kellene dolgozni. ezért fizet 600 eurot.
De én dolgozom egy minjob-ba egy panzioba amit szeretek csinálni.Megszeretném tartani

Kérdésem, ha félnapos állásra megyek akkor megtarthatom mellette a minit?
És mit kell fizetnem utánuk igy sajnos ebbe a ado- stb fizetésekbe teljesen null a tudásom itt kint :sick: ?
Segitsetek, megéri igy nekem.mit szoltok hozzá?
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14503 Írta: omeli
omeli válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

szia kisne
szerintem mindent szabad csak dolgozni nem csak amennyiben nagyon megfizetik egyébként az összevont jövedelmed után kell fizetgetni mindent,ha kapsz harziv-t akkor ezt buknád

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14562 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

kisne írta: ....ha félnapos állásra megyek akkor megtarthatom mellette a minit?



Szia Terézia, :)
sajnálom, hogy nem láttam korábban a kérdésedet és remélem, hogy talán még most sem késtem el a válasszal.
A lényeg: ha alkalmazotti munkaviszonyban dolgozol, és van egy Minijobod, akkor az adózás szempontjából még viszonylag jól jársz, mert az ezekböl származó jövedelmeket nem vonják össze. A Minijob után továbbra sem adózol, csak a fö munkaviszonyod után. Ha még aktuális a dolog, akkor légy szíves olvasd el ebben a topikban a Diabloniának írt választ (9. oldal, # 12556), ott linket is találsz a szabályozásról.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!