Minijob és betegbiztositás

Több
12 éve 2 hónapja #14567 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Kőszőnőm Julianna, én is igy gondoltam, a forumon olvasottak után, de hát ugye jobb a megerősités :blush: mert ugye mások meg máshogy tájékoztatnak.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35491 Írta: keresz
keresz válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Sziasztok,
Szeretném a segítségeteket kérni. Pár hónap múlva tervezzük, hogy a gyerekemmel a német barátomhoz költözünk. Úgy néz ki, én náluk leszek házvezetőnőként bejelentve. Egy ismerősöm is így van kint 400 eurora bejelentve, és 140 eurót fizet maga után betegbiztosítást.
Ezzel az összeggel utánam a gyermek is biztosítottá válik?, Ha nem, akkor mennyibe kerülne még külön az ő biztosítása is? Mivel az édesapa is kint dolgozik, lehetőség van arra, hogy általa legyen a gyerekünk biztosított, ha jól tudom. Azzal a megoldással jobban járnánk?
Előre is köszönöm a segítséget!
Eszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35493 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Édesapa férj? Főállásban dolgozik? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35494 Írta: keresz
keresz válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Nem a férjem, és igen, főállásban dolgozik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35540 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Keresz!

Mivel nem vagytok házasok, számodra nem jöhet szóba Familienversicherung, a biztosításodról neked kell gondoskodnod. A gyermekedet pedig a párod biztosíthatja magánál Familienversicherung keretein belül, mivel teljes biztosítási jogviszonnyal rendelkezik!

A Minijobhoz kapcsolódóan: most már 450 Euro-ról beszélünk, ami után a KV Pauschal (átalány) formájában kerül megállapításra.

A minijobzentrale honlapjáról kimásoltam neked az ide vonatkozó részeket:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Tehát, ha Minijob formájában vállalsz itt munkát, önmagában a Minijob által nem válsz pflichtversichert-té, azonban ha másmilyen jogcímen nem vagy tagja a biztosítás rendszernek, nem rendelkezel biztosítás jogviszonnyal "Nichtversichert" vagy, tehát az SGB V-ik könyvének fenti paragrafusa szerint "Pflichtversichert"-té válsz, tehát biztosítása jogviszonyt kell létesítened, ahogy az ismerősöd is tette és fizeti a 140 Euro-s Pauschal-t. Mindezt a KK-val kell tisztázni és rendezni a biztosítási viszonyt.

Az azonban biztos, hogy a gyermeketek (egyenlőre) a párod által lesz biztosítva.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35621 Írta: keresz
keresz válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Köszönöm Athena a válaszod!
Ennek a €140-s pauschale-nak hol tudnék jobban utánanézni? Kerestem már sokféleképpen, de konkrétan sehol sem találom, hogy igenis ez van, és ezt lehet.
A páromék megérdeklődték pár biztosítónál, és mindegyik minimum €300-at mond havonta, azt mondják, hogy ilyen hogy 140-ért biztosítás nincsen. Nem értem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!