tom126 esélyei

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17737 Írta: tom126
tom126 esélyei téma létrehozva tom126 által

Sziasztok!
Úgy látom szakemberre mindenhol szükség van! Csak itt nincs! Mindenki csak entert fog nyomni és jön a pénz? Hát... kíváncsi leszek! Elvégeztem a főískolát én is, bár a diplomát még nem kaptam kézbe a nyelvvizsga hiányában. Magyarország... Azt írja a helyette kapott papír, hogy szakképesítésre nem jogosít. Ez butaság, mert pont hogy a szakképesítésem van meg és a nyelv nincs. Sebaj... Itt sok véleményt és tanácsot olvastam, ezért regisztráltam hátha én is kapok valami segítséget. Barátaim élnek Németországban és Belgiumban, én is gyakran járok ki, de sosem mertem kint maradni. Mindig valamire fogtam. Most viszont akkora az elkeseredettség, hogy kint is maradnék. Autókkal foglalkozom, gépészmérnök vagyok, ezen belül a Mercedes típusú autók javításában otthon vagyok autószerelőként is, sőt B, C, E jogosítványom is van és az autómentés és szállítás sem idegen terület számomra. A német nyelvet még csak tanulom. A tizennyolc év alatt, amióta kijárok, és a Mercedes program használata miatt azért némi nyelvismeretem van, de nyelvtudásnak én mást nevezek. Szóval tanulom a németet... Úgy érzem kint gyorsan belejönnék, de az itthoni nyelvtanulás, meg a magyarról való fordítgatás kissé nehézkes és lassú. Szerintetek lehet valahol ilyen paraméterekkel kezdeni? Olyan helyre gondoltam, ahol az elején kaphatok egy kis nyelvi segítséget. Benzinkút, kis műhely, vagy kiszállító... Több helyre küldtem már önéletrajzot, és mindenhol az a válasz, hogy kicsi német kell. Kicsi van, de szerintem nem elég. Mi a kicsi? Tehát munka lehet hogy lenne, de a nyelvet szerintem kint fogom elsajátítani. A család egyenlőre marad, bár a feleségem jól beszél németül és ő is követni szeretne majd a két gyerekkel. Türelmeteket és véleményeteket köszönöm! Üdvözlettel, Tamás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hete #17741 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Pályázz Kecskeméten, megspórolod a nyelvtanulást! :sick:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17743 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Első lépés ha van kicsi német: intenzív 100 órás nyelvtanfolyam! 2 hónap alatt felhozhatnak arra a szintre, ami kell egy futárnak pl. Én is így csináltam, igaz otthon 4 hónap, itt kint plusz 2, ezzel már boldogul(gat)ok. Nélküle semmi értelme...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pepi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #17744 Írta: pepi
pepi válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia ,
a nyelvtanuláshoz tudok egy kis segítséget adni.Én októberben iratkoztam be az első havi 100 órás intenzívemre, Euro nyelviskola, ha kiveszitek az ingyenreklám miatt a nevet(ami nem elítélendő, persze:D), akkor keresgélj az intenzívek között, 43.000 körül van egy havi iskola, az Astoria mellett. Ebből ha kettőt el tudnál végezni(és az első szint nem lenne közte,esetleg), az már szuper volna, több csoporttársam ment így ki.
Ez napi 5 óra a suliban, és utána kb 4 órányi leckeírás, tanulás otthon.Kitartás, én is ezt csinálom azóta is tanulok ezerrel, de itthon ülve még nehezebb.Most skypos nyelvoktatásra meg álláspályázat felkészítésre váltottam.De a kezdéshez ezt a 8 hetet javasolnám neked.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17747 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia!
Köszönöm! Mercedes fanatikusként már akkor jártam a gyárban, amikor még csak a próbagyártás volt és a gyár készült. Természetesen pályáztam is . A meghallgatáson európainak tűnő netto 250 ezret mondtam , de nem tudtam versenyezni a netto 90 ezret mondó kollegákkal. Tehát nem kellettem. Egyébként kiderült számomra, hogy a gyár más szellemiségű. Míg a német érdeklődött, hogy hogy javítom a váltót, motort, addig oda valami másra van szükség. Az ottani HRS elég flegma volt és köze sem volt a Mercedes autóhoz. Ez pár visszakérdezése után kiderült. Tehát rájöttem, hogy a gyártó üzemben nem arra van szükség, hogy én szívvel lélekkel a Mercedest fejlesszem, hanem olcsó, betanított munkaerőre. Pedig véleményem szerint az elkötelezettség és a szakmai tapasztalat pótolhatatlan a gyár szívében és motorjában. A német nyelvet pedig tanulom nélkülük...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete #17748 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia,
jól hangzik. Most a BrainTurbó formátumot csinálom. Jó lenne még intenzívebben, de az othoni tanulás kicsit zűrösebb a két gyerek miatt. Csak este, akkor meg lehet, hogy elalszom. Napi öt óra, és négy hét csak 43000? Az nagyon jó! Ránézek. Én úgyérzem kint ez könnyebben menne. Legalábbis amikor kint vagyok, a fülem is rááll, ha egész nap a rádiót hallgatom...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!