tom126 esélyei

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17770 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia!

Mint írtam tanulom a németet, mert a nyelvvizsgához is kell. Én szeretem megjavítani az autókat, megtalálni a hibát, amit más nem talál és nincs gondom a munkával. Csak az érte kapott díjazással. Ezért vágyom kifelé, továbbá a nyelvtanulás könnyebsége miatt. Azt is írtam, hogy tisztában vagyok a kinti léttel, tehát nem csodára vágyom! Azért nem nézem az itthoni mérnöki munkát, mert ide is kell nyelvtudás és a fizetés töredéke a külföldinek. Pláne a szakmában amit szeretek és amihez értek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17788 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Ha nem tetszik a munkaert kapott dijazas, akkor nem biztos, hogy eleg csak orszagot valtani. Ha mar megcsinaltad a diplomad nehezebb reszet, akkor ne akarj mar autot szerelni! A diplomadat a kukaba vaghatod, ha autot fogsz szerelni. Jelenleg a diplomad egy papir (ha meglesz a nyelvvizsgad), ami feljogosit a belepesre a "gepeszmernoki" munkaeropiacra. Igazan mernok akkor leszel, ha lesz tapasztalatod es elkezdesz vegre mernokkent gondolkozni. Nem lenezven az autoszerelest, autoszereloket, de mernokkent teljesen mas gondolkozas kell! Nem jobb vagy rosszabb, hanem MAS! A nemet utan ez a fajta gondolkodas legyen amit megtanulsz es utana menni fog az elet. Az autoszerelest meg tartsd meg hobbinak! Hetvegente meg fusizhatsz ha akarsz, de ne az legyen a fokusz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17792 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia!

Ha országot váltok, a fizetés máris három vaggy akár a négyszereséről indul. Nem akarok nagyképű lenni, de hozzánk sokszor azok az autók jöttek amit más már nem tudott megcsinálni, volt hogy a márkaszervízből is! Továbbá azért szerettem a munkám nagyon, ill. dolgoznék tovább, mert erősen mozgatta az agyam. Valóban mérnökként másként gondolkodnék, méghozzá tizenhat év gyakorlati munkatapasztalatával! Sok mindent máshogy csinálnék...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17795 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Meg az egyeb tenyezok is 3-4x-esek esetleg, amitol egy pottyet tobbet koltesz majd.
Ne csak azt nezd, hogy mi van most, hanem azt is mi a plafon, mit lehet elerni adott idon belul. Autokat buvolni is egy szep szakma, de gondolom nem azert csinaltad meg a diplomadat, hogy utana ugyanazt folytasd. HA elkezded "felepiteni" a masik "szakmadat", attol meg buvolhetsz autokat.
En ugy gondolom, hogy az amit igazan szeretek, az maradjon csak meg hobbinak:)
(Amugy a Mercit en is szeretem:) Imadok benne ulni:) )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17796 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Ok! Értem, a német az első! Bár úgy érzem sokáig halogattam és nagyon szenvedek vele. Jó lenne egész nap azzal foglalkozni. Időm van, mert most nem dolgozom, csak nem tudom hol kezdjem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17799 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia tom!
Nem egeszen ertek egyet.
En ugy gondolom, az a legjobb, ha azt tudja az ember csinalni a munkaban is, amit nagyon szeret. En igy vagyok vele, e´s valszinüleg ezert is csinalom jol. Persze vannak azert reszek, amik nem a szivem csücskei, de ugy altalaban nagyon szeretem csinalni.
Az en velemenyem az, hogy elöször le kell diplomazni. Akar mar most is kereshetsz allast. ha mar csak a nyelvet tanulod, akkor akar csinalhatsz praktikumot is valahol, ahol szivesen dolgoznal kesöbb. Lehet, talasz olyat, ahol kapsz szallast, ellatast, hogy neked ne kerüljön penzedbe. Esetleg valami keves fizeteset is kesöbb.
En a helyedben olyan helyen keresnek, ahol a szerelö almaidat is tudod ervenyesiteni.
Nem ertek hozza, de egy szervizben peldaul nem keresnek olyan vezetöt, aki mernök?
Mert peldaul ha felvenned a kapcsolatot Mercedesszel, es olyan szerviz, ahol nemsokara kiöregszik a fönök...utodnak. csak egy ötlet.
Drukkolok neked!
Egyebkent en az Audit jobban szeretem. De lehet, csak azert, mert amikor autot kerestünk, a mercedesnel nem voltak kedvesek, ezert audit vettem. Igaz, 5 eves volt mar, de ez volt az addigi legjobb autom. Most egy uj A3 van, igaz, reszletre...de szuper.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!