tom126 esélyei

Több
12 éve 2 hete #17937 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

tom126 írta:

mahlzeit írta: Nekem 2 ismerosom is volt aki a Decotext altal javasolt modszerrel ment ki tanulni. Farmokon dolgoztak 2-3 honapot nyaron. 10-15 eve sem volt kevesebb munka es tudtak kivel beszelgetni. Nem csak a tehenekkel. :) Ha nincs penz par honap tiszta nyelvtanulasra iskolaban munka nelkul, akkor ez van..


Még annyi maradt, hogy itthon tanuljak, csak lassan feléljük a tartalékokat... A jövőhéten befejeződik ahova most járok. Van hogy két órát is vagyok, de úgy érzem, hogy nekem kevés. Tehát többre vágyom, többre volna igényem. Egyben 5 órát még valóban nem tanultam, de amikor keresztül megyek Németországon, az nagyságrendileg 800 km, akkor is rádiót hallgatok. Az a megérzésem, ha nem is tudom olyan ütemben felfogni, mint kellene, akkor is a fülem hozzászokik a némethez. Magyar környezetben hol tudnék napi 5 órát németezni? Szerintem sehol... Hozzáteszem, hogy a 16 hét, napi 5 óra csak 160 valamennyi pénzbe kerül. Na utána jobb nekivágni, hogy lesz ami lesz! Ha más a véleményetek érdekelne!...


Magyar környezetben németül ötórázni? Akár huszonnégyet is. Nálunk mióta műholdvevőnk van más sem megy, csak német adók. A legjobb módszer, merem ajánlani. A Lányom, felsőfokú németet már a második gimiben megcsinálta 100 %-ra, Most Germanisztikát tanul, ráadásul a nemzetiségi szakon. Hogy ez mire jó?? Hát például EU tolmács. Nem fordító !!!!Tolmács, akár szinkronban is. Ja, megcsinálta az angolt is felsőfokon.

Úgyhogy TV-zni és tévézni :) Sok sikert
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17980 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia Maya!
Gondoltam... Mondjuk azt, hogy 11 azt nem. Köszönöm a sok bátorítást. Az átlag embenél gyakrabban járok ki, egész jó a helyismeretem, naprakész vagyok az árakkal, csak nem maradtam kint. A jövőhét kedden vége az egyik nyelvtanfolyamnak. Ennél én azért több szót ismerek, mint ott kezdő szinten tanítanak, az autók világából. Minden nap nézem az Ebayt sőt vásárolok is néha, nézem az autós oldalakat és meg is merek szólalni. Csak nem tudom ez a tudás mire elég. Azért keresgéltem segítséget az elején... nézegettem a német Mercedes hirdetéseket, de ott is azt írják, hogy beszélj németül. Köszönöm az oldalt, de gondolom azért ez sem kezdőknek van. A tv t még nem értem, csak egy két szót belóle. Viszont egy kis műhelyben, segítséggel el lennék. De lehet, hogy a szerelősoron is. A kecskeméti HRS flegmasága viszont úgy elvette a kedvem. Csak nem tudom mire az, mikor beszélgetésünk során rájöttem, hogy köze sincs a Mercedeshez!!! Biztos olvastad, hogy azért én ezt nem csak autóbütykölés szinten csináltam, de még ismerőssel sem jutottam be a magyarországi márkaszervizekbe, hogy tanfolyamaikon professzionálissá fejleszthessem a tudásom! Akkor sem keresnék 150 nél többet, de a tanulás...Ezért gondoltam, kint mindegy mit, de nem ennyi pénzért. Egy hónapja Belgiumból hoztam egy mercit és mivel probléma volt vele, a kereskedővel elmentünk egy kis Mercedes garázsba. Ott nyomkodhattam a gyári gépet és a tulajdonos rögtön megkérdezte, hogy nem akarok e ott dolgozi? Ott szükség van rám? Nem is ismert! Csak ott flamand és francia van... Az annyira nem tetszett. Németül el lennénk, de nem úgy tanulnám mint Németországban. Köszönöm a türelmed és a segítséged és ha van még jótanács várom... Üdv,Tamás
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete #18042 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: Nata

Nata írta: Szia tom126!

Holnap fogom kezdeni ezt a tanfolyamot és ha érdekel majd szivessen beszámolok neked, hogy pontoson mit is jelen a napi 5óra németezés (persze ez egyén függő). Még soha nem tanultam németet úgy hogy most fogok előszőr belekóstolni a német nyelv szépségébe :)
Véleményem szerint semmiképp nem időhúzás, a férjem már kinn dolgozik mi is megyünk utánna (ha vége a tanfolyamnak) de nem lett volna ésszerű 0 tudással kiköltözni. Tudom ezzel a tanfolyammal sem válton meg a világot, de legalább eltudok indulni a tanulásban. Mi több programot letöltöttünk a netről és feltankoltunk nyelvkönyvekből.
Sok sikert a tanuláshoz!


Szia!
Van már véleményed a nyelviskoláról? Teljesen nulláról kezdted?
Üdv, Tamás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18044 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia!

Igen, sajnos van véleményem. :(
A német nyelvtanulás topikban már le is írtam, légyszives keresd ki :)
A másik módszer érdekel azt szivesen megosztom velem.
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!