tom126 esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17749 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

tom126 írta: 1./ Szóval tanulom a németet... Úgy érzem kint gyorsan belejönnék, de az itthoni nyelvtanulás, meg a magyarról való fordítgatás kissé nehézkes és lassú. Szerintetek lehet valahol ilyen paraméterekkel kezdeni?

2./ Olyan helyre gondoltam, ahol az elején kaphatok egy kis nyelvi segítséget. Benzinkút, kis műhely, vagy kiszállító... Több helyre küldtem már önéletrajzot, és mindenhol az a válasz, hogy kicsi német kell. Kicsi van, de szerintem nem elég. Mi a kicsi?

3./ Tehát munka lehet hogy lenne, de a nyelvet szerintem kint fogom elsajátítani. A család egyenlőre marad, bár a feleségem jól beszél németül és ő is követni szeretne majd a két gyerekkel. Türelmeteket és véleményeteket köszönöm! Üdvözlettel, Tamás

Kedves Tamás!
1./ Ha a diplomád érvénytelen, ez a forditásban is benne lesz, tehát ezt gyakorlatilag még nemesebb célokra sem tudod felhasználni, mert túl kemény! Szerintem egy nagyon intenziv tanfolyam után vizsgázz le valamilyen nyelvből, s szerezd meg ezt a diplomát mert a "paraméterek" (ha semmilyen szakmád nincs) segédmunkás! (Az értettségi semmi!) A nagy helyzet az az, hogy hiába van kiválló szakmai ismereted, az előszelektálás miatt (túljelentkezés) az elején kidobják a pályázatotad ha nincs papirod, mert van itt is kint közel 2 millió szakma nélküli aki otthon ül! (Közel 3 millió munkanélküli van)

2./ Ezek szép gondolatok, de ezek viszonylag jólfizető állások, s nagyon nehéz bejutni ilyen helyre, mert irgalmatlan a túljelentkezés a területen! Pláne az ADAC-hez (német autóklub) illetve (más maszek) autómentők*** közé a bejutásod gyakorlatilag illuzió, mert ide szinte mindig csak protekcióval lehet bejutni!
(***Tudom miről beszélek, mert a fiam nagyon jó kfz mechanikus (mechatroniker) -három nyelven beszél !!- mégsem sikerült neki, innen helyből sem!!!)


3./ Sokkal jobb lenne, ha a nejed, jönne ki előre, ha ő már jól tudja a nyelvet! Ő is elő tudja késziteni a kiköltözéseteket, miközben Te otthon nyomod ezerrel a német tanulást egy intenziven! Igy Te maradnál otthon a gyerekekkel, amig nincs valamilyen eredmény diploma illetve munkahely ügyben!!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17751 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

tom126 írta: ... A meghallgatáson európainak tűnő netto 250 ezret mondtam , de nem tudtam versenyezni a netto 90 ezret mondó kollegákkal. Tehát nem kellettem.
....Tehát rájöttem, hogy a gyártó üzemben nem arra van szükség, hogy én szívvel lélekkel a Mercedest fejlesszem, hanem olcsó, betanított munkaerőre. Pedig véleményem szerint az elkötelezettség és a szakmai tapasztalat pótolhatatlan a gyár szívében és motorjában.

Szerintem téves elképzelésekkel s információ nélkül indultál el pályázni! A fejlesztést a német soha nem adja ki a kezéből. Gyárthatunk autdi, opelt vagy mercit, de külföldön csag gyárhatsz. Egy ilyen gyárban ami Kecskeméten van, úgy kellett volna pályáznod, hogy előbb lent kezded. Jelentkezz egy szalagmunkára (ha még nem késő) Egy ilyen üzemen belül hamar kiderülhet a jó szakértelem, s oda is kellenek szalag/müszak vagy termelés irányitók, vezetők! Ilyenekre van esélyed, de nem akkor, ha a magyar viszonyokhoz képes irreális negyedmilliós fizetést kérsz! Mit gondolsz, miért ment oda a mercedes? Azért hogy nyugateurópai béreket adjon? Akkor itt is maradhatott volna a BRD-ben!

Most mennyit keresel? Nem jobb, a 90 ezer nettó?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tom126

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete #17758 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Köszönöm a gyors választ. Szakmám azért van mert autószerelő vagyok és ezen felül gépjárműtechnikus is! A Mercedes javításban otthon vagyok. Ezen kívül a német tanulás miatt szinte bármit elvállalnék. A diplomámat nem terveztem használni. Nem csodára vágyom, hanem hogy a munkámért európai fizetést kapjak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tom126
  • tom126 profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Aki barátot talál, kincset talál!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17759 Írta: tom126
tom126 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Úgy indultam pályázni, hogy lesz segítség. Nem volt. A főiskolán az évfolyamon talán hárman voltunk, akik szakmai tapasztalattal végeztek, a többi autómérnök csak újságban látott autó motort. Bár lehet, hogy beszélik a nyelvet és ők nyertek. Ha erre van igény... Nem akarok a diplomával kitűnni, nem is nagyon lehet, de úgy gondoltam, hogy amire hívtak, zaj méréstechnikusként a 800 euró nem nagy álom! Ha az akkor maradok gépjárműtechnikus ill. Mercedes szerelő, vagy bármi kint!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17764 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Szia tom!
En nem ertem, miert nem tanulod meg a nyelvet, diplomazol, es keresel mernökkent munkat. Gepeszmernököt mindig keresnek, es jobb a fizetes is, meg itt keleten is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17767 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: tom126 esélyei

Eva10 írta: Szia tom!En nem ertem, miert nem tanulod meg a nyelvet, diplomazol, es keresel mernökkent munkat. Gepeszmernököt mindig keresnek, es jobb a fizetes is, meg itt keleten is.szia:Eva

Szerintem csak berágott azon, hogy nem a szakmai tudása a lényeg a diplománál hanem a nyletudás! Nem érti meg, hogy papirok nélkül nem ér semmit a szakmai tudása! Nem fog itt kint sem a mercedest javitani mert senki nem fogja kipróbáni. Pláne nem ha nem tud németül! Szerintem Pepi álmodozó! Megoldás lenne, ha levizsgázna németből s diplomás mérnökként keresne itt kint állást! Erre még jó esélye is lenne!!

(Fiam (32) nagyon jó autószerelő -mechatroniker-, ráadásul 3 nyelven tud > magyarul, németül és angolul -szakmáját itt kint tanulta már. Az első kettő anyanyelvi szint. Mégsem kap jó szerelői állást mert nagyon nagy a túljelentkezés ezen a területen! Ezért most teljesen mást csinál...!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!