FeherDora-ék esélyei

×

Szavazás: FeherDora-ék esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Biztos el tudtok helyezkedni
2 18.2%
Esetleg nyelvtudással
2 18.2%
Szerencsés esetben
6 54.5%
Esélytelen
1 9.1%
Szavazók száma: 11
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2421 Írta: FeherDora
FeherDora-ék esélyei téma létrehozva FeherDora által

Szép napot Mindenkinek!
Miután feladtuk a harcot a számlákkal úgy döntöttünk,sajnos menni kell és a választásunk Németországra esett.Mivel nagyon friss az elhatározásunk,ezért nagyon sok mindenben kell még tájékozódnunk és segítségre lenne szükségünk.
A párom tűzoltó,én pedig optikus vagyok és van egy kilenc éves kislányunk.
A nyelvtudásunk -nekem angolból,páromnak németből-elenyésző.
- Azt szeretném megtudni,hogy van-e esély,lehetőség arra,hogy a párom a szakmájában -,mint tűzoltó -helyezkedjen el? Ez lenne amit leginkább szeretnénk,bár azt gondoljuk ez elsőre biztosan nem sikerülhet a nyeltudás hiánya miatt.
- Arra gondoltunk,hogy addig amíg a nyelv nem megy teljesen jól addig valami sofőr állást keresnénk számára,ebben tudna valaki segíteni,hogy ilyet hol, merre keresünk?
- Számomra egy bejárónői,takarítónői állás is jó lenne,(egyenlőre)
azt remélem,ahhoz egyenlőre elegendő a nyelvtudásom,ezután hol nézzek körül vagy esetleg nem tud valaki,valami konkrétat?
- Az iskolával kapcsolatban azt szeretném megtudni,ha a kislányunk egyáltalán nem beszéli a nyelvet akkor milyen megoldások léteznek a nyelv megtanulására és az iskolába járásra?
Bocsánat,ha kicsit hosszú voltam.
A válaszokat előre is köszönöm.:-) Dóri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2423 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Kedves Dóra,

Sajnos alapvetö fenntartásaim vannak az ötletetekkel kapcsolatban:

1. Miért akartok egy olyan országban élni, amelynek a nyelvét gyakorlatilag nem beszélitek? Hogyan gondolod, hogy így el tudnátok igazodni ebben az országban, amikor pont eleinte a rengeteg intéznivaló idején a nyelvtudás hiánya hatalmas pofáraeséseknek tenne ki benneteket?

2.Miért szeretnétek egy olyan országban élni, ahol magyaroknak még mindig munkaengedély kell - amit nagyon nehéz negszerezni -, miközben más európai országokban ezt már rég eltörölték?

3. Megnézeted hol és hány tüzöltót keresnek Németországban? Èn megtettem Neked: jelen pillanatban az Arbeitsagentur honlaján 9 embert egy 80 milliós országban!

4. Tudod azt, hogy a képzettséget nem igénylö munkára (pl. takarítás) a német munkaügyi hivatal gyakorlatilag nem ad ki munkaenegedélyt? Tehát Te mondjuk eleve feketézésre kényszerülnél, amit nagyon-nagyon nem ajánlok.

5. Tudod milyen a német iskolarendszer? Tudod azt, hogy pl a magyarok által annyira kedvelt Bajorországban az általános iskola 4 évig tart, ahonnan a gimnáziumba csak akkor kerülsz be, ha nagyon jó a tanulmányi eredményed? Ha nem, akkor járhatsz a Hauptschuléba. Nézz utána, mit jelent ez és hogy ez milyen jellegü képzést és jövöt ad a gyermekednek!

Sajnálom, hogy ezeket kell írnom, de ez itt a valóság. Hidd el, NEM a rosszindulat vezetett engem, amikor ezt írtam. Söt. Mielött egy ilyen dologra vállalkoznátok gyermekestül, gondoljátok végig nagyon alaposan ezeket a dolgokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2427 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Munkalehetőség,lakás,iskola

kedves Dori

Májusig várnotok kell,mert most még minden munkavállalásihoz kőtőtt. ha nem tudjátok a nyelvet és ha nincs it ismerősőtők nagyon nehéz az indulás.
Mi sem beszélünk még jol németül ..sőt én egy kukkot nem tudtam ..dr probálkoztam kisebb nagyobb sikerrel..de nekünk már voltak itt ismerőseink akik még a mai napig sokat segitenek.
Tüzolto meg hasonlo szakmákrol ne is állmodozzatok mert mi is utána érdeklődtünk egy ismerősünk miatt és csak állampolgárokat vesznek fel,természetesen nyelvtudással.takaritani ,raktározásban meg magyar cégen keresztül meglehet probálni kijőnni nézd meg ennek a cégnek a veboldalát Formidus kft aszem,férjem is annakidején ő álltaluk jőtt ide ki nem a legjobb de tuti nem lehuzás.De német céghez csak jővőre és némi indulo tőkével mert a lakásbérlés sokba kerül ,kaucio meg az ingatlanost is a bérlő fizeti..egyenlőre ennyi ha van még kérdésed szivesen válaszolok..ha tudok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2436 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: Munkalehetőség,lakás,iskola

Köszönöm a válaszodat. A májusi dologról hallottam már,mert az unokahúgom kint lakik már egy éve és mondta.Ismerőseink vannak kint többen is.
Azt valószínűsítettük,hogy nem járható út csak egy kérdés volt(akkor amit hallottunk az valótlanság lehetett)
Az előtted szóló nagyon feketén festette le a helyzetet,tényleg ilyen kemény?
Azt gondoljuk,hogy nem egy könnyű nyári séta,de nem gondoltam,hogy ilyen sötéten kellene nézni a dolgokat.
Annyi jó eset van,amikor a nehézségek ellenére jó döntésnek bizonyul a más országban való boldogulás.
Vagy nagyon anív a vagyok?
Válaszod előre is köszönöm. Dóri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2437 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: Munkalehetőség,lakás,iskola

A tűzoltóság a nem játható út,erre gondoltam,ezért keresgélnénk inkább a sofőr munka irányába.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2438 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szia Dori,

A csopaki sajnos a valóságot írta le. Tehát nyelvtudás nélkül nagyon nehéz munkát találni.Leírom hogy én hogy keztem.
Lakásbérlés nagyon nehéz elméletileg nincs esélyed hiába van pénzed nem érdekli őket. De ha sikerül minimum 1 évet le kell tenni előre ez kb. 7000 euró.El kell kezdenetek nyelvet tanulni ez kurzusonként 110€/fő és hát minimum 8 kurzus.A hivatali dolgok intézéséhez mindenképpen kell valami ismerős mert nem fogsz boldogulni.
A havi költségeid:lakásbérlés:kb.600€,biztosítás:kb350€ plusz utazás,telefon,internet,kaja stb. És sajnos nagyon felületes számítások.Tehát csak nagyon sok tartalékkal érdemes belevágni, de megjegyzem lehet nagyon nagy szerencséd és minden sikerül.
Szóval meg kell gondolni alaposan hogy be tudja vállalni az ember vagy nem.
Ennyit tudtam így elsőre nektek segíteni
Üdv
Dani
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!