FeherDora-ék esélyei

×

Szavazás: FeherDora-ék esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Biztos el tudtok helyezkedni
2 18.2%
Esetleg nyelvtudással
2 18.2%
Szerencsés esetben
6 54.5%
Esélytelen
1 9.1%
Szavazók száma: 11
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
13 éve 4 hónapja #2446 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szia Dóri!
Amit csopaki írt az sajnos feketén fehéren így van!
Ha azokból amít leírt egy kritériumnak sem felelsz meg akkor elég rizikós!
Mondjuk,mi lehetnénk az ellen példa,mert mi egy 15 hónapos kislánnyal jöttünk ki,de mi ezerszer átrágtuk a dolgokat,felkészültünk mentálisan a dologra!Nálunk azért lehetett sikeres a dolog,mert a feleségem nagyon jól beszéli a nyelvet /én már kevésbé/ és nem utolsó sorban az itt lévő barátnője aki nagyon sok minden be segített!
Munka:Ha ugy akarsz kijönni,hogy csak te a saját szakmádba dolgozzál,és más semmi akkor mégeggyszer rágjátok át a dolgot!
Tűzoltó biztos jó állás,de a németek a sajátjaikat tolják az ilyen helyekre és persze nagyon kellene a nyelv!
Az én feleségem Diplomás ovónő közép némettel és maradjunk annyiban,hogy nem a szakmájában van!
Nekem három szakmám van AMI MIND HÁROM HIÁNY SZAKMA NÉMETORSZÁGBA /pék-cukrász-szakács/ és mivel a nyelvem nem tökéletes sorba jönnek vissza az elutasító levelek!
Lakás:Hát az se egy olcsó mulatság az biztos,bár erről a 7000 eurós esetről még nem hallottam,de amit az elöttem szóló írt azokkal tisztában kell lenni/iskola,betegbiztosítás stb..../
Pénz:Hát az is kell egy kevés amivel bele kell vágni a kalnadba kb:1-1.5m forint nem árt ha van és alsó hangon beszéltem!
Peti
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2454 Írta: Andrea74
Andrea74 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szerintem a gyermekednek itt lenne jövője még ha "csak" hauptschule-ba járna akkor is. Probálkozni kell én is minimális nyelvtudással jöttem meg a férjem is van munkája aki keres talál, bár a bajoroknál lehet kicsit nehezebb mi is baden würtemberg tartományban élünk és nem volt eddig semmi problémánk a hivatalokban se meg sehol kedvesek és segítőkészek voltak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2455 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Nagyon köszönöm a válaszodat.
Az előtted szólók,-bár tudom nem rosszat akartak-de nagyon lehangoló képet festettek a dolgokról.Mi sem kergetünk álmokat,biztos nehéz,de itthon sem könnyű.
Remélem nekünk is szerencsénk lesz,ha kijutunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2459 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szia
Hát persze hogy nem akartunk rosszat de ezek tények.
Ezeket én is tudtam mégis kijöttem.Mert ha az ember nem próbálja meg akkor örök életére bánni fogja.Csak azt akartam megvilágítani hogy nagyon nehéz lesz.De gondolj bele ha minden oké lesz ebben a tudatban milyen jó érzés lesz.
Üdv.:
Dani
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2461 Írta: Andrea74
Andrea74 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Probálkozni lehet irtad van ismerös lakás keresésben talán tud segiteni lehet találni falvakban városhoz közel ugy lakást hogy nem kell elöre fizetni semmit persze ez sem fehéren müködik de abban is biztos vagyok akik eddig irtak nem ment nekik se minden fehéren volt abban fekete is nem te lennél az elsö se meg az utolso sem takaritást meg tudsz találni háztartásokban egy nö elöbb talál melot mint egy férfi de ha keresel idösek otthonát ha neked jo a takaritoi állás akkor ott megkapod a munkavállalásit.Nem tudom akik eddig irtak neked mivel foglalkoznak egy biztos itt más a munka morál itt dolgozni kell a férjemnek is több szakmája van meg érettégi mindent lefordittatunk németre a munkaadoja rá sem nézett a papirokra azt mondta ez ötet nem érdekli majd a tetön bizonyit hogy milyen munkásember.A srác akinél dolgozik vállalkozo napkollektorokat szerelnek igaz most is keleti részen vannak de ez van megfizetik és kész én meg megyek hétvégén étterembe mosogatni meg takaritani ha keresel találsz jo helyeket szerintem neked se az a célod hogy milliomos legyél csak jobb élet körülményeket akarsz a gyermekednek,amit sajnos magyarban nem tudsz biztositani aki meg le akar beszélni az menjen vissza ha ugy gondolja hogy itt se igazán jo meg milyen nehéz .Vagy ugy van vele veletek megint eggyel több ilyennel is fogsz találkozni. Ennyi ha eltervezted akkor bele kell vágni nem egyszerü de ki lehet birni a nyelvtöl se félj majd az adott helyen megtanulod ugy is akcentusokkal beszélnek ahol vagy ott a legjobb tanulni sztem.Üdv:Andrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2463 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Andrea74 írta: de ha keresel idösek otthonät ha neked jo a takaritoi älläs akkor ott megkapod a munkavällaläsit.

Andrea kedves ne ültesd bele a hintába az embereket fals információkkal..itt te munkavállalási engedélyt ma, csak a szakmádban kaphatsz, segédmunkás nem lehetsz, az ács nem lehet lakatos, és a lakatos sem lehet ács. Azaz feketén igen, de fehéren semnmiképpen!

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Cosy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!