FeherDora-ék esélyei

×

Szavazás: FeherDora-ék esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Biztos el tudtok helyezkedni
2 18.2%
Esetleg nyelvtudással
2 18.2%
Szerencsés esetben
6 54.5%
Esélytelen
1 9.1%
Szavazók száma: 11
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2478 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Köszönöm,mindenkinek a reagálást!
Ilyen esetben mindenki csak a jót szeretné hallani,de mint mindennek,ennek is meg vannak az árnyoldalai is,ezt mi is tudjuk.Bár biztos vagyok abban is,hogy nagyon sokan voltak azok,akik hasonló feltételekkel vágtak neki a dolgoknak és bejött a számításuk.Nem milliomosként szeretnénk hazajönni néhány év múlva csak egy kicsit szeretnénk itthon könnyebben élni.
Természetesen a negatív dolgokat is feltesszük a mérlegre,át rágjuk a dolgokat mielőtt végső döntést hozunk.
A kint lévő összes ismerőssel,rokonnal felvettük már a kapcsolatot,elkezdtük a nyelvet is tanulni,feltérképeztük a kislányunk számára legideálisabb lehetőségeket(pl.lehet magántanuló és nyáron különbözeti vizsgát tehet,mert nem egy hülye gyerekről van szó).
Mindezek mellett csak akkor fogunk a kimenetel mellett dönteni,ha hivatalosan tudunk munkát vállalni mind a ketten.
Bármennyire is elkapkodottnak tűnik az elhatározásunk,eszünk azért nekünk is van,hogy a vakvilágnak bizonytalanul,egy gyerekkel nem indulunk neki.
(Tűzoltóság témában:vállalati tűzoltóként helyezkedtek el azok a magyar tűzoltók,akikről hallattunk és ez működött gyenge nyelvtudással is,igaz 8 hónapig nyelvsuli és biztosították a szállást is).
Köszi,még egyszer mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2479 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szia Dóra!

Nem tudom ki javasolta ez a magántanulós dolgot, de járjátok ezt nagyon körbe, ugyanis Németországban iskolaLÁTOGATÁSI kötelezettség van (azaz a gyereknek fizikailag ott kell lennie), csak abszolút kivételes esetekben van ez alól felmentés (mondjuk, ha a gyerek vastüdövel lélegzik és nem szállítható). Nem vagyok a téma a szakértöje és nem is fogom átbogarászni minden szövetségi állam vonatkozó szabályozását, de ha tudjátok hova költöztök, akkor az ismerösökkel nézessétek meg ezt is. Nem riogatni akarok, de ha nem járatjátok a gyereket iskolába, akkor a legenyhébb szankció a szabálysértési bírság, aztán jöhetnek a rendörök és iskolába vihetik, söt még szülö elzárásra is kerülhet.

Ezt annyira komolyan veszik, hogy 1-2 éve egy pedagógus házaspár menedékjogot kért (és kapott!) vagy az USA-ban vagy Kanadában, mert megunták, hogy a gyerekeket folyton a rendörök hordják az iskolába.

Szerintem (a magánvéleményem), ha a német munkavállalás mellett döntötök, egyrészt nagyon jól fel kell térképezni minden buktatót (és milliónyi van), másrészt talán jobb lenne, ha a munkaeröpiacon nagyobb esélyekkel rendelkezö ember jönne ki egyedül a családból és ö készítené elö a terepet. De a döntés a ti kezetekben van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2480 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

A mostani iskola "állományában" marad és a saját tanítványunk lesz,nem azért mert olyan okos vagyok,és még tanári diplomám sincs,egyszerűen a kellő segéd- anyagokkal,amit megkapnánk fel lehet készíteni egy harmadikos szintfelmérő vizsgára.Ilyet lehet,mert éppen két hete ment ki egy ismerős házaspár két gyerkőccel,a kisfiú 10éves és így fogja elvégezni a negyedik osztályt.
Azt meg nem hiszem,hogy a német államot nagyon érdekelné,hogy egy magyar kis gyerek mit csinál,jár-e iskolába vagy sem.
Az az eset biztos német állampolgárokkal történt,mint ahogy nálunk is kötelező az iskolába járni.
Köszönöm a jó tanácsot,ha megyünk együtt megyünk és csak a biztosra,ha mindkettőnknek hivatalos munkahelye van és van hol laknunk.Hála istennek az unokahúgom már egy éve kint van,az ő élettársa és a családtagjai német-magyar állampolgárok Németországban,talán ők tudnak segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2481 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

FeherDora írta: Azt meg nem hiszem,hogy a német államot nagyon érdekelné,hogy egy magyar kis gyerek mit csinál,jár-e iskolába vagy sem. Az az eset biztos német állampolgárokkal történt,mint ahogy nálunk is kötelező az iskolába járni..


Kedves Dóra,

Ahogy minden elöttem szóló utalt erre, nagyon fontos, hogy pontosan tájékozódajotok, mielött elindultok.
Nekem 3 gyerekem van, velük jöttünk ki. Elképzeléseddel ellentétben a német államot NAGYON érdekli, hogy hol van a Te gyermeked, ha Nèmetországban laktok. Bármilyen hihetetlen számodra, a hivatalos lakcímbejelentést követö 2. napon hivatalos levelet kaptunk az új lakhelyünk önkormányzatától, ahol részletesen és pontosan megírták, hogy melyik gyermekemnek, mikor és pontosan kinél kell jelentkeznie a beiratkozás és iskolakezdés ügyében.
Mindhárom gyermek esetében a körzetileg illetékes "Grund- illetve "Hauptschule-t" jelölték ki. A levélben persze azonnal hivatkoztak a megfelelö paragrafusokra, amik alapján kötelesek vagyunk a gyerekeket iskolába járatni. Ez Bajorországban történt, feltételezem, hogy máshol is így van.

Ha ezenkivül Te azeretnéd, hogy a gyermeked magántanulóként elvégezze a magyar osztályokat is, akkor otthon délután/este tanítgathatod a magyar tananyagra. Szerintem ennek akkor van értelme, ha az ember 1-2 évre szeretne kimenni csak. Ebben a magántanulós dologban semmi tapasztalatom nincs, de hátha van olyan kedves fórumtárs, aki leírja Neked hogy hogy megy ez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2482 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

FeherDora írta: Azt meg nem hiszem,hogy a német államot nagyon érdekelné,hogy egy magyar kis gyerek mit csinál,jár-e iskolába vagy sem.
Az az eset biztos német állampolgárokkal történt,mint ahogy nálunk is kötelező az iskolába járni.


Ebben ne bízzál, érdekelni fogja öket pontosan attól a pillanattól kezdve, hogy bejelentkezett a család (de abban se reménykedhetsz, ha nem jelented be akkor megúszod, mert egy jó kis névtelen feljelentés a világon mindenütt játszik -> ha a szomszédok látják, hogy iskolás korban van, de nem jár suliba, akkor elég hamar reagálnak, hacsak otthon be nem falazod :sick: ). A Schulpflicht-nek az állampolgársághoz semmi köze, az említett szankciókat veletek szemben is alkalmazni fogják adott esetben, legfeljebb neked nem kell menedékjogot kérned, hanem hazamehetsz. De egyáltalán semmilyen területen nem élvezel különleges E.T. jogokat (adó, társadalombiztosítás, stb. is a német szabályok szerint megy és persze a kivételek erösítik a szabályt).

Lehet müködik az általad leírt megoldás, de elötte mindenesetre (akár városonként is lehet a jogszabály értelmezésében különbség a hivatalok között, tehát az ismerösök példája lehet útjelzö, de nem okvetlen követendö példa) kérdezzétek meg a Schulamt-ot (vagy ilyesmit), hogy amit gondoltok, az tényleg kivitelezhetö-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2483 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

FeherDora írta: A mostani iskola "állományában" marad és a saját tanítványunk lesz,nem azért mert olyan okos vagyok,és még tanári diplomám sincs,egyszerűen a kellő segéd- anyagokkal,amit megkapnánk fel lehet készíteni egy harmadikos szintfelmérő vizsgára.Ilyet lehet,mert éppen két hete ment ki egy ismerős házaspár két gyerkőccel,a kisfiú 10éves és így fogja elvégezni a negyedik osztályt.
Azt meg nem hiszem,hogy a német államot nagyon érdekelné,hogy egy magyar kis gyerek mit csinál,jár-e iskolába vagy sem.


Kedves Dóra, én azt gondolom ha már feltetted itt a kérdéseidet az esélyeidre, jobban járnál, ha elfogadnád amit a felhasználók neked írnak, hisz nem tudálékosságból teszik, hanem tapasztalatból és nem maguknak akarnak segíteni, hanem neked.
Az én gyerekem ötödik osztályos magántanuló odahaza, miközben ötödik osztályos tanuló Németországban...no nem azért, mert annyira szeretnénk esténként magyar tananyagot tömni befelé, hanem mivel a gyerekem egy árva megveszekedett kukkot sem tudott mondani a Guten Morgenen kívül, így egyértelműen nem tudta volna elsajátítani az ötödikes tananyagot itt és ezáltal évismétlésre kötelezték volna.
Mivel én ezt nem szeretném, így most miután a gyerekem elvégezte magyarban az ötödiket, lefordíttatom a bizijét, hogy hatodik osztályba léphet, és így fogom magamnak kicsikarni, hogy igenis hatodikos lehessen a gyerekem, ne veszítsen évet, ne kelljen osztályt ismételnie, ergo ez a németországi ötödik évfolyam neki csupán a nyelvtanulásról szól.

Hogy mennyire veszik azt komolyan, hogy a gyerek itt megy-e iskolába?? Az én gyerekemnek minden hónapban vinni-e kell egy úgy nevezett "bocsánat kérő levelet", amikor menstruál, ugyanis értelem szerűen olyankor nem tud részt venni az úszás órán..és ez csak egy úszás óra miatt..

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!