FeherDora-ék esélyei

×

Szavazás: FeherDora-ék esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Biztos el tudtok helyezkedni
2 18.2%
Esetleg nyelvtudással
2 18.2%
Szerencsés esetben
6 54.5%
Esélytelen
1 9.1%
Szavazók száma: 11
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2464 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Andrea74 írta: persze ez sem fehéren müködik de abban is biztos vagyok akik eddig irtak nem ment nekik se minden fehéren volt abban fekete is nem te lennél az elsö se meg az utolso sem...


Ok, akkor most már mindent értek. Ha Andrea74-nek az jelenti a sikert az életében, hogy
- egy vadidegen országban él, aminek a nyelvét fölösleges elöre megtanulni, mert az majd kint úgyis rádragad, meg ugyis felesleges tanulni, mert sok a tájnyelv

- hogy feketén bérel lakást, mert ugye az a normális, és ennek a remek lehetöségnek örülni kell, mert erre nem lehet ráfázni, mert ugye mi ezt tudjuk, hiszen mi furfangosak vagyunk és bennünket nem lehet átvágni, utcára tenni, még akkor sem, ha egy kukkot nem beszélünk németül

- hogy feketén dolgozik és ez milyen szuper jó, mert ugyan igaz, hogy szombaton-vasárnap gürizik éhbérért, de az a lényeg, hogy meló van, és ezt mindenkinek gyorsan el is kell mesélni

- hogy ezt tanítja a gyermekének, hisz ez a jó, ez a normális,

akkor nekem ehhez nincs mit hozzátennem. Számomra finoman szólva nem ez az életforma a vágyaim netovábbja. Ha Dórának ez, akkor minden kétséget kizáróan megtalálta legjobb tanácsadóját Andrea74-ben.
Ha esetleg Dóra másfajta életformára vágyna, akkor csak azt tudom ismételni, amit korábban írtam. Esetleg még annyit tennék csak hozzá, hogy nem biztos, hogy az a legjobb barátod, aki a kútbaugrás elött bíztat, hogy ugorj, hanem lehet, hogy az az igazi jóakarod, aki megmutatja, hogy mit kell ahhoz tenned, hogy ne ess bele...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2465 Írta: Andrea74
Andrea74 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Nem azt mondom hogy mindent feketén csinálok a munkavállalásit nem kaptam meg vállalkozoit viszont igen takaritani és mosogatni járok én ezt sem szégyenlem a férjemnek is van hivatalos munkája mikor kijöttünk a célunk is az volt hogy rendes munkát és fizetést kapjunk a hivatalos munkahely kellett a kicsi gyerek miatt aki 3 éves volt ö bármikor lehet beteg és el kell vinni orvoshoz.A lakás ahol laktunk nem igazán fehér volt de ez miatt elköltöztünk mikor lehetöségünk lett rá és hivatalosan lakás szerzödéssel bejelentve lakunk.Èn ugy érzem nem éhbérért dolgozunk itt, magyarban azért dolgoztunk.A gyermekemnek nem ezt fogom tanitani hogy igy keressen munkát ö még mikor kijöttünk 3 éves volt szerintem ö lesz az igyazi nyertes ebben a dologban németül már perfekt magyarul szintén ö nem fog emlékezni arra hogy jöttünk ki és milyen nehézségek árán indultunk el.Èn nem mondtam azt hogy könnyü volt nehéz nyelvtudás nélkül "vadidegen"országban, voltam már kint anno 20-as éveim elején akkor nem kellett volna magyarba vissza menni.De mindegy ez igy történt kint vagyunk hivatalos minden van munkánk jol érezzük magunkat itt nyugodtabbak vagyunk még ha csak "éhbérért"dolgozok is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2466 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Sziasztok!
Az emberek kényszerből váltanak ,mert itthon mindent elvesznek harcolnak a megélhetésért !Szerintem nem mindegy mert ha viszik a házad és már nem tudsz semmit fizetni a gyerekednek se tudod biztosítani a napi betevőt kilátástalan a helyzet mindent meg próbál az ember!Még akkor is ha nem tudja a nyelvet tanulni kell ezt tudom én is ,nem egyszerű nem könnyű !Én semmit nem tudtam de magamtól és mindig vissza kérdeztem még most sem jó ,de már megértem mit akarnak,minden nap tanulok valami újat !
Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2469 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

eras72 írta: Sziasztok!
Az emberek kényszerből váltanak ,mert itthon mindent elvesznek harcolnak a megélhetésért !


Ez igy altalanossagban nem igaz. Az emberek egy resze lehet kenyszerbol valt, ez igy lehet igaz. De ha valaki elhamarkodott dontest hoz, az lehet sokkal rosszabb helyzetbe kerul, mint elotte. Eleg beleolvasni itt is nehany forumba, ki mennyi penzt bukott. De tudnek a sajat csaladombol is konkret esetet emliteni, hogy mennyi penzt lehet bukni almok kergeteseert. Ez a tipikus van egy cimbi itt ott, o tud valamit, majd megoldjuk okosban.
Es sokszor ez a hozott "okosba" mentalitas miatt jonnek a hatasok, hogy se "normalis" melo, se lakas. Es meg esetleg a tarsadalom is kiutalja.
Lehet majustol megszunik a munkaero korlatozas Nemetorszagban, de attol meg tovabbra sem lesz hely mindenkinek. Nem csak Mo.-rol akarnak majd ide jonni, hanem az oszes K-europai orszagbol, akinek mostantol szabad. Es a rossz hir, hogy vannak mas orszagok, ahol alapbol tobben beszelnek nyelveket mint Mo.-on. Igy a kepzettsegek nem igenylo munkak piacan meg nagyobb lesz a verseny. Ha valakinek sikerult az "eletet" megalapozni kepzettseget nem igenylo munkaval (nem azert irom, mert ez szegyen), akkor az kepzelje el, hogy majustol 3-5x annyi ember akar majd ilyen munkat, koztuk nyelvet beszelokkel. A nemet munkaado kit fog valasztani? Jo hir, hogy lehet majd jonni, a rossz hir, hogy a verseny meg nagyobb lesz.
En magam reszerol a fenti kerdesre nem szavaznek, mert felesleges:), de ha a kerdezo komolyan el akar jonni Mo.-rol, akkor nyilvan nem lehetetlen. De egyetertek azzal aki elottem irta, hogy nem kell a kutba ugrani. Fogadja meg a tanacsat azoknak akik a kut helyet mutatjak, hogy abba ne essen bele. Ok NEM lebeszelni akarjak a kijovetelrol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2470 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Andrea74-nek nem volt olyan hozzászólása ahol ne említett volna meg ilyen meg olyan magyarokat. Irtam is neki, semmi reakció, folytatta. Ez itt nem "dühöngő" ahol ki lehet adni magadból ha esetleg egy éve valakinek nem volt ideje vagy akár kedve pl. elmenni egy hivatalba neked fordítani. A topikot lezárom amint mégegyszer akárki, akármilyen módon elviszi azt a milyenek a magyarok irányba. Marad akkor az oviskodás, lehet szavazni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2477 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Sziasztok!
Természetesen mindenki maga tudja mit csinál ,én nem mondtam könnyű de nem lehetetlen !Én is ismerek akiknek nem jött be ,és vannak akinek igen !!!!!!!Természetes a nyelvtudás elengedhetetlen némelyik szakmában !Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!