FeherDora-ék esélyei

×

Szavazás: FeherDora-ék esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Biztos el tudtok helyezkedni
2 18.2%
Esetleg nyelvtudással
2 18.2%
Szerencsés esetben
6 54.5%
Esélytelen
1 9.1%
Szavazók száma: 11
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2484 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Köszönöm Mindenkinek a válaszát.
Nem szerettem volna okoskodni,csak más példájából indultam ki.
Azt hogyan oldjátok meg,hogy itthon magántanuló kint pedig iskolába jár?
A te gyerkőcödnek,hogyan sikerül megbirkózni a nyelvi akadályokkal?
A gyerekek hogyan fogadták be?
Hogyan kerülhet be egy német iskolába,ha egy kukkolt sem beszél németül?
Foglalkozik esetleg külön tanár,hogy felzárkózzon németből valahogy?
Hogyan halad a német tananyaggal,ha nem is érti mit tanul?
Természetes,hogy nekünk kell alkalmazkodni az ő szabályaikhoz,én sem okoskodni szeretnék,-legyetek kíméletesebbek egy kicsit-csak tájékozódom.
A válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2485 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Úgy kerülhet be iskolába, ahogy a többiek is írták...egyszerűen bejelented lakcímre és ezáltal Németországban a gyereked iskolakötelezetté válik, ennyi.
Hiába volt kitűnő tanuló a lányom, nem mehetett sem realschuléba sem gimibe (itt ötödik osztálytól már nem általános iskolás a gyerek).
Ezhelyett csak a hauptschuleba vették fel (nem ad érettségit), viszont engem rohadtul nem érdekelt, mert nekem csak az lebegett a szemem előtt, hogy vegyék fel valahova, ahol tanulhatja a nyelvet. Én azt gondolom 23 osztálytárs elegendő "némettanár" nem kell még külön is, de persze ártani nem fog, ha foglalkozik majd a tiéddel külön egy nyelvtanár (győzd megfizetni).
Az, hogy a gyerekek hogy fogadják majd a tiédet, erre most nem lehet válaszolni, gondolom létezik millió pozitív és negatív példa is. Az én lányomat örömmel fogadták, segítettek és segítenek neki, szeptemberben kezdtük, mára már msn-ben is beszélget az osztálytársaival (persze kell neki még bőven a segítség és egy szótár).
Én egyet tudok, nem bántam meg hogy nem nagy városba mentünk. Mi olyan helyen vagyunk, ahol a lányom az egyetlen ausländer az osztályban. Azaz van több is (de ők már itt született gyerekek). A német tananyag?? Most őszintén ki a fenét érdekel?? Hisz a hiányos nyelvtudása miatt úgyis megbuktatják azaz évismétlésre köteleznék...hát ezért kell magántanulónak hagyni magyarban, hogy ezt elkerülhesd...
Münchenben például, jó ha egy német van az osztályban és a többi mind ausländer...szóval ez is megfontolás tárgyát képezi.
Míg bayernban elég szigorúan veszik azt hogy a németül nem tudó gyereket pl addig nem veszik fel, míg el nem végez mondjuk egy éves intenzív nyelvtanfolyamot..addig Badenban ezzel nem foglalkoznak. Sok minden tartományfüggő itt németben, jól fontold meg hova mentek.
Én nem lebeszélni akarlak, én a helyetekben jönnék, nem veszítetek semmit, legfeljebb visszamentek ha nem juttok dűlőre a dologgal, ennyi. Viszont kíméletességre se a fórumokon ne várj, se az életben.
Én épp tegnap mondtam a barátnőmnek..ha valahol megállja a mondás a helyét, miszerint minden kezdet nehéz, akkor ez itt igazán igaz! Sok sikert!

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2486 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Kedves Dora!

Senki sem akar itt lebeszélni, csak felvázolják nektek a beilleszkedésetek reális esélyeit. Családdal kijönni nagyon nehéz, mint látod, már az iskoláztatásnál kezdödnek a buktatók és akkor még nem is találtatok munkát magatoknak... A munkavállalási engedély sajnos nem osztogatják ingyen, családdal vállalkozást alapítani pedig rizikós, de mindenek elött költséges. Mindenképpen fontoljátok meg, hogy mit mi útán léptek, mert fontos, hogy megalapozott tervekkel gyertek Németországba. Tény, hogy itt jobb a szociális háló, több lehetöség adódik, de itt sincs kolbászból a kerítés. Külföldiként rengeteg türelemre és kitartásra van szükség a sikeres boldoguláshoz. Èn éppen ezért Helga által javasolt utat támogatnám. Egyikötök jöjjön ide körülnézni, vállaljon munkát és ha beindul a szekér, jöhet a család többi tagja is. Sok család kezdte már így a németországi pályafutását.

Sok sikert nektek!

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FeherDora
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2487 Írta: FeherDora
FeherDora válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

A magántanuló itthon,ez hogy működik?
Hogyan tanulja az itthoni tananyagot,ki foglalkozik vele?
Nem gondoltunk arra,hogy tanárt fogadunk mellé,csak hallottunk olyan esetet,-ha igaz-,hogy az adott helyi önkorm.-ha így hívják- adott nyelvtanárt a gyerekek mellé.Bár azok után amiket írtok nehezen tudom ezt elképzelni.
Jó,igaz,inkább a kegyelten valóság,mint a pofára esés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2490 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Szia Helga!

Valószínűleg félre érted a dolgot.A "magántanulós dolgog" azt jelenti,hogy a gyereknek nem szakad meg Magyarországon a tanulói jogviszonya.Nem kell órákra járnia a tananyagot önállóan sajátítja el és vizsgázni megy haza Magyarországra tanév végén vagy amikor pótvizsga időszak van,hogy teljesítse az adott tanévet,viszont attól itt járhat és járnia is kell iskolába.Ez azért fontos,hogy ha esetleg valami oknál fogva hazamegy valaki a német tanulmányokat nem számítják be.Szóval párhuzamosan viszi a gyerek a két iskolát,de "fizikailag" itt van.Mindehez olyan szülői támogatás szükséges,hogy a gyerek bár nehezen de vegye az akadályokat.Szóval nem kell senkit elriasztani ettől és hagy döntse el mindenki önmaga,hogy mit csinál a saját gyerekével.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2970 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: FeherDora-ék esélyei

Kedves Dóra!
Nekünk teljesen pozitív a tapasztalatunk,mint az előttem szólóknak.Ne adjátok fel.A párom kevés nyelvtudással dolgozik az építőiparban Münchenben tavaly március óta.Én egy kukkot sem tudok németül,de már voltam kint vele.A lakásbérlés sem katasztrófa főleg ha van ismerős aki segít.Mi 500€ ért bérlünk egy lakást Münchenben ami 3 szobás de abból csak 1et használhatunk,a fürdőt,meg a teljesen gépesített konyhát.Bár 3 havi kauciót le kellett tennünk.Igaz,velünk nincs gyerek egyenlőre.Én is majd csak májustól tudok elhelyezkedni,de a takarításhoz nem kell nyelvtudás,és ott gyorsabban sikerül elsajátítani a nyelvet.Betegbiztosítást meg akkor kell kötni ha valamelyikőtök vállalkozóként dolgozik,mert a bejelentett munkaviszonynál fizeti a munkáltató.De egyébként is van olyan biztosítás ami 100-140€.Házaspároknak van ilyen közös ami 300€.Az EÜ kártya jó az alapellátásra,de minden egyébért keményen fizetni kell ott is sajnos.Most én sajnos itthon vagyok mert nincs rendben a vérnyomáson,és ezt csak itthon lehet rendbe tenni.De remélem február 12.vel mehetek vissza.És csak azt tudom mondani ha van segítségetek kint,próbáljátok meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!