Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Több
10 éve 11 hónapja #30991 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Igen, az is jó, mert hoz több példamondatot is egy-egy szóhoz, kifejezéshez.
Viszont engem érdekelne, hogy ki milyen könyvből tanul? (Ha van kedveltek megirni.... )
Ha megyek ki, és viszek nyelvkönyvet magammal, az a lányom gimis Nemet nyelvtan könyve lesz, ( Karácsony Lajos-Dr. Talasi Istvanne )
A másik pedig Maklari Tamás : Lazán németül.
Ez utóbbi könyv azért tetszik, mert vicces történetek vannak benne, elvezet olvasni, fordítani, bogarászni.
Sok feladat is van benne, amihez pl. azért kene tanar, aki le ellenőrzi, hogy jók-e a válaszok... De alapvetően a szerző otthoni tanulásra írta a könyvet. Szóval, magyar nyelvű magyarázatok vannak benne.
En a 3., 4. kötetet fogom vinni, hacsak addig be nem szkennelem, hogy ne foglalja a helyet...
Bocsi, előjött belőlem a tanar. :bye:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31089 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Szia!
Én csak azt tudom írni amiből itt kint a nyelviskolában tanulunk. Ez a Schritte plus 1-től 6-ig (hueber.de). Ez hat könyv a teljesen kezdő szinttől a B1-ig, tankönyv és munkafüzet is egyben, és van hozzá egy CD is. Szerintem érdemes belenézni, mert ebben a mindennapi életben használatos dolgokról tanulunk, most pl. a német oktatási rendszerről.
Szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31096 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Szia Ancsa 10!
Köszi az infót. Én is tanultam egy kicist a Schritte-bol, a 3 as-bol, egy 60 órás tanfolyamot.
Most a "Ja! Genau " B1 -et vettük át az intenzív kurzuson. Ez utóbbi azért tetszik jobban, mert a hanganyag szövege is megtalálható a könyvben, márpedig nekem a szövegértés ment eddig nehezen.
(Mostantól ráhajtok, nem fogok úgy elindulni, hogy csak nézek, mint a moziban... :) )
Kicsit izgulok, de igyekszem lazara venni, hisz meg a németek sem értik egymást, akkor gondolom, csak lesz türelmünk egymashoz, hogy jussunk valamire. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31619 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Sziasztok!
Köszi, Gergő a feltöltési lehetőséget. Bár nekem szanaszét vannak a dolgaim németből...tervezem, hogy egybe gyűjtőm őket.
Viszont eszembe jutott, hogy vannak kész szó csomagok az ANKI nevű nyelvtanulos alkalmazasnal, ami egy ingyenes dolog, nem kell a jogvedelemtol tartani, letölthető, akar kifejezések is megtanulhatok vele, mert az ember tud készíteni magának saját szótárt, ha úgy tartja kedve. En saját szoszedeteket hoztam létre benne, mert azt jobban tudom hasznosítani, mint ha csak a magolas kedvéért magolok.
Van egy újabb es állítólag meg jobb, a DUOLINGO, de az nem tud magyarul, ahhoz kell tudni angolul.
(Lehet, hogy az anki sem tud, de azért el lehet vele boldogulni)
Es van meg a QUIZLET, ott is lehet komplett szoszedeket, kulonbozo temekat tanulni/letolteni, amiket más csoportok nyilvánossá tesznek. Sok nyelvtanár használja, itt vannak játékok is, önellenőrzés, stb.
Mondjuk, szerintem a legjobb kellemes társaságban tanulni, tanárral, de nagyon jó kiegészítést adnak a fentiek. En a mobilomon szoktam gyakorolni, ha valahol hosszabban kell varakoznom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31665 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Az Ankit en is csak ajanllani tudom, igaz nem sok a jo szokartya. Neked is fel kene tölteni az sajatodat;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31685 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!