Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31746 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Sziasztok!
Tony kérésére megosztottam egy anki-s szószedetemet, bár még csak pár szó van benne, mert néhány napja kezdtem csak bele.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ezt a néhány szót magam szótáraztam ki, viszont amiket tankönyvekből írtam át az anki-ba, azt nem szeretném megosztani, az végül is nem az én munkám, azt csak átmásoltam.
Természetesen, ahogy időm és kedvem engedi, gyarapodni fog a szószedet, azokkal a szavakkal, amik nekem fontosak.
Nem is tudom, hogy van-e olyan lehetőség, hogy aki letölt egy ilyen szószedetet magának, az utána formálhatja-e kedvére?
Az meg még jobb, hogyha kifejezéseket írunk be, mert akkor még a beszéd is jobban fog menni, nem csak a fordítás/bogarászás. Tervben van, de elárulom, hogy mindig több tervem van, mint időm. ;)
Még esetleg a konyhás szószedetet tudnám megosztani. De hát érdekel az valakit?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31762 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Igen lehet modositani öket.
Köszönjük szepen:D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31763 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Nagyon ajánlom, hogy kizárólag német nyelvű TV-t nezzünk és jó ha sokat olvasunk németül. Ennél nem rossz pl. a "Welt der Wunder" és a "Wunderwelt Wissen" újságok, mert ezekben rövid és jól érthető cikkek vannak az egész világról! Természetesen könyvek is jók, de ez inkább már a haladóknak ajánlatos. A rövid és sokcikkes újságok és kiadványok azért hatékonyabbak, mert rövid és tömör tartalmú írásokat tartalmaznak, s azonkivül, hogy nem lesz unalmas, a szókincsünk kivállóan fejlödik azáltal, hogy rengeteg területet fognak át ezek az újságok! A történelemtől a biológiáig, a régészettől a politikáig minden megtalálható bennük!

Természetesen jó a "National Geografik" és sok más kiválló kiadvány is, csak
azért vigyázzunk, hogy ne túlzottan egy szakterülteről olvassunk dolgokat!
Én már gyerekkoromban is néztem az ORF "An, dam, des" gyerekműsorát,
mert nagyon érhető szókincsel magyarázott gyerekeknek. Itt ajánlom minden
kezdőnek a német "Sendung mit der Maus" műsorát! S ez nem vicc!

Ui: mielőtt valaki gyanút fogna: nem kapok jutalékot az említett újságoktól csak sokat olvasom
ezeket, ezért merem ajánlani most tanuló forumtársainknak és a most érkező kivándorlóknak!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci, leganorzs, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31765 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Most már tényleg meg kell rendelnem a német nyelvű csatornákat.
Amúgy rengeteg podcast is van a DECO által emlegetett témákban, csak én éppen nem tudok csatlakozni az AppStore áruházhoz... Pedig bejelöltem én is hasonló előadásokat...
Rengeteg elintézni valóm van, az a helyzet. :P
Egyébként ha valami közösen alakítható szószedetet szeretnétek, akkor a QUIZLET -en lehetne csinálni egyet, és aki tudja a jelszót, az írhat bele szavakat. Nem tudom, hogy olyant tud-e az anki?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31766 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Tony, ha nem megy könyvekből, dobj be egy-két felest és meglátod, egy idő után gondolkodás nélkül menni fog a beszéd. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31818 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

ezt meg atgondolom;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!