Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Több
10 éve 10 hónapja #31842 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Tony, másik témában olvastam, de itt is érvényes, en is tapasztaltam .... Ha egy gyerek tanul nyelvet, nem görcsöl, hanem utánoz. Nos, ez a felnőttekből hiányzik, ők már meg akarnak felelni, teljesíteni akarnak, hibázni félnek... Na erre jó egy kis alkohol. Persze nem mindenkinek, én pl. egy évben kb. Egy deci alkoholt iszom és a családom röhög rajtam hogy becsíptem... De persze tudom magamról, hogy alkohol nélkül is milyen eszetelen tudok lenni. ;)
Szóval, lazíts, és menni fog. :) Szorgalom az kell azért.
Most eszembe jutott, hogy kb. 3 éves volt a kisfiam, amikor kaptunk egy barátnőmtől kazettán német gyerek dalokat, és hozzá könyvet, kottával, szép rajzokkal. Sokat hallgatta a kisúrfi és dúdolgatta is: "kommst du mit, kommst du mit". De ugyanígy mondogatta a szomszéd néni válogatott káromkodásait is, teljesen ki voltam akadva. :o
Neki meg fogalma nem volt róla, hogy mit mond, csak mondta, amit hallott. :o

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31852 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

jo lenne gyerekkent kijönni ide.
Akkor olyan az agya, mint a szivacs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31878 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Tony, Szavazzál több önbizalmat magadnak.
A tudomány mai álláspontja szerint az ember agya élete végéig működik, fejleszthető. (Kivéve , ha szerelmes lesz :) )
Az agyi ingereket receptorok továbbítják , és minél több inger éri őket, annál jobban működnek. Ha sok hasonló inger éri őket, akkor még gyorsabbak is lesznek.
Hétköznapi nyelven szólva: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Németül: üben, üben, üben :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31884 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

S olyat hol lehet venni? mert a lidl-ben nem talaltam :D
MEg 1 erdekes dolgot figyeltem meg. Amikor kijöttem sokkal jobb volta nyelvtudasom, hova a feszkes fenebe lett?
Mas is erezte mar igy?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31886 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Én nem, :) de ez csak azért van, mert 0 nyelvtudással jöttem ki. Na jó, tanultam otthol egyedül kb. 2 hónapot, de az 0. Itt nyelviskolába járok minden délelőtt, de sokszor van úgy, hogy tudom, hogy már tanultam, mégsem jut eszembe. Remélem év végén a vizsgán nem így lesz. Néha én is cserélnék a kislányommal, mert látom, hogy neki milyen gyorsan megy a tanulás, pedig jó ha egy héten egyszer ül le az íróasztalához. De hát én mésem mehetek le hozzájuk a játszótérre.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31901 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Tony, mi a munkád? Hova jársz el otthonról, milyen nyelven beszéltek munka után?
Azt hallottam, hogy aki csak magyarokkal barátkozik, és nem jár német emberek közé, az nem tanulja meg a nyelvet rendesen és nehezebben is illeszkedik be. Pedig szerintem az fontos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!