Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35174 Írta: markov
markov válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Sziasztok!
Új vagyok, de már átnézegettem az oldalt, s főként a fórumnak ezt a részét.
Én most frissítem fel megkopott német tudásomat. Hozzátenném, nem Németországban élek, de éltem kint 2,5 évig, s akkor nekem is jól jött volna bármilyen segítség. Most épp egy tanfolyamra járok, de közben folyamatosan keresgélek hasznos könyveket, segédleteket.
Többen jelezték, hogy nem tudják, milyen könyvből kezdjenek el tanulni. Már rengeteg könyvet átnézegettem, eddig nekem legjobban Maklári Tamás: Lazán németül sorozata, és a Deutschexpress című könyvek tetszettek. Mindkettő hatalmas előnye, hogy rengeteg gyakorló feladat van benne, így mire a lecke végére érsz, már szinte automatikusan tudod a feladatokat megoldani. A Lazán sorozat első kötete teljesen kezdőknek készült, humoros szövegezése is segít a könnyebb elsajátításban. Egy hátránya van, nincs hozzá hanganyag.
Viszont, ha elég kitartó vagy, összekötheted a kellemest a hasznossal. Begépeled németül a hallgatni kívánt szöveget, s felolvastatod online német nyelven. Erre találtam egy nagyon jó weboldalt, nagyon jó a gépi hang kiejtése, s még a hangsúlyozás is egész jó. Az oldal elérhetősége:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Nagyon egyszerű a használata, az "English" feliratot a legördülő menüben átállítod "German"-ra, majd megnyomod a Say It gombot, s máris hallgathatod. :)
Találtam egy hasznos magyar blogot is, a
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
-t, s innen jutottam el az eddig legjobban tetsző 2 ingyenes online oldalra.
Ezen az oldalon annyit gyakorolhatsz, amennyit csak időd és kedved engedi:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

s ha nem érted a német szöveget, legegyszerűbb, ha Google Chrome-ot használsz, s azzal lefordíttatod az utasításokat. A feladatok pdf formátumban le is tölthetőek, így akár offline is gyakorolhatsz.
A másik oldalhoz itt találsz magyar nyelvű leírást:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A szövegben keresd meg a "Deutsch Interaktiv" kifejezést, kattints rá, és máris eljutsz az ingyenes online német oktatás oldalára. Ha nem sikerül, próbáld ezt a linket:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett első hozzászólásom, de remélem, hasznát tudjátok venni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kati66, ZsanPi, kirschblute, halancs, Athena1985, zsoltiabéka, andfer, vilszt, krihév

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35176 Írta: markov
markov válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Az előbb kifelejtettem egy teljesen kezdőknek való oldalt. A linket barátnőmtől kaptam, aki Németországban él.
Itt megtanulhatod a legalapvetőbb kifejezéseket témakörökre bontva.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Jó tanulást mindenkinek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35177 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Én is a "Lazán németül" könyveket hoztam el. :)
Olykor felolvasok a nénimnek belőle, ő is jókat szórakozik rajta. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35178 Írta: markov
markov válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Én is nagyon jól szórakozok rajta, nagyon jópofa könyv. :) Különösen a nevek, meg a címek tetszenek benne. No, ezekkel aztán nem tud mit kezdeni a szövegfelolvasó, de kicseleztem, mert kerestem a német anyanyelvűek számára írt magyar ABC-t fonetikusan, s behelyettesítettem a németek számára ismeretlen betűket, így már tökéletes lett a kiejtés.
Én úgy kezdtem el tanulni, hogy a feladatokat Word-ben oldottam meg, így a megoldás mindig kéznél lesz. S hogy a lehető legkevesebb hibát ejtsem benne, a helyesírás-ellenőrzőt átállítottam német nyelvre, így azonnal látom, ha valami butaságot írtam. S hogy a beszédet is gyakoroljam, a befejezett leckék szövegét (hanganyag híján) magam mondtam fel a telefonom hangrögzítőjére. Ez azért is jó, mert igyekeztem normál beszédtempóval olvasni, ehhez pedig az kell, hogy jól tudjam és értsem a szöveget.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35185 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

"kerestem a német anyanyelvűek számára írt magyar ABC-t fonetikusan, s behelyettesítettem a németek számára ismeretlen betűket, így már tökéletes lett a kiejtés."
Ez zseniális. :)
Bár én már élőben hallgatom, és a vicces storykat magunk 'gyárjuk'.
Tegnap pl. magyarázta a néni, hogy készül átmenni Fischerékhez... (nekem két napig nagyon fájt a fejem, nem voltam jó formában, ) félreértettem, és azt hittem, a mélyhűtőben lévő hal felől érdeklődik, s aképpen is válaszoltam neki...
és amikor a gyerekkorom óta tudott két igét felcseréltem, (sehen, gehen) akkor már nem bírta tovább, mondta, hogy "Du bist ganz verrückt." (Te teljesen őrült vagy. )
Persze, rájövök, hogy hibáztam, tisztázzuk a kérdést, és jókat is nevetünk ilyenkor. :)

Én most itt úgy látom ezt a kérdést, hogy nem elég arra hagyatkozni, hogy itt majd 'ragad' ránk a nyelv.
Van, ami ragad, van, ami nem.
Ma pl. azon gondolkoztam, hogy hogy is kéne mondani, hogy ilyen, meg olyan régóta nem ettem ezt vagy azt az ételt... mire megszólalt a néni, hogy " sehr lange nicht mehr gegessen..."
De nem mindenben van ilyen szerencséje az embernek, és ha valóban meg akar tanulni, akkor bizony utána kell nézni dolgoknak. Meg nincs is idő felírni mindent.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35234 Írta: markov
markov válaszolt a következő témában: Nyelvtanulás Ingyen Hatékonyan!

Már megint én alkalmatlankodom!
Legelső hozzászólásomban írtam, hogy épp egy német tanfolyamra járok. Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert úgy tűnik, nagyon jó tanárt kaptunk. Kérdeztem tőle, melyik könyvet ajánlja tanulásra. Azt mondta, a Kon-Takt könyveket ajánlaná, de természetesen elsősorban a tanfolyami könyvet tanuljam. De mert én telhetetlen vagyok, nekem nem elég a heti 1x6 óra, viszont így nem veszünk egyszerre annyi anyagot, hogy azzal egész héten kitartsak. (Hozzá kell tennem, én egész nap itthon vagyok, betegségem miatt nem dolgozok már jó ideje, így van rá módom, hogy akár egész nap tanulgassak.) Viszont azt csak ajánlani tudom mindenkinek, aki valóban meg akar tanulni németül, hogy lehetőség szerint minden nap próbáljon foglalkozni a nyelv gyakorlásával.
No, gyorsan nekiálltam megkeresni a könyvet, és a Nemzeti Tankönyvkiadó oldalán egy fantasztikus ingyenes, nem interaktív alkalmazásban megtaláltam mind a 4 könyvet, és a hozzájuk tartozó munkafüzetet. S ami még praktikusabbá teszi a dolgot, hogy a könyv hanganyaga bele van építve az anyagba. Csak rá kell kattintani a kis CD-ikonra, s máris hallgathatod az épp aktuális feladat szövegét, annyiszor, ahányszor csak akarod. Sőt, ha gondolod, mindezt teljesen ingyenesen a gépedre is letöltheted. Arra még nem jöttem rá, hogy internet nélküli használathoz milyen program szükséges, de jelzem, ha megtudom.
De elég a locsogásból, itt az oldal linkje:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Tekerj az oldal aljára, s utolsó 2 sorban a Kon-Takt tankönyveket találod. Az első rész használatát még az is könnyíti, hogy az utasítások eleinte magyar nyelven is meg vannak adva.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Bogyesz, ZsanPi, Zikica, kirschblute, Vergessen, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!