Német adóbevallás

Több
9 éve 6 hónapja #38045 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Bocs de egyáltalán nem tiszta, hogy mire is vársz! Én örülnék a helyedben, hogy nem keresnek és minden rendben van. :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: easyrider81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38050 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves DECO!

Igazán sajnálom, ami a feleségeddel történt! Remélem azóta maradéktalanul felépült!
A GbD-vel kapcsolatban pedig csak a §33a szerinti adókedvezményekre (Pauschal ab 25%) gondoltam, Pflegegeld és ilyesmi más tészta.

A bevallás készítésével kapcsolatban: teljesen mindegy, hogy munkáltató készíti (adott esetben inkább készítteti valszeg megbízott cég által) vagy adótanácsadó, az adózó minden esetben jogosult iratainak betekintésébe, ami jelen esetben a határozatot jelenti. Az adóhivatal valszeg küldött egy Steuerbescheid-ot a képviselő címére, melyben szerepel a visszatérítendő vagy fizetendő adó mértéke. Csak nagyon ritka esetben, azaz inkább a nyugdíjból származó jövedelmek bevallása esetén küldenek 0-ás határozatot.
Lehetséges azonban, bár félreértés ne essék!!!, hogy a munkáltató, mint általában a bérjövedelmet jelentette le az adóhivatalnak, ami kötelessége is, erről küld/adún. Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung-ot a munkáltató részére, mely a bevallás alapjául szolgál. Ez azonban nem bevallás!!! Mindezt azért írom le, mert találkoztam már olyan esettel, hogy az adóalany a Lohnsteuerbescheinigung-jára hitte azt, hogy bevallás...Ezt minél előbb tisztázni kell, különben késedelmi pótlékot számolhat fel az adóhivatal, késedelmes benyújtás esetén.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38064 Írta: easyrider81
easyrider81 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia! Az adoviszatéritésre gondoltam.... Vagy csak én vagyok sügér mert nem jár. Str kl.3 Kindfreib. 3.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38068 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Olyan, hogy adóvisszatérítés, önmagában nincs. Sok adótanácsadó reklámozza ezzel magát, ám egy bevallás elkészítése nem hoz magával automatikusan adóvisszatérítést...Amit írtam is, tisztázd le munkáltatóddal, mivel a 3as adóosztállyal kötelező bevallást benyújtanod az adóhivatal felé...ha munkáltatód elkészítette, kérd ki a határozatot, melyen szerepel, hogy adóvisszatérítésről, vagy adóutánfizetésről van szó. Ha nem készítettek neked bevallást, gyorsan intézkedj, bízz meg valakit, mivel a normál határidő már lejárt május 31-én. Képviselő (adótanácsadó) útján viszont elhúzható a beadás időpontja egészen december 31-ig.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, easyrider81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #38070 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

easyrider81 írta: Szia! Az adoviszatéritésre gondoltam.... Vagy csak én vagyok sügér mert nem jár. Str kl.3 Kindfreib. 3.


Azért mert elkészítette valaki és beadtátok az adóbevallást messze nem garancia arra, hogy valami vissza is jár!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: easyrider81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #38072 Írta: easyrider81
easyrider81 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Ezt kaptam. Beszkenneltem, ha lenne valaki aki megnézné megköszönném. Elektronischen Lohnsteuerbescheinigung
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!