Adókategóriák Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #30012 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy elvileg sikerül kimennem Bayernbe dolgozni. Kicsit utánnanéztem a dolgoknak, és én 1-es adócsoportba fogok tartozni. Most jelenleg az van, hogy én 31 éves vagyok, még nem vagyok házas, jegyben járunk. Ha időközben megnősülök, akkor változik az adócsoport? Idővel szeretném kivinni páromat is, ha találok neki munkát. De amíg ő itthon van, de házasok vagyunk, az befolyásolja az adócsoportot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30053 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

DECOTEXT írta:

Eszty76 írta: A cégtől megkaptam az előző évi bevallásomhoz szükséges dokumentumokat, de nem tudom, hogy nekem kell e magam megcsinálnom, vagy a cég autómatikusan, ugyanis nyomtatványt ehhez sehonnan sem kaptam.

Az adódhoz a cégednek semmi köze! Ezt magadnak kell megcsinálni! Ehez vagy az adóhivatalból elhozod a nyomtatványokat (ki hozza el?) vagy adóbevalló prgrammal csinálod, amiben automatikusan ezek a lapok benne vannak! (Pl. Konz Steure2012) Felnőtt társadalom felnőtt tagokkal, s lakossággal! Nem a hivatalok vagy a munkaadó mondja meg hogy mit kell csinálnod!

Ha gyermekeid nem élnek, itt akkor MO.-on kapják a támogatásokat (Pl. CSP) így valószinű, hogy az adókategóriád is korrekt, mert pl lehet hogy nem vagytok összeházasodva!! Van erre egy jó megoldás! Hozd ki a családot, gyerekestől. Akkor minden járni fog itt a BRD-ben! Ügyelj azonban arra, hogy gyerkek szülei házasok legyenek, különben minden nehéz lesz!


Decotext, már említettük többször is régebben: Magyarországon van olyan hogy munkáltatói adóbevallás, amikor a te egyetlen munkáltatód megcsinálHATja az adóbevallásod. Meg van olyan is hogy adóhatóság általi, amikor az adóhatóságot megkéred hogy az adatbázisuk alapján készítsék el (amit aztán elfogadhatsz vagy nem). Ezért ha valaki ezekre kérdez rá (mert Magyarországon ez létező dolog, néha még működik is) , légyszíves ne tartsd már egyből gyengeelméjűnek vagy gyereknek! Köszi :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30073 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

mikulino írta: Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy elvileg sikerül kimennem Bayernbe dolgozni. Kicsit utánnanéztem a dolgoknak, és én 1-es adócsoportba fogok tartozni. Most jelenleg az van, hogy én 31 éves vagyok, még nem vagyok házas, jegyben járunk. Ha időközben megnősülök, akkor változik az adócsoport? Idővel szeretném kivinni páromat is, ha találok neki munkát. De amíg ő itthon van, de házasok vagyunk, az befolyásolja az adócsoportot?

Ha jól tudom a teljes évre visszamenőleg kérheted (az adóbevallásnál) a 3-as kategóriát ha abban az évben (akár december 31-én) lettetek házasok. Értelemszerűen évközben is lehet, akkor a következő hónaptól leszel 3-as és az addigiakra szintén adóbevallásnál igényelhetsz vissza 1-3 kategória különbözetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32377 Írta: silens155
silens155 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Üdvözletem !

Tavalyi évben 6 hetet dolgoztam kint Nürnbergben. Akkor echte magyarosh foglalkoztatásban és elszámolásban volt részem. Ezért egy évet felkészüléssel, nyelvtanulással töltöttem. Még mindig " ich spreche nur ein wenig deutsch " aber előtte még sosem tanultam németül. A cég ahová készülök megkérdezte, hogy melyik adókategóriába sorolom majd magam !!!???? ÉN válasszak!!!!! Ehhez kérném a segítségeteket. 3 kiskorú gyermekem van. Ők még itthon maradnak amíg a feltételeket megteremtem. magyarországi állandó és ideiglenes lakcímem már nincs. Az "A-pech", hogy a NAV tartozik tavalyi évről sokkal, és nem tudok hozzá jutni, pedig havonta noszogatom a hivatalt, de teljesen inkompetensek az ügyintézők. :angry: Szóval 4 adókategória van és a bejelentésnél meg kell mondjam, hogy melyiket választom. A segítséget nyagyon-nagyon köszönöm !!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32382 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

silens155 írta: A cég ahová készülök megkérdezte, hogy melyik adókategóriába sorolom majd magam !!!???? ÉN válasszak!!!!! Ehhez kérném a segítségeteket. 3 kiskorú gyermekem van. Ők még itthon maradnak amíg a feltételeket megteremtem.
Szóval 4 adókategória van és a bejelentésnél meg kell mondjam, hogy melyiket választom !!!


Sajnos erre itt senki nem fog neked pontos válszt adni, mert nem derül ki, hogy házas vagy e vagy sem, és a házastársad dolgozik e majd.Tehát kevés az infó! Ezért leírom a lehetőségeket Te meg válszd ki:
:wait:
1./ Egyedül élsz, s egyedül neveled a 3 gyereked, akkor 2-es adócsoport, ha együtt élsz majd itt a gyerköcökkel.
2./ Házas vagy, de a házastársad nem dolgozik (+ három gyerek ami ebben az esetben nem számít) akkor a 3. adókategória.
3./ Ha a házastársad is dolgozik, akkor lehet 3 - 5 variáció vagy a 4-4 variáció > kb. azonos keresetnél!

Mint láthatod, csak 1 esetben válaszhattok, a 3./ pontnál!

Ezt is egyszer lehet változtatni, egy éven belül! A 4-4 esetben a havi elvonás magasabb (adóelőleg) de így a következő évben többet kapsz vissza! A 3-5 variációnál az a jobb, ha a keveset kereső 5.-ben, a sokat kereső meg a 3.-ban jobb, mert igy marad a legtöbb havonta! (A sok elvonás a kis fizuból még mindig kevesebb, mint a kevés elvonás a sok fizuból!)

NA VÁLOGASS! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: silens155, kekkati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33285 Írta: rozi73
rozi73 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon. Németországban dolgozom három hónapja, bejelentett munkahelyen.

Kérdésem: Szeretnék bekerülni Steuerklasse 3-ba. Amikor a Finanzamt-nál jelentkeztem, hiába mondtam, hogy van családom, feleségem. Automatikusan 1-es kategóriába kerültem. A családom Magyarországon él. Ezek a lapján jogosult vagyok-e a 3-as kategóriára? Ha igen, akkor mondjátok el leszetek szivesek, milyen igazolással, melyik hivatalnál tudom ezt elintézni.

Hallottam már sok információt, de ezek rendre ütötték egymást. Olyan valaki véleményére vagyok kíváncsi, aki járt már hasonló cipőben...........

Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!