Adókategóriák Németországban

Több
9 éve 10 hónapja #36360 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

SZia Mozgatomi!

A válasz relatív egyszerű: az 1000 Euro adó szempontjából alacsonyabb bér, mint az 1.500 Euro. (Megközelíti ugye a tegnap tárgyalt Grundfreibetrag-ot a levonások után (1.000 Euro Werbungskosten, Vorsorgeaufwendungen, amit a munkáltató automatikusan figyelembe vesz a bérelszámolásnál, ld. Lohnsteuertabellen)) Viszont az 1.500-ból is meg kéne maradnia kb. 850-900 Euronak havonta még 5-ösben is.A bérpapír alapján ki lehetne számolni, hol és mennyit vontak le...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36453 Írta: FIOONA
FIOONA válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Segitségre volna szükségem! A férjem 2011.09-ota dolgozik Németországban, 2012.02-ben én is kijöttem hozzá a gyerekek itt járnak iskolába,oviba. A cég ahol dolgozott azt igérte mindent elintéz adókategória szinten,ehhez a papirokat beadtuk nekik,de kiderült 2014 februárig amig ki nem lépett 1-es kategóriában volt. Beszéltünk egy itteni könyvelövel aki 2014 januárjától kérvényezte a Finanzamtot,hogy tegyenek át 3-5 be. A kérdésem lehetséges-e 2012-2013-ra elintézni a váltást és,ha igen mi ennek a módja,mert a könyvelö hölgy nem túl segitökész ezzel kapcsolatban.
Köszönettel Fioona. :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36458 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

FIOONA írta: Segitségre volna szükségem! A férjem 2011.09-ota dolgozik Németországban, 2012.02-ben én is kijöttem hozzá a gyerekek itt járnak iskolába, oviba. A cég ahol dolgozott azt igérte mindent elintéz adókategória szinten,ehhez a papirokat beadtuk nekik,de kiderült 2014 februárig amig ki nem lépett 1-es kategóriában volt. Beszéltünk egy itteni könyvelövel aki 2014 januárjától kérvényezte a Finanzamtot,hogy tegyenek át 3-5 be. A kérdésem lehetséges-e 2012-2013-ra elintézni a váltást és,ha igen mi ennek a módja,mert a könyvelö hölgy nem túl segitökész ezzel kapcsolatban.Köszönettel Fioona.

Kedves Fioona! Tudtommal visszamenőleg így nem fog ez sikerülni, több okból ism! Először is a munkaadónak semmi köze az adócsoport meghatározásához. (A cég csak tudomásul veszi, s ez alapján vonja a járulékokat) Másodszor semmi köze a gyerekeknek ehez, hogy hol járnak iskolába vagy oviba.

A törvény szerint egyszer egy évben lehet kérni az adócsoport változtatást. Ha ezt elmulasztod utólagosen tudtommal ezt már nem lehet! Idén viszont (2014) minden további nálkül megoldható, de ne könyvelőhöz, s ne adószakértőhöz menj ezzel, hanem a helyi "Finanzamt"-ba menj be, s ott kérd a változtatást. Ezt közöld irásosan bemutatva a munkaadóval! KÉSZ!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bogpál

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36462 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

FIOONA írta: Segitségre volna szükségem! A férjem 2011.09-ota dolgozik Németországban, 2012.02-ben én is kijöttem hozzá a gyerekek itt járnak iskolába,oviba. A cég ahol dolgozott azt igérte mindent elintéz adókategória szinten,ehhez a papirokat beadtuk nekik,de kiderült 2014 februárig amig ki nem lépett 1-es kategóriában volt. Beszéltünk egy itteni könyvelövel aki 2014 januárjától kérvényezte a Finanzamtot,hogy tegyenek át 3-5 be. A kérdésem lehetséges-e 2012-2013-ra elintézni a váltást és,ha igen mi ennek a módja,mert a könyvelö hölgy nem túl segitökész ezzel kapcsolatban.
Köszönettel Fioona. :angry:


Hello! Nálunk ugyan nem több évre visszamenőleg csak egy évre vonatkozóan volt ez probléma.
Tavaly a férjem már itt dolgozott 1-es osztályban. Mi idén januárban kiköltöztünk és februárban kérelmezte a Finanzamt-nál, a 3-as kategóriát. Március 1-től kapta meg, a hivatal pedig elektronikus úton a munkáltatót értesítette. Nos a mai napi úgy vonnak tőle minden járulékot, mintha 1-es osztályban lenne. Az adóbevalláskor viszont a tavalyi évre megkaptuk a különbözetet... Nem tudom ebben tudtam-e így segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36463 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

samchee írta: Nos a mai napi úgy vonnak tőle minden járulékot, mintha 1-es osztályban lenne. Az adóbevalláskor viszont a tavalyi évre megkaptuk a különbözetet... Nem tudom ebben tudtam-e így segíteni.


Kedves Samchee!
Ezt feltétlenül reklámáljátok meg a munkaadónál, mert ez igy nem korrekt a részükről!
Elképzelhető, hogy csak egy adminisztrációs hiba, de ezt nekik azonnal korrigálni kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36465 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

DECOTEXT írta:

samchee írta: Nos a mai napi úgy vonnak tőle minden járulékot, mintha 1-es osztályban lenne. Az adóbevalláskor viszont a tavalyi évre megkaptuk a különbözetet... Nem tudom ebben tudtam-e így segíteni.


Kedves Samchee!
Ezt feltétlenül reklámáljátok meg a munkaadónál, mert ez igy nem korrekt a részükről!
Elképzelhető, hogy csak egy adminisztrációs hiba, de ezt nekik azonnal korrigálni kell!


Reklamáltunk mi telefonon, e-mailben, sőt levélben is...nem is egy alkalommal. De vagy annyit mondtak, hogy már rendben van, vagy pedig hogy ők nem kaptak értesítést a hivatalból. Később még egyszer megkapták a változásról a határozatot, de semmi. Ma már nem ott dolgozik a párom szerencsére, bár nem ebből kifolyólag, nem ez miatt. Ez volt a legkisebb hibája a cégnek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!