Adókategóriák Németországban

Több
9 éve 10 hónapja #36472 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Kedves Fioona!

Készítsetek bevallást, azzal kompenzáljátok az esetleges adótúlfizetést.
Adóosztályt visszamenőleg nem módosítanak, nem is lenne értelme, mivel az adóosztályoknak az adóelőlegek levonásánál van csak szerepe.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: FIOONA

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36482 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Sziasztok! Érdeklődnék, ma voltunk a férjemmel a Finanzamt-nál adókategóriát váltani. Ő már egy éve itt dolgozik én pedig a gyerekekkel (2 gyerkőc) most jöttem utána. Eddig 1-es kategóriában volt. Most rakták át 3-5-be. Én nem dolgozok még mert itthon vagyok az egyik gyerkőccel. Ez jó így? Ahogy olvasgatom a 3-5 kategória ha az egyik fél jelentősen többet keres a másiknál. De nekem semmi keresetem. Mondtuk is ott, de azt mondták ez így jó. Köszi a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36488 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Belméné írta: Sziasztok! Érdeklődnék, ma voltunk a férjemmel a Finanzamt-nál adókategóriát váltani. Ő már egy éve itt dolgozik én pedig a gyerekekkel (2 gyerkőc) most jöttem utána. Eddig 1-es kategóriában volt. Most rakták át 3-5-be. Én nem dolgozok még mert itthon vagyok az egyik gyerkőccel. Ez jó így? Ahogy olvasgatom a 3-5 kategória ha az egyik fél jelentősen többet keres a másiknál. De nekem semmi keresetem. Mondtuk is ott, de azt mondták ez így jó. Köszi a válaszokat.


Igen ez így korrekt!
Az 5-ös adókategória csak elvileg a "tied".
A férjed a 3. alapján fog járulékokat fizetni!
Ha majd Te is itt kint leszel, és dolgozol akkor
az 5. adócsoport alapján fogsz adózni. Addig semmit!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36508 Írta: anihar
anihar válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Még annyit hozzátennék, hogy azért készítsetek adóbevallást, arra az évre amikor Ti még otthon voltatok, ugyanis sok esetben arra az időszakra is jár a 3-as adókategória (több ismerősömnél ténylegesen elfogadták és aszerint vonták a jóval kevesebb adót).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36511 Írta: FIOONA
FIOONA válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Szia,Sziasztok!

Köszönjük a választ,válaszokat ! Azóta kiderült,hogy az adókategória adóbevallásnál ,majdnem mindegy a kedvezmény utólag igénybe vehetö. Igazából ismervén a német ügyintézést egy paragrafus amire hivatkozhattunk volna sok utánjárástól kimélt volna meg. Persze nem elhanyagolható a "segitökész munkaadó" szerepe sem a dologban.De megint tanultunk valamit,az van elintézve amit magunk intézünk és amiröl nem tudunk azt nem fogják az orrunkra kötni.
Nyilván a sok "ingyenélöböl" tanultak! :)

Köszönjük Shrek és Fioona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36514 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

"Igazából ismervén a német ügyintézést egy paragrafus amire hivatkozhattunk volna sok utánjárástól kimélt volna meg. "

Megosztod velünk is, vagy már Te is felvetted az "amiröl nem tudunk, azt nem kötik az orrunkra"-mentalitást...? :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!