Adókategóriák Németországban

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28359 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Adókategóriák

Klasse 1: egyedülálló, illetve elvált
Klasse 2: egyedülálló, illetve elvált legalább egy gyermekkel, aki a háztartásában lakik és aki után a munkavállaló gyermek után járó juttatásban részesül
Klasse 3: házas munkavállalók, illetve özvegyek (utóbbiak csak 1 évig a házastárs halála után)
Klasse 4: házas munkavállalók, akik mindketten rendelkeznek jövedelemmel
Klasse 5: házas munkavállalók, akik közül az egyik házastárs dolgozik, a másik pedig a 3. kategóriába tartozik
Klasse 6: több munkahelyen dolgozó munkavállalók, akik második illetve harmadik adókártyájukat használják
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, brie, AiRLAC, mitosz, Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29213 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

A férjem jelenleg a 3. adókategóriába esik. Ha kiváltom a vállalkozóit , akkor hogyan alakul az adózás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29355 Írta: Eszty76
Eszty76 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Sziasztok! Ezzel kapcsolatban nekem is lenne kérdésem! Májusban lesz 2 éve h kinn dolgozom teljes munkaidőben ápolóként. A cégtől megkaptam az előző évi bevallásomhoz szükséges dokumentumokat, de nem tudom, hogy nekem kell e magam megcsinálnom, vagy a cég autómatikusan, ugyanis nyomtatványt ehhez sehonnan sem kaptam. Ennek is magam kell utánajárnom? Még egy kérdés ha valaki tudna segíteni. A tavalyi évben bejelentettem a gyerekeimet és megkaptam a Famili 2-es kategóriát, de az csak dec 31-ig volt érvényes. Most bementem meg hosszabitani de jelenleg a gyerekeim MO-n tanulnak, közölték, hogy akkor csak az 1-es jár. Most melyik az igaz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29994 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Üdv mindenkinek!
Bayern tartományban élek, a napokban voltunk egy ismerőssel, az adószámot intézni és az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy mivel a férjem és a lányom Magyarországon élnek, így az 1-es adókategóriába fogok esni. Folyamatban van a házassági anyakönyvi kivonat és a születési anyakönyvi kivonat leforditása, aztán meg tudom kérdezni ha az ismerősöm jön velem személyesen is, csak magyarán mondva türelmetlen vagyok és remélem, hogy mond valaki biztatót, hogy ez bizony változhat, mert hasonló cipőben jár mint én. Én úgy tudtam, hogy a 3-as kategóriába fogok esni, és remélem igy is lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29998 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

skolik írta: A férjem jelenleg a 3. adókategóriába esik. Ha kiváltom a vállalkozóit , akkor hogyan alakul az adózás?


Sehogy. A foglalkozásod nem befolyásolja az adócsoportodat! Egyiknek semmi köze a máskihoz! Itt ugynevezett családi adozás van. ha Te maszek vagy akkor is az 5-ös adócsoportod lesz ha a férjed a 3.-ban van! Ami változik nagyban, az a fizetési mód! Neked senki nem von adóelőleget s ezt neked kell megtenned. Persze lehet évvégén is egyben, de ezt nem ajánlom! Ezen kivül van més sok előnye: Te mint vállalkozó sok mindent teljesen de sok mindent részben leírhatsz madj az adódból, ezért mindenről tegyél el minden számlát, még egy golyostollról WC paprirról vagy pl. éttermi kajáról is! (Forrás: kolegnő, akinek a férje vállalkozó > festő, mázoló, tapétázó, burkoló,...)

**Érdeklődj arról, hogy mint "induló" vagy "kezdő" vállakozó most meddig adnak adókedvezményt vagy könnyités a startnál.(Ez az időszak lehetnek évek is!)


** Sajnos erről nem ismerem a legújabb szabályokat s törvényeket!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29999 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategóriák Németországban

Eszty76 írta: A cégtől megkaptam az előző évi bevallásomhoz szükséges dokumentumokat, de nem tudom, hogy nekem kell e magam megcsinálnom, vagy a cég autómatikusan, ugyanis nyomtatványt ehhez sehonnan sem kaptam.

Az adódhoz a cégednek semmi köze! Ezt magadnak kell megcsinálni! Ehez vagy az adóhivatalból elhozod a nyomtatványokat (ki hozza el?) vagy adóbevalló prgrammal csinálod, amiben automatikusan ezek a lapok benne vannak! (Pl. Konz Steure2012) Felnőtt társadalom felnőtt tagokkal, s lakossággal! Nem a hivatalok vagy a munkaadó mondja meg hogy mit kell csinálnod!

Ha gyermekeid nem élnek, itt akkor MO.-on kapják a támogatásokat (Pl. CSP) így valószinű, hogy az adókategóriád is korrekt, mert pl lehet hogy nem vagytok összeházasodva!! Van erre egy jó megoldás! Hozd ki a családot, gyerekestől. Akkor minden járni fog itt a BRD-ben! Ügyelj azonban arra, hogy gyerkek szülei házasok legyenek, különben minden nehéz lesz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!