Nyugdíj kérdések

Több
12 éve 1 hónapja #16433 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szio ATTILA_BRD

Egyettértek veled, a párom 6 lakást ad ki, igaz még 4 évesek teljesen ujak , igy a pénz még jőn :blush: renoválni nem kell. Háll Istennek a lakok ahogy ismerem rendesek. Németek.
Amugy a párom vállalkozo és nem fizet nyugdijat maga után viszont fizet biztositonak aki pár év mulva egy rakás pénzt fog kifizetni neki, ugy hogy azt mondja akkor nyugdijba megy és ebből a pénzből és a lakások bérletéből eléldegél szépen, :blush: :silly:
Én csak gondolom, hogy ez sokkal jobb megoldás mint a nyugdijjfizetés :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #16476 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Ha valakinal komoly szempont az allami nyugdij merteke, az ne Nemetorszagba jojjon, hanem Norvegiaba:) A nemet "korfa" se tul biztato. 30-35 ev mulva itt is csak az a biztos, hogy semmi se biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22605 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szervusztok!
Nyugdíj témában szeretnék tájékoztatást kérni. Úgy tudom, hogy Németországban 5 éves német munkaviszony után szerezhet bárki is nyugdíjjogosultságot.
Kérdésem az, hogyha valaki - magyar állampolgár - csak például 3 vagy 4 évig fizeti a német nyugdíjjárulékot, akkor az addig befizetett járulékösszeg számára elvész, vagy nem?
Arról tudok, hogy a ledolgozott időt a nyugdíjszámításnál szolgálati időként figyelembe veszik.
De mi történik az öt évnél rövidebb idő alatt befizetett nyugdíjjárulékkal?
Ha van tapasztalat és ezt megosztjátok velem, megköszönöm.
Köszönettel Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22606 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Kedves Tomi! Több, nagyobb tévedésed is van!

Tomi írta: 1./ Úgy tudom, hogy Németországban 5 éves német munkaviszony után szerezhet bárki is nyugdíjjogosultságot.

2./ Kérdésem az, hogyha valaki - magyar állampolgár - csak például 3 vagy 4 évig fizeti a német nyugdíjjárulékot, akkor az addig befizetett járulékösszeg számára elvész, vagy nem?

3./ Arról tudok, hogy a ledolgozott időt a nyugdíjszámításnál szolgálati időként figyelembe veszik.
De mi történik az öt évnél rövidebb idő alatt befizetett nyugdíjjárulékkal? .


1./ Ez csak részben igaz így! Valóban van rá jogosultság 5 után, de ezt úgy fogják számolni, ha elérted a 67. életévedet (most ennyi) később meg 70 lesz , hogy a mindenkori minimál nyugdij időarányos összegét adják. Ez azt jelenti egy példával, hogy nekem aki most 57 vagyok majd, 246,99 euró lenne a minimális nyugdijam, ha most mennék nyugdijba és van legalább 10 év munkában eltöltött járulékos évem (mindegy hogy hol) HA MOST LENNÉK 67 és csak 5 évem van akkor ennek a felét kapom majd, de abból is vonnak betegbiztositást és adót. Mivel azonban ez a szociális minimum alatt van (létminimum) igy ki egészitenék a Harzt 4 szintre HA NÉMET BEJELENTETT LAKHELYEM van! Ha külföldre küldik akkor csak 123,495 eurót kapnék!

2./ Ha itt fizettél időarányosan meg fogod kapni, de csak akkor majd, ha a német nyugdijkorhatárt elérted. Ez most 67 év, de folyamatosan emelk, és 70-re akarják feltornászni! Addig csak magyar nyugdijad lesz! Ha 67 vagy akkor folyosítani fogják a 3-4 év utáni 80-100 eurót. Ha szerencséd lesz, akkor talán lesz ennyi a levonások után! A nyugdijak az EU-ban úgy tevödnek össze, hogy mindegyik ország időarányosan fizeti a saját részét, de csak a saját törvénye szerint és a járulékos évek együtt számitanak egy pontozásos rendszer szerint.
3./ Minden hónap beleszámít, de a németek nem adnak egy fillért sem a magyar munkaévekre, s forditva sem, a magyarok nem adnak a német időszakra! Itt csak az éveke számitanak, az az úgy számol mindkét ország hogy meg van az össz időd, de csak a valós (járulékos időre adnak nyugdijat!


Sokan hiszik még ma is azt, hogy ha 35-45 évet ledolgozott Mo.-on és kijön ide a BRD-be, akkor majd itt fogja a német nyugdijat kaszirozni! Nos, az olyan aki itt semmit nem fizetett, az egy fillért sem fog itt kapni! Ezenkivül, mivel a nyugdijkorhatár is különbözik, igy a folyósitás kezdete is más. Nem fog egy magyar 62 évesen német nyugdijat kapni, hiába nyugdija más Mo.-on!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22611 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Kedves Decotext!
Köszönöm válaszodat, de nem értem miben tévedtem?
Ha jól értem, abban nem tévedtem, hogy 5 év munkaviszony kell a nyugdíjjogosultsághoz, ezt Te is megerősítetted.
Kérdésemet leegyszerűsítem: például ha valaki csupán 4 évig fizet havi 400 EUR nyugdíjjárulékot (tehát nincs meg az 5 éve a nyugdíj jogosultsághoz) azt visszakaphatja-e a német nyugdíjbiztosítótól ezt vagy nem?

Kérdésem nem vonatkozott időpontokra, többletjárandóságra, elvárásokra, stb., csupán erre az egy információra.
Mindenesetre köszönöm a válaszodat.
Üdv.: Tomi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22614 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Tomi írta: Kedves Decotext!
Köszönöm válaszodat, de nem értem miben tévedtem?
Ha jól értem, abban nem tévedtem, hogy 5 év munkaviszony kell a nyugdíjjogosultsághoz, ezt Te is megerősítetted.
Kérdésemet leegyszerűsítem: például ha valaki csupán 4 évig fizet havi 400 EUR nyugdíjjárulékot (tehát nincs meg az 5 éve a nyugdíj jogosultsághoz) azt visszakaphatja-e a német nyugdíjbiztosítótól ezt vagy nem?

Kérdésem nem vonatkozott időpontokra, többletjárandóságra, elvárásokra, stb., csupán erre az egy információra.
Mindenesetre köszönöm a válaszodat.
Üdv.: Tomi

Az EUn belul jelenleg az a szabaly, hogy ha elered a nyugdijkorhatart akkor osszeadjak a kulonbozo orszagokban szerzett eveidet (nyugdij szempontjabol). Majd azt aranyositjak, de minden orszag csak a maga reszet fizeti ki. Ha pl. volt 36 eved Mo.-on es 4 eved Nemetorszagban, akkor a nyugdijra jogosito eveid szama 40 ev. KIszamoljak Mo.-on mennyi lenne a nyugdijjad 40 ev munkaviszonnyal es annak fizetik a 36/40-ed reszet. Nemetorszagban is kiszamoljak mennyi lenne 40 ev utan, majd annak megkapod a 4/40ed reszet Nemetorszagbol. Ez jol hangzik, de kivancsi lennek hogy szamoljak ki a magyar nyugdijfolyosito a 40 eves jogosultsagot ha kozben hianyzott 4 ev:) Masreszrol ez a mostani szabaly, majd nezd meg 30ev mulva. Siman nem jon ki a matek, hogy Mo. tudjon fizetni nyugdijjat. De ugyanez az akna benne van a Nemet korfaban is..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!