Nyugdíj kérdések

Több
11 éve 8 hónapja #22738 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

szerintem mire mi nyugdijba megyünk ( en most 38) lesza korhatar 82 is....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22791 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

keeek írta: koszi, en meg igen messze vagyok a nyugdijtol, csak azert nem art picit gondolkodni, es ha van egy bizonyos minimum jogosultsagi ido, akkor azert nem artana neha picit hosszabban maradni itt-ott, meg egyebkent is szeretne az ember atlatni a dolgokat, megha garancia nincs is ra, h ez a rendszer megamarad addig. Most hirtelen leghivatalosabb oldalakat nem talaltam, de ez a mondat az, ami engem osszezavar mindenutt:
"Németországban az öregségi nyugdíjkorhatár férfiaknál és nőknél egységesen 65 év, az ellátási jogosultsághoz min. 60 hónap biztosítási idő szükséges. "
tudom kozben mar 67, ez eppen az orszagos nyugdifjolyositasi foigazgatosag oldalarol van, update nem artana ra, de nem csak itt olvastam. Ausztriaban peldaul 180 honap(!) jarulekfizetesi ido, vagy 300 honap biztositasi ido. Es igy tovabb, minden orszagnak sajat kis elkepzelese van errol az egeszrol :)
Tehat a reszaranyban kifizetest ertem, csak az zavar, hogy "az ellatasi jogosultsaghoz".
Na majd ha errejar valaki, aki nalam okosabb es atragta magat a teman, es erti is, nem ugy mint en, akkor hagyjon mar legyen szives egy kis szösszenetet a temaban! Koszi!

Ez igy igaz, csakhogy a 60honap, EU-n belul lehet megosztott. Azaz nyugdijbamenetel elott osszeadjak az eveidet, minden orszagban es ezzek osszessegenek meg kell lennie, mindenhol a minimumnak. Ez adja a nyugdijjogosultsagot. Utana pedig elosztjak orszagonkent. Tehat ha meg is van a tobb mint 60honapod akkor jogosultta valsz a nemet nyugdijjra, de csak azok az evek utan amit itt lehuztal.
Azert van igy, mert az EU-ban az egyik alaptorveny a munkaero szabad aramlasanak feltetelenek a biztositasa. Tehat ha 3-3 evet lehuzol minden orszagban, akkor is kell kapjal innen-onnan nyugdijjat. Az mas teszta, hogy 30ev mulva ugyse jut majd! Es ez nem vicces..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22793 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Firma írta: szerintem mire mi nyugdijba megyünk ( en most 38) lesza korhatar 82 is....

Es fele akkora allami nyugdijjal mint most. Ez mar bele van kodolva a korfaba..:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22812 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Firma írta: szerintem mire mi nyugdijba megyünk ( en most 38) lesza korhatar 82 is....

Na, erre találták ki az öngondoskodást! Igy nem függsz az állam diktatórikus törvényhozásaitól! Ha van elég tartalékod, vagy pl. van pár saját lakásod, simán elmehetsz már 50 éves korba nyugdijba... Vegyél kedvezö áron Thaiföldön ingatlant: ITT
:woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22829 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia mahlzeit, mivel en is több orszagban eltem es meg lehet, hogy fogok elni, felhivtam egy 10 operccel ezelött a nyugdij folyosito taersasagot itt Stuttgartba es megkertem, hogy küldjek ki a befizetett eveimröl a listat. Egyuttal meg kerdeztem mindent: szolval ha 92 utan szültem gyereket es 3 evig otthon maradtam vele akkor nem egy hanem a teljes 3 ev beleszamitz a nyugdijba. Ha kevesebb mint 60 honapot fizettem be akkor az addig befizetett jarulek jar nekem, akkor amikor elertem a nemet nyugdij korhatart. Pl. az en esetem en fizettem nyugdijat magyarba, nemetbe es angliaba. tetelezzük fel, hogy 2 ev mulva ujra Angliaba elek es ott is öregszem meg. Minden orszagbol ahol fizettem nyugdijat be kell kernem az igazolast es le kell adnom az angol nyugdij hatosagnak, es ök összevonjak. Persze ha pl. Angliaba a nykorhatar 60, magyarba 62 nemetbe 65 akkor a befizett nyugdijt minden orszagbol akkor kapom meg ha elertem az Ö nyugdij korhatarukat. So....ez a 2012-es allas. Jövöhonapba lekerem Magyarbol is az igazolast...remelem ott is 3 percig fog tartani az ügyintezes mint itt.....
Üdv Stuttgartbol...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22835 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Firma írta: Jövöhonapba lekerem Magyarbol is az igazolast...remelem ott is 3 percig fog tartani az ügyintezes mint itt.....quote]
Nos, mi 3 eve fejeztük be, de 2,5 évig tartott mire a magyar oldal mindent megküldött, pedig mivel anyukám otthon él, álnadóan a nyakukra járt igy gyorsitotta a dolgot valamennyire! Most már minden meg van és 3 éve, évenként csak a német update jön, hogy mi mennyi. Ja, és a 3 év alatt különbözö német törvények változása miatt csökkent a nyugdijam összege. Nem sokkal 17 euróval, de csökkent....10 év még, s ez alatt, jó ha megmarad annyi amennyi ma lenne!.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!