SCHUFA

Több
10 éve 7 hónapja #33038 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: SCHUFA

DECOTEXT írta:

Joey01 írta: A schufa.de oldalon lehet igényelni 18 euróért. .

Nagy tévedésben vagy! Nem nekem kell igazolnom, hogy fizetőképes vagyok (s nem vagyok listán), hanem az kéri le az adatokat, aki kiváncsi rám. (Bank, üzletház, bérbeadó, stb)


Ez München környékén nem így megy. Vagy bemutatod a SCHUFA-t a bérbeadónak vagy nem kapod meg a lakást. Amikor van kb. 20 másik jelentkező rajtad kívül a lakásra, nem kérdés, hogy rááldozod-e azt a 18 eurót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33040 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: SCHUFA

vava írta: Ez München környékén nem így megy. Vagy bemutatod a SCHUFA-t a bérbeadónak vagy nem kapod meg a lakást. Amikor van kb. 20 másik jelentkező rajtad kívül a lakásra, nem kérdés, hogy rááldozod-e azt a 18 eurót.

Ezzel csak azt bizonyítod, hogy volt 18 euród :clap: de ha ez kell az albérlethez megszerzéséhez hát csináljátok de nem hiszem el, hogy nem egyszerűbb elmagyarázni a gyökérnek, hogy semmi értelme.
Amúgy szerintem ezzel csak lepattintják azt a réteget akiknek 2x annyiért sem adnák ki a kérót mint amennyiért kínálják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33041 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: SCHUFA

Gergoo írta:

vava írta: Ez München környékén nem így megy. Vagy bemutatod a SCHUFA-t a bérbeadónak vagy nem kapod meg a lakást. Amikor van kb. 20 másik jelentkező rajtad kívül a lakásra, nem kérdés, hogy rááldozod-e azt a 18 eurót.

Ezzel csak azt bizonyítod, hogy volt 18 euród


A SCHUFA-val alapvetően azt bizonyítod, hogy van-e tartozásod valaki vagy valamilyen pénzintézet, esetleg közüzemi szolgáltató felé. Gondolom, ha van rajta bejegyzés, akkor eleve szóba sem jöhetsz mint bérlő.
Megjegyzem, Magyarországon sem ártana valami hasonló a rengeteg megbízhatatlan, tartozást hátrahagyó bérlő miatt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33045 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA

vava írta: A SCHUFA-val alapvetően azt bizonyítod, hogy van-e tartozásod valaki vagy valamilyen pénzintézet, esetleg közüzemi szolgáltató felé. Gondolom, ha van rajta bejegyzés, akkor eleve szóba sem jöhetsz mint bérlő!

Ez igy nem korrekt!
Az nem számit ha valakinek tartozása van valahol. A lényeg ennél a nem fizetett, nem rendezett tartozások! Pl. X cégenk van valamilyen követelése veled szemben de Te ezt nem rendezed, nem fizeted. Ekkor feltetet a listára! Ez lehet pl egy villanyszámla is vagy pl valahonnan kiköltöztél és ott még van valamilyen tartozásod. Lehet viszont 5 hiteled is, ha mindent fizetsz, semmi gond!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33051 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: SCHUFA

DECOTEXT írta: A lényeg ennél a nem fizetett, nem rendezett tartozások!


Én is erre gondoltam, a lejárt határidejű, pénzügyileg nem rendezett tartozásokra, csak pontatlanul fogalmaztam.

Ez lényegében hasonlít a magyarországi BAR-listához, de attól sokkal szélesebb körben használatos, mivel egyrészt pl. ha közüzemi tartozásod van, akkor is felkerülsz rá, másrészt nemcsak pénzintézetek számára hozzáférhető.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33069 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: SCHUFA

Szia!

A SCHUFA-t általánosságban tényleg nem saját magadnak, hanem pl. hitelt nyújtó bankintézetnek, albérletet felkínáló cégnek kell kikérnie, de bizonyos esetekben, pl. privát személytől albérlet kivétele estén kérhet tőled SCHUFA-t. Azt tudnod kell, hogy egyszer egy évben a §34 Bundesdatengesetz értelmében ingyenesen kikérheted az aktuális Score-odat és Datenübersicht-et.
Itt egy hasznos link:
kostenlose-schufa-auskunft.de/

Ez sajnos időbe telik (akár 5-6 hét), de 18 Euróért az immobilienscout24.de honlapon kérhetsz un. Bonitätsauskunft-ot, ami csupán annyi információt közöl, hogy pozitív vagy negatív információk vannak rólad tárolva. Röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni.:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!