SCHUFA

Több
10 éve 7 hónapja #33070 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: SCHUFA

A SCHUFA-ban mindig vannak bejegyzések. Ezek lehetnek pozitív vagy negatív események. Ezen kívül szerepel benne az ún. Score, ami egy százalék érték és azt jelzi, mekkora a múltadat tekintve a rizikófaktora annak, hogy nem fogsz fizetni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hónapja #40363 Írta: hanbal
hanbal válaszolt a következő témában: SCHUFA

Jó napot kívánok!

Egy olyan problémám van. Ami igazából bele tartozik a "SCHUFA" fórumhoz.
Kezdem az elejétől. A régi cégemnél rövidebb idő miatt kellett Szeptember végén felmondanom az egy hónapos felmondási idő lett így 3 hét. Ez rendben is ment.
Szeptember végén megkaptam a fizetésem. Október elején kaptam mègegy fizetést. Amire a barátnőm rá is kérdezett hogy mi ez. A válaszuk az volt rá, hogy valószínűleg azért kaptam mert végleges szerződésem volt.
Ezért nem is törődtem vele.
Most január végen (kb 21.) kaptam egy levelet (ajánlott levél) amiben azt írták, hogy fizessem vissza az októberi fizetést mert elrontottak a könyvelést. Plusz elméletileg kaptam egy levelet December 13án amit viszont nem kaptam meg.
Azt tudni kell még, hogy az októberi "fizetés" más összeg volt mint az eredeti fizetésem. Plusz nem a Levélben nem szerepel a nagyfőnök aláírása. Csak aki elrontotta a könyvelést.

Persze ha egyből szóltak volna akkor visszafizettem volna. De mivel, hogy Január van. Így a pénz már nincs meg. Költözés, renoválás...stb

Azt hallottam, hogy ha nem fizetem vissza akkor SCHUFA-ra kerülök. Viszont ahogy olvastam.. A SCHUFA-n csak hitel, telefonszam..stb szerepel.

Válaszokat is előre köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #40365 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA

Nem értem, hogy ha tudtátok, hogy a pénz amit másodszorra kaptatok az nem a tietek, (mert a fizetést már megkaptad) akkor miért költöttétek el?!

Ha már pedig tudtátok, hogy ez valamilyen hiba következtében került kifizetésre akkor miért nem tettétek félre? A cég követelése jogos akkor is ha ők követtek el hibát, ha pedig a cég rátetet benneteket a SCHUFA listára akkor elég rossz kártyátok van a jövőre nézve, mert bármit is akartok venni hitelre vagy olyan lehetőséget akartok megragadni ahol kikérik ezt az infót, akkor nem fogtok sikerrel járni! Sőt, az is lehet, hogy a listáról senki nem vetet le benneteket mert nem foglalkoznak vele. (Fiam annak ellenére, hogy MINDENT RENDEZETT 5 év után került csak le a listáról mert a német VODAFON leszarta a dolgot és nem jelezték, hogy ártatlan!)

Ha itt Németországban kerülsz a SCHUFA listára akkor lehet, hogy otthon Magyarországon nem lesz gondod! Nem tudom, hogy kapcsolatban vannak e valamilyen európai rendszerrel mint pl. a gyorshajtás vagy egyéb KRESZ probléma! Ennél az utóbbinál Flensburg nem játék s Magyarország is lekérheti innen az adatokat! (Tudom mert gyakorlatom van benne.....:lol:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!