SCHUFA

Több
10 éve 8 hónapja #32991 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: SCHUFA

Sziasztok! A címtől kicsit el lett kanyarodva, de engem érdekelne a topic címe. Most úgy néz ki, hogy a lakásbérletnél szükség lesz a Schufa-ra. Még nem volt ehhez szerencsénk, az előzőnél nem kellett. Ez hogy működik? Lekérik vagy nekünk kell lekérni valahol? Találtam egy online felületet ehhez, ez elég lenne? A férjemnek van itt számlaszáma, gondolom ahhoz kapcsolódóan kell. Teljesen rendben vagyunk, nincs késedelem, elmaradás stb. csak azt szeretném tudni, hogy ez mit tartalmaz, milyen adatokat és miről? Csak banki adatot vagy mást is? Előre is köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33000 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA

blankuci írta: Sziasztok! A címtől kicsit el lett kanyarodva, de engem érdekelne a topic címe. Most úgy néz ki, hogy a lakásbérletnél szükség lesz a Schufa-ra. Még nem volt ehhez szerencsénk, az előzőnél nem kellett. Ez hogy működik? Lekérik vagy nekünk kell lekérni valahol? Találtam egy online felületet ehhez, ez elég lenne? A férjemnek van itt számlaszáma, gondolom ahhoz kapcsolódóan kell. Teljesen rendben vagyunk, nincs késedelem, elmaradás stb. csak azt szeretném tudni, hogy ez mit tartalmaz, milyen adatokat és miről? Csak banki adatot vagy mást is? Előre is köszönöm a válaszokat!


A "SCHUFA" információt nem neked kell kérned hanem az kéri rólad aki valamit hitelez vagy kiad, esetleg elad neked. Ez az információ csakis a hitelképességedet ismerteti, de nem összegszerüen, csak azt hogy van e kifizetetlen számlád valahol, vagy olyan hogy fizetés megtagadás (pl. gyerektartás), stb. Összegszerű dolgot, s más privát infót nem tartalmaz! Az amolyan "tiszta mellény" infó! Ha mindig mindent kifizettél, akkor nem vagy a listán! Ennyi! Ezt akarja tudni rólad a másik fél! Ők csak azt tudhatják meg, hogy van e rólad SCHUFA bejegyzés vagy nincs. Hogy miért (ha van), azt nem! (Részletesen csak a hatóság kérheti le pl. büntény esetén.)

A gond ennél a SCHUFA listánál azonban az, hogy ha egy cég pl. feltetet akkor nekik kell levetetni. A fiamnál volt egy ilyen konfliktus, (vodafon-tól bejegyzés) és csak egy ügyvédi papír után voltak hajlandók töröltetni a tévedésből (!) felkerült fiamat. Ez 2 évig tartott, s addig semmilyen hitelt nem kapott, sőt nem is vásárolhatott hitelre, vagy részletre.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci, laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33002 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: SCHUFA

Értem, nagyon szépen köszönöm! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33003 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: SCHUFA

Tessék használni a KÖSZÖNET gombot! kösziiiiiiiiiiiii :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásfer1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33016 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: SCHUFA

blankuci írta: Sziasztok! A címtől kicsit el lett kanyarodva, de engem érdekelne a topic címe. Most úgy néz ki, hogy a lakásbérletnél szükség lesz a Schufa-ra. Még nem volt ehhez szerencsénk, az előzőnél nem kellett. Ez hogy működik? Lekérik vagy nekünk kell lekérni valahol? Találtam egy online felületet ehhez, ez elég lenne? A férjemnek van itt számlaszáma, gondolom ahhoz kapcsolódóan kell. Teljesen rendben vagyunk, nincs késedelem, elmaradás stb. csak azt szeretném tudni, hogy ez mit tartalmaz, milyen adatokat és miről? Csak banki adatot vagy mást is? Előre is köszönöm a válaszokat!


A schufa.de oldalon lehet igényelni 18 euróért. Regisztrálni kell, kitölteni egy adatlapot, majd kapni fogsz egy nyomtatható igazolást, hogy kérvényezted, amit fel kell adni postán. Válaszul kapsz egy kártyát és a rajta szereplő adatokkal be is léphetsz az oldalon. Hogy onnan hogyan tovább, azt nem tudom.... nem találtam olyan menüpontot ahol le lehetne esetleg tölteni pdf-ként az igazolást és levélben sem kaptam, hogy nincs tartozásom. Lehet írták valahol ami elkerülte a figyelmem, hogy mivel nincs tartozásom sehol, ezért igazolást sem tudnak adni, vagy nem tudom... lényeg a lényeg, hogy tőlem nem kérte utólag a tulaj. Sok idő mire a kártyát megkapod, bő 3-4 hét és addig nem akartam sem én, sem a tulaj várni és mivel rendesen fizetek, gondolom nem érdekelte. Röviden ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33017 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: SCHUFA

Minek regisztráltok? :thinking: Kit akartok lekérdezni? Komolyan nem értem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!