Magyar ingatlan értékesítés adózása

Több
10 éve 7 hónapja #33392 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Kedves Athena1985 és Decotex,
Ugyanezt a részt találtam amegadott hivatkozásnál:"A 2008. évben vagy azt megelőzően megszerzett lakás céljáró szolgáló ingatlan 2013. évi értékesítése esetén már nem keletkezik adóköteles jövedelem."
Ha nincs jövedelem, akkor be sem kell vallani. Ha nincs bevallva, szerezhet róla tudomást a FA, vagy sem? Kell-e róla hivatalból tudomást szereznie? Más forrásra támaszkodik az EU/EWR kiállítója, mint az adóbevallás?
Más: van-e valalmi abban, amit a német adószabályokra vonatkozóan írtam, hogy a német ingatlan eladás sem adóköteles 10 év után?
Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33393 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Szia Athena1985,
Csak azt kérdezném, hogy nem elirás az utolsó pár szó, s nem hiányzik a "sem":
"Tehát, ha nincs adóköteles jövedelmed, nincs bevallási kötelezettséged sem, tehát az EU/EWR-en ??? fog feltűnni... "
Itt nem hiányzik a "sem" szó? Bocs, csak a pontos értés végett kérdezem, s köszönöm eddigi válaszaidat. Mihelyt végére járok ennek, tájékoztatlak.
Üdv: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33394 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Tomi írta: Kedves Athena1985 és Decotex,
Ugyanezt a részt találtam amegadott hivatkozásnál:"A 2008. évben vagy azt megelőzően megszerzett lakás céljáró szolgáló ingatlan 2013. évi értékesítése esetén már nem keletkezik adóköteles jövedelem." Ha nincs jövedelem, akkor be sem kell vallani. Ha nincs bevallva, szerezhet róla tudomást a FA, vagy sem?

Van jövedelem. Adómentes jövedelem. Én nem tudok olyan (európai) országról ahol ez egyenlő lenne nem feltüntetendő jövedelemmel, szóval itt az a kérdés, hogy miként akarsz eljárni.
Ha simán csak jól akarsz járni, ne tüntesd fel (már "ajánlottuk")
Ha nyugodtan is akarsz aludni, keress fel egy (profi) adótanácsadó céget ami biztosíthatlak róla, hogy messze olcsóbb megoldás mint egy esetleges bukta a jól akarok járni verzió esetén!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33395 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Tomi!
Ha nem szeretnél adótanácsadóhoz fordulni, akkor érdeklődj a NAV-nál, hogy belekerül-e az EU/EWR igazolásba az ingatlan eladásából származó jövedelem, 2008-nál régebbi ingatlan esetén...Ezen kívül a Finanzamt segíthet még neked, de mindez rengeteg idő és energia.
Többet én sem tudok segíteni, mint amiket leírtam, jogszabályok spékelésével!
Az adótanácsadó is persze csak összeszedegeti a jogszabályokat, de ami fontos és ezért adótanácsadó: vállalja a felelősséget a tetteiértéa adja a nevét hozzá! Szóval mindenképpen fordulj hozzá, mert gyorsabb és biztonságosabb megoldás, mint ezer helyről információkat gyüjtögetni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33396 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Kedves Athena1985 és Gergoo!
Köszönöm tanácsaitokat, s igyekszem megfogadni. Ha olvastátok korábbi bejegyzéseimet, láthattátok, hogy fordultam adótanácsadóhoz (Lohnsteuerhilfe- röv:LSH), akik meg is fizettették velem a méltányos 120 EUR-t, de egy hónapig nem csináltak semmit az adóbevallásommal, noha azt igérték, benyújtják azonnal. Szeptember elején kaptam egy felszólítást a FA-tól, hogy október elejéig a bevallásom nyújtsam be. Reklamációmra a tanácsadónál, elnézést kértek, hogy ezt nem tudták, s közölték, még kell az EU/EWR nyomtatvány is kitöltve. Most ennek a DHL-es gyorspostázása folyik Mo-ra (42,90 EUR), hogy még időben visszaérkezhessen. Ugyanakkor az LSH azt mondta, ha ők csinálják a bevallást, akkor a határidő dec. 31.
Mindezeket egybevetve nem tudom, mit kellett volna még, vagy másképp csinálnom, s mennyire bízhatom meg a LSH-ben. Most szeptemberben, ha nem mondom fel a szerződést, újból levonják a következő évi díjat automatikusan a számlámról. Mivel még a 2012-es bevallásom sincs beadva (EU/EWR), így rosszul veszi ki magát ha a jövő évi szerződést most felmondom, s leveszik a kezüket rólam esetleg még az idei bevallást illetően is, a felelősség kérdése nehezen érvényesíthető. Ugyanakkor nem vagyok elégedett a felkészültségükkel- lásd fent leirtakat - , de jobbat sem tudok. A FA-nál csak németül lehet kommunikálni, angolul nem tudnak, s egyébként sem feladatuk a tanácsadás. Ezért fordultam Hozzátok, mert gondoltam, hogy van olyan klubtárs, akinek volt már mo-i ingatlanértékesítése.
Mindenesetre köszönöm eddigi válaszaitokat,
Üdv: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33399 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Ami a Finanzamt segítőkészségét illeti, meg kell vígasztaljalak. Igenis adnak tanácsot, sőt, a legális kiskapukeresésben is segítenek!!! Mindehhez csak tudni kell velük kommunkálni, értsd: németül !!!. A"steuerberater" az úgynevezett, tőlem is csak lenyúlta a lóvét, 156,- €-t, de halvány fingja sem volt arról mit csinál. Na nem is lett jó, úgyhogy a személyes FA tanácsadás lett a vége. Kitérő egy kicsit a bevalló programokra, az FA sajátja az Elster, erre azt mondta az FA, hogy túl száraz, nincs kiegészítő magyarázast, stb. Deco által agyonreklámozott "KONZ" féle viszont vezet pontról pontra, magyarázatokat ad, stb. Az FA-s csávó is inkább ezt, vagy más hasonlót ajánlott . Az Elter jó a profiknak, de az átlagember ugye az nem az.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!