Magyar ingatlan értékesítés adózása

Több
10 éve 7 hónapja #33355 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Szia Tomi!

Ha jól értem, jelenleg is a 3as adóosztályban vagy? Akkor erre az évre is fogják kérni az EU/EWR igazolást, legalábbis érdemes lesz beszerezni!
Az adóbevallás készítésénél már nem lényeges az adóosztály, a befizetett adó összege és a megállapított adó öszzegének a különbségére megy ki a játék...Mint írtam, az adóosztály csak az év közbeni, havi adóelőlegeknél játszik szerepet!
Ha tényleg működik, hogy már kitöltve viszitek a NAV-hoz és lehet mahinálni otthon azzal, hogy az ingatlan eladásából származó jövedelem ne tűnjön fel idei évre, akkor áldásom rá!:)
A doppelte Haushaltsführung egyébként szintén nem áll konrétan összefüggésben az adóosztályokkal, mivel a bevallás elkészítésénél csak a programba kell max. infóként megadni a Steuerklasse-t, illetve a Lohnsteuerbescheinigung-on szerepel, mert a bérszámfejtéshez fontos a faktor megadása, de a bevallásnál már csak a levont adóelőleg számít. Az pedig, hogy kell-e EU/EWR igazolás, attól függ, hogy milyen adózást választasz: együtt adózást/külön adózást (gemeinsame Veranlagung/getrennte Veranlagung) Nem tudom neked hasracsapás szerűen megmondani, hogy mi éri meg a legjobban, ehhez kell számolgatni és játszadozni a lehetőségekkel...Adótanácsadó megoldja neked ezt a kérdést secc perc alatt!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33375 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Kedves Athena1985,
Nagyon köszönöm ismét gyors válaszodat. Előre bocsátom, hogy csakis az adott országban előírt szabályok szerint van szándékomban eljárni.

Az még most sem világos számomra, hogy befolyásolja-e mo-i adómentes és bevallott, ingatlanértékesítésből származó jövedelmem a németországi adókötelezettségemet?

Ha erre tudnál válaszolni, azt nagyon megköszönném.
Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33376 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Tomi írta: Az még most sem világos számomra, hogy befolyásolja-e mo-i adómentes és bevallott, ingatlanértékesítésből származó jövedelmem a németországi adókötelezettségemet?
Ha erre tudnál válaszolni, azt nagyon megköszönném.
Üdv.: Tomi

Tomi! :woohoo:
Kaptál már választ erre:

Athena1985 írta: Az idei ingatlaneladásból származó jövedelmetekért alapvetően otthon vagytok adókötelesek, azaz mentességet kaptok alóla, de Németországban is fel kell tüntetned, mint külföldről származó jövedelmet (de amit nem tud a FA, azt nem is kéri számon, és ez egy zárójeles, csúnya tipp!).

Mi nem világos? :thinking:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33378 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Tomi írta: Az még most sem világos számomra, hogy befolyásolja-e mo-i adómentes és bevallott, ingatlanértékesítésből származó jövedelmem a németországi adókötelezettségemet?


Te Tomi!
Maradj csendben, s csak azt valld be amit muszáj! Ismered a jó kis közmodást: "ne szólj szám, nem fáj fejem!". Amiről senki nem tud, arról nem is kell senkinek tudnia.... Németországból nézve: A törvény szerint a külföldön képzett jövedelem is infoköteles,, de ne legyél már ennyire naiv! Amig Te nem vered nagydobra, hogy hol mennyit kerestél külföldön ingatlanokkal, addig senki nem fog molesztálni emiatt! Az EU határokon meg amúgy 10.000 € (kp.) a fejenkénti szállítható pénz! Így még az utalásokkal sem bux le, s nem követhető.

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33379 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Szervusztok Gergoo és Decotex!
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Kérdésem alapja a következő volt:
- mo-i adómentes ingatlanértékesítésből befolyó bevételt fell kell tüntetni a magyar adóbevallásban, mivel a szerződést készítő ügyvédek minden esetben megküldik a NAV-nak az eladó adatait, eladási árat, tehát a NAV már tud róla, mielőtt én bevallom,
- amennyiben nekem ki kell töltetnem az EU/EWR nyomtatványt és le kell igazoltatnom a NAV-val, akkor ebben szerepelni fog ez az összeg, ha akarom, ha nem, mert a NAV csak az adóbevallásból tud kiindulni,
- mindezek után csak az foglalkoztat, hogy hogy itt Németországban a FA akár adóalap növelőként, akár adóztatandó jövedelemként a német adókiszabásnál figyelembe veszi-e ezt a magyaro-i jövedelmet, vagy sem?
Visszaolvastam a korábbi kommenteket, s kezd az a meggyőződésem lenni, hogy valóban nem lehet az információt, adatot eltitkolni, mert úgyis kiderül. S ha ez a helyzet, akkor legalább tudja az ember mire számíthat, mi az előírás. Az a zárójeles rész, hogy: (de amit nem tud a FA, azt nem is kéri számon, és ez egy zárójeles, csúnya tipp!), arra utal, hogy valami szerepe az információnak a FA számára kell legyen, s ezzel szeretnék tisztában lenni.
Ebben kérnék segítséget.
Előre köszönök minden konkrét infót.
Üdvözlöm Mindnyájatokat!
Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33380 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar ingatlan értékesítés adózása

Tomi írta: - mindezek után csak az foglalkoztat, hogy hogy itt Németországban a FA akár adóalap növelőként, akár adóztatandó jövedelemként a német adókiszabásnál figyelembe veszi-e ezt a magyaro-i jövedelmet, vagy sem?

Szerintem igen, én legalább is így értelmezem amit találtam.
europa.eu/youreurope/citizens/work/abroa...many/employed_de.htm
Welches Einkommen ist in Deutschland zu versteuern?
Sie leben mehr als sechs Monate in Deutschland? Ein zeitlich
zusammenhängender Aufenthalt von mehr als sechs Monaten
Dauer ist ein gewöhnlicher Aufenthalt in Deutschland. Ein
gewöhnlicher Aufenthalt oder ein Wohnsitz in Deutschland
führen dazu, dass  Sie Ihr weltweites Einkommen dort
versteuern müssen.
A legtisztább ügy ha adószakértőt bevonsz a dologba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!