Adófizetés Németországban

Több
12 éve 5 napja #18332 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szerintem arra gondolt hogy a szerződésében garantálják a nettó bérét, ezért nem érdekli hogy mennyi a bruttója (bár ilyent még nem hallottam, ettől még előfordulhat :) ).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18334 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

AiRLAC írta: Szerintem arra gondolt hogy a szerződésében garantálják a nettó bérét, ezért nem érdekli hogy mennyi a bruttója (bár ilyent még nem hallottam, ettől még előfordulhat :) ).

Najo, a brutto engem is addig érdekel amig megegyezik a nettoval.
:whistle: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18340 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

AiRLAC írta: Szerintem arra gondolt hogy a szerződésében garantálják a nettó bérét, ezért nem érdekli hogy mennyi a bruttója (bár ilyent még nem hallottam, ettől még előfordulhat :) ).

Ugy hivjak, hogy adokiegyenlitett statusz. Teljesen bevett dolog, ha egy ceg mozgatja az embereit tobb orszagon keresztul. Van egy alap brutto fizu otthon. Az alapjan ki kell fizetni a jarulekokat, majd kiszamoljak, hogy mennyi lenne nettoban ez a brutto fizu Mo.-on. Igy van egy alap netto fizu, meg a fizetett jarulekok. Erre jon meg ra az a netto kiegeszites, amennyiert megeri felallni a szekbol. Igy van egy garantaltalap+allowance-ok netto fizu, meg a befizetett jarulekok Mo.-on. Az adot meg szepen kiszamoljak, hogy hol es mennyi es a ceg felel erte, meg a konyvelo ceg. A hatranya, hogy ezert a "biztonsagert" csereben nem rendelkezhetek az adovisszaigenylesekrol, mert az a cegemet illeti! A nyugdijjam meg Mo.-on ketyeg. Na az nagyon nem tetszik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18342 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Attila_BRD írta: Najo, a brutto engem is addig érdekel amig megegyezik a nettoval.


Fujj!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18350 Írta: Lilu11
Lilu11 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

nem jol fejeztem ki magam, nagyon nem. szoval a kerdesem arra vonatkozott, hol kell adobevallast keszitenem. illetve ha itt kell az adobevallasomat kesziteni, akkor itt mikre van szükseg? mert otthon csak a munkaberemmel kapcsolatos igazolasok kellettek es kesz. itt hogy megy az adobevallas?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #18359 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Lilu11 írta: nem jol fejeztem ki magam, nagyon nem. szoval a kerdesem arra vonatkozott, hol kell adobevallast keszitenem. illetve ha itt kell az adobevallasomat kesziteni, akkor itt mikre van szükseg? mert otthon csak a munkaberemmel kapcsolatos igazolasok kellettek es kesz. itt hogy megy az adobevallas?

Bemész a legközelebbi Finanzamtra, kérsz "Lohnsteuerjahresausgleich" illetve "Einkommensteuer" nyomtatványt. Ahhoz jár egy füzetecske.
A Lohnsteuerkartedrol átirod az adataidat. A munkaadód év végi elszámolásárol az összegeket.
Utána elgondolkozuol, hogy mely számlákat lehetne még megetetni a fináncokkal. Itt segithet a Konz vagy más hasonló könyv.

Egyébként ott csinálod az adóbevallásodat ahova év közben az adód folyt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!