Adófizetés Németországban

Több
12 éve 5 napja #18314 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

bayer írta: A másik topicban már kérdeztem, de nem jött válasz, itt hátha:
Én kiküldetésben vagyok itt (saját cégemtől:)), feleségem Minijobbal.
1. kell-e itt leadni adóbevallást bármelyikünknek?
2. Hanyas adó csoportba kerülne a feleségem, ha még egy Minijobot bevállalna? Milyen kiadás növekedéssel járna ez? Nekem ugye a kiküldetés miatt érvényes a biztosításom, és ő is be van jelentve a magyar cégbe részmunkára, fizetjük utána is a magyar biztosítást (és nyugdíjat stb.)


1: nem. Te otthon adózol a minijob magában nem bevallásköteles.
2. 1-esbe mert Te máshol adózol. Ezen felül leverik rola az összes többit is, mint Betegbiztositás stb.

A többit elárulja a nettolohnrechner.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18318 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Attila_BRD írta:

bayer írta: A másik topicban már kérdeztem, de nem jött válasz, itt hátha:
Én kiküldetésben vagyok itt (saját cégemtől:)), feleségem Minijobbal.
1. kell-e itt leadni adóbevallást bármelyikünknek?
2. Hanyas adó csoportba kerülne a feleségem, ha még egy Minijobot bevállalna? Milyen kiadás növekedéssel járna ez? Nekem ugye a kiküldetés miatt érvényes a biztosításom, és ő is be van jelentve a magyar cégbe részmunkára, fizetjük utána is a magyar biztosítást (és nyugdíjat stb.)


1: nem. Te otthon adózol a minijob magában nem bevallásköteles.
2. 1-esbe mert Te máshol adózol. Ezen felül leverik rola az összes többit is, mint Betegbiztositás stb.

A többit elárulja a nettolohnrechner.

Azert az 1.-es pontra nem egyertelmu a "Te otthon adozol" valasz. Magyar cegnel bejelentett munkaviszonnyal itt min. 180 napot (es meg egy ket szabaly) kikuldtesben levo szemely az adot Nemetorszagban fizeti. Azt, hogy milyen kiskapuk vannak nem tudom, a hivatalos ez. En szinten kikuldetes, teljes fizetesem magyar kemeny valutaban erkezik, magyar cegtol, magyar bankszamlara. Itt elunk. Magyarorszagi adobevallasban fel kell tuntetni a jovedelmet, mint Mo.-on nem adokoteles jovedelem, de a TB, nyugdij, mittomen jarulekokat Mo.-on kell megfizetni. Nemet helyi betegbiztositasom sincs. Adobevallast pedig itt is be kell adni es az adot itt Nemetorszagban kell megfizetnem!
Ezt nem en talaltam ki, (sot nem is nagyon erdekel, mert nettora vagyok szerzodve). Cserebe a fizetett adoert a cegem felelos, aki a Pricewaterhousecooper-sel csinaltatja az adobevallasomat, meghozza bevonva a magyar es a nemet reszleguket is. Nekik pedig elhiszem, hogy igy van:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18320 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

"sot nem is nagyon erdekel, mert nettora vagyok szerzodve"

na igy aztán tényleg egál hogy 16 wagy 36% a Kulcs.
Egyébként igazad van a 180 nappal, de az nem feltétlen muszály kikötés, elvégre ritkán maradsz egy huzamban eddig, aztán ha év végére összejön 200 nap 40 napos részletekben de addig már otthon fizettél, akkor annyi.
A 180 nap inkább védöháló a Boris Beckerek ellen, hogy a németek ne mind Monacoban adózzanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18326 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mahlzeit írta: Ezt nem en talaltam ki, (sot nem is nagyon erdekel, mert nettora vagyok szerzodve). Cserebe a fizetett adoert a cegem felelos, aki a Pricewaterhousecooper-sel csinaltatja az adobevallasomat, meghozza bevonva a magyar es a nemet reszleguket is. Nekik pedig elhiszem, hogy igy van

Azért ennek nézz utána, és győzödj meg róla, mert ahogy a Lenin bácsi is mondta: "A bizalom az jó, az ellenőrzés az mégjobb!". Tudod, nehogy aztán később más dolog derüljön ki! Remélem kapsz minden hónapban egy A4-es alpot ahol a havi bérelszámolásod rajta van és minden járulék és egyéb fel van tüntetve! Ez később neked is jó lesz ha meg van, mert ez bizonyiték lehet a nyugdijad kiszámolásánál! Azt is nézd meg, hogy ez a papír igazi e, s valóban megkapja a "jussát" az adóhatóság és a központ nyugdijiroda! (stb)

Engem nagyon zavarna a netóra kötött szerződés,
mert semmit nem tudok ellenőrizni!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18328 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Attila_BRD írta: "sot nem is nagyon erdekel, mert nettora vagyok szerzodve"

na igy aztán tényleg egál hogy 16 wagy 36% a Kulcs.
Egyébként igazad van a 180 nappal, de az nem feltétlen muszály kikötés, elvégre ritkán maradsz egy huzamban eddig, aztán ha év végére összejön 200 nap 40 napos részletekben de addig már otthon fizettél, akkor annyi.
A 180 nap inkább védöháló a Boris Beckerek ellen, hogy a németek ne mind Monacoban adózzanak.

Azert az a magyar a valosagban nem 16% a nemet meg nem 36%rol indul:) De amugy igen. Ellenben a cegem eleg sok penzt fizet azert, hogy ezeket az adofizeteseket (nem csak az enyem) minimalizaljak. Volt olyan, hogy otthon fizettem, majd az egesz at lett teve ide:) A 180nap a fo kiindulasi pont, de "gumiszabalykent" azt nezik meg, hogy a maganeleted hova kotodik. Ezt eloszor nem nagyon ertettem, de mikor egy masik orszagban dolgoztam tobb mint 180 napot, akkor igazolhato volt, hogy csalad, lakas egyebek Mo.-on. Tehat a 180napos szabaly ellenere Mo.-on adoztam. (Nem volt bejelentett lakcimem (hotelekben laktam) a masik orszagban es havonta hazajartam Mo.-ra legalabb 1 hetveget) Ellenben itt Nemeto.-ban bejelentett lakcim, raadasul "csaladostul", na innentol kezdve adozni itt kell. Akkor is ha csak ugy osszejott a tobb mint 180 nap. Persze lehet azt mondani, hogy Mo.-on fizettem kozben, itt meg nem szolni. A magyar apeh nem fog kardoskodni, hogy ott kerd visza itt meg fizesd be ujra az adodat, pedig azt kellene! De igy ez csak szurke megoldas, nem pedig feher.. Azt meg nem tudom, hogy a nemetek mennyire ugorhatnak ra az ilyenre..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18330 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ezt nem en talaltam ki, (sot nem is nagyon erdekel, mert nettora vagyok szerzodve). Cserebe a fizetett adoert a cegem felelos, aki a Pricewaterhousecooper-sel csinaltatja az adobevallasomat, meghozza bevonva a magyar es a nemet reszleguket is. Nekik pedig elhiszem, hogy igy van

Azért ennek nézz utána, és győzödj meg róla, mert ahogy a Lenin bácsi is mondta: "A bizalom az jó, az ellenőrzés az mégjobb!". Tudod, nehogy aztán később más dolog derüljön ki! Remélem kapsz minden hónapban egy A4-es alpot ahol a havi bérelszámolásod rajta van és minden járulék és egyéb fel van tüntetve! Ez később neked is jó lesz ha meg van, mert ez bizonyiték lehet a nyugdijad kiszámolásánál! Azt is nézd meg, hogy ez a papír igazi e, s valóban megkapja a "jussát" az adóhatóság és a központ nyugdijiroda! (stb)

Engem nagyon zavarna a netóra kötött szerződés,
mert semmit nem tudok ellenőrizni!!

Szerinted egy ceg aki hajlando megfizetni egy pricewaterhousecooperst az ilyenekkel fog trukkozni?? MOst nem irom le a reszleteket, de minden tiszta atlathato es 120% legalis. Sot meg egy papirfecnit is kapnek a befizetett jarulekokrol, csak hat a piszkok mar azt is elektronikusan kuldik. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!