Adófizetés Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31098 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kedves Decotext. kedves Mindenki!
Temészetesen nem vártam Kánaánt, dolgoztam már Németországban, tudom, hogy nincs kolbászból a kerítés, és hogy nagyon keményen meg kell dolgozni a pénzért.
Én csak nem értettem, (és még most sem értem), hogy mikor kiszámoltam több brutto-netto rechner oldalon a pénzemet, ott pár cent különbséggel a lohnsteuer 18-19 euro volt. A munkahelyemről kapott fizetési papíron pedig a lohnsteuer 240 euro. Ez azért óriási különbség!!! 3 embert kérdeztem meg a munkahelyen, hogy miért annyi az én lohnsteuerem? Mindhárman azt mondták, beleértve a főnököt is, hogy azért, mert 1-es adókategóriába tartozok, és nincs gyerekem sem. Amugy valóban abba tartozok, de ezt tudtam is mikor kijöttem, csak hidegzuhanyként ért, mikor megláttam a fizupapíromat. Tehát most akkor kinek van igaza? A Brutto -Netto Rechner-nek, vagy a gyakorlati levonásnak, amit a munkáltatóm csinált????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31102 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Töltsd fel a bérlapodat adatokat töröld ki, aztán a ha Moderatorok engedik felboncoljuk!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31104 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mikulino írta: Kedves Decotext. kedves Mindenki!
Temészetesen nem vártam Kánaánt, dolgoztam már Németországban, tudom, hogy nincs kolbászból a kerítés, és hogy nagyon keményen meg kell dolgozni a pénzért.
Én csak nem értettem, (és még most sem értem), hogy mikor kiszámoltam több brutto-netto rechner oldalon a pénzemet, ott pár cent különbséggel a lohnsteuer 18-19 euro volt. A munkahelyemről kapott fizetési papíron pedig a lohnsteuer 240 euro. Ez azért óriási különbség!!! 3 embert kérdeztem meg a munkahelyen, hogy miért annyi az én lohnsteuerem? Mindhárman azt mondták, beleértve a főnököt is, hogy azért, mert 1-es adókategóriába tartozok, és nincs gyerekem sem. Amugy valóban abba tartozok, de ezt tudtam is mikor kijöttem, csak hidegzuhanyként ért, mikor megláttam a fizupapíromat. Tehát most akkor kinek van igaza? A Brutto -Netto Rechner-nek, vagy a gyakorlati levonásnak, amit a munkáltatóm csinált????


Melyik oldalon nézted és milyen beállításokkal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31110 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Néztem itt , ami ezen az oldalon van, valamint a www.nettolohn.de n is.Meg még két másik oldalon, amit a google kereső adott ki. Sajna a bérpapíromat nem tudom feltölteni, mert nincs scanner:(
A beállítások:
Brutto: 1060.80
Egyházio adó: Nem
Gyerek: Nem
Adócsoport: 1.
Beteg, nyugdíjbiztosítás: Törvényileg meghatározott
Kor: 31 év
Tartomány: Bayern
Település: Bruckberg
Munkaóra: 42
Szakma: Asztalos
Év: 2013
Remdszeresítés: Havonta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31111 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

A Rechnert ismerjük, de azt nem, hogy miket vont még le a munkáltatód, azért kérdeztem a bérpapírt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31112 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mikulino írta: Tehát most akkor kinek van igaza? A Brutto -Netto Rechner-nek, vagy a gyakorlati levonásnak, amit a munkáltatóm csinált????

Itt azért az felmerülhet, hogy a fizetés számolót valahol rosszul töltötted ki.
A másik meg az, hogy ez azért nem végleges "adóelőleg", mert amikor az adott évre megcsinálod az adóbevallást, akkor valószínű, hogy túlfizetésben leszel (vissza fognak tériteni) és jön vissza majd jópár "dollár"!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!