Adófizetés Németországban

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18381 Írta: josefcs
josefcs válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok.Üdv mindenkinek. Nos találtam egy céget Karlsruhe közelében,ahol alkalmaznának mint "minősített hegesztő"-t Már régebbről ismerem őket úgyhogy szabad a pálya! :) CSAK!
Párom és kisfiam jelenleg otthon él Magyarországon . Ha ők nem jönnek ki velem egyenlőre még pár évig otthon maradnak,így igényelhetem a családos adókedvezményt? Bruttós munkahelyről van szó! Úgy tudom,3-kategória van és akinek nincs család az többet adózik.
Hallottam,hogy esetleg "adótanácsadóval" ezt el lehetne intézni !?
Nem tudom most hol kell ezt elintézni.Adóügy vagy munkaügy-nél?
Aki tud az segítsen! Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18386 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Attila_BRD írta: Egyébként ott csinálod az adóbevallásodat ahova év közben az adód folyt.

Ez az ami nem igaz! JOgilag biztosan nem. Azt hogy igy csinalja valaki az mar sajak felelosseg..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18391 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia josefcs!
En nem ertem, mit szeretnel elintezni?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18395 Írta: josefcs
josefcs válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia! Először is köszönöm,hogy írtál!
Nos.Szóval ha egy Német cég alkalmaz pl.engem. :)
Megvan,hogy a bruttó órabérem x összeg.Például : ha 16-eur bruttó órabért kapok,az
150-ledolgozott óránál :2400 eur.
Ebből ugye lejön az adó,ami attól függ melyik adókategóriában vagyok.
"Steuer klasse:1 .2 . vagy 3 (nőtlen,házas,vagy házas + 1 gyermek)
Nos Mivel a párom és a fiam ők Magyarországon élnek,tehát nincsenek ide a Német lakcímemre bejelentkezve, KÉRDÉSEM AZ,HOGY MEGKAPOM E A CSALÁDOSOKNAK JÁRÓ KEVESEBB ADÓZÁSI KEDVEZMÉNYT?
Tehát nem az adó visszaigénylésre gondolok,hanem mikor felvesz a cég és elmegyek a felvételi papírokkal a "Finanzamt"-hoz attól fogva a havi béremből családosként vonják az adót és nem "nőtlenként" mert tudtommal ez utóbbinál magasabb a havi adó!
József

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18396 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mahlzeit írta:

Attila_BRD írta: Egyébként ott csinálod az adóbevallásodat ahova év közben az adód folyt.

Ez az ami nem igaz! JOgilag biztosan nem. Azt hogy igy csinalja valaki az mar sajak felelosseg..

Miért?
Azt irod: Kedves Finanzamt, MO-on kaptam havi 150000 Ft-ot és az ottani adóhivatalnak átutáltam a pénzt amit kértek. Ezen felül utiköltségbe kaptam 2000 Eurot a magyar vállalattol magyar számlámra.
No és akkor mi van?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18397 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Amíg a családod magyar lakcímmel rendelkezik és Magyarországon tartózkodik addig sajnos az 1-es adókategóriában maradsz. Ez nálunk is így volt, ezért intéztük úgy mi is, hogy minél hamarabb itt legyek, így azért sokkal másabb. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!