Adófizetés Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16647 Írta: Brigooo
Brigooo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Pontosìtok. Minket nem èrdekel a papir,de ha egz hàzassàggal nzerhetek havi 100-200 eurot, akkor megcsinàljuk. A kalkulator alapjan a 3-as kategoriaban jobban jarnank, de mivel en papiron Magyarorszagon maradok, es az itteni munkamat tavmunkaba vegeznem, es itt is adozom ebbol adodoan, akkor szamit-e az, hogy hazasok vagyunk. En itt adozom es itt lenne a tb fizetve, o ugy tudna remenyeink szerint kimenni, hogy havonta egyszer johet haza, en meg 2-szer mennek ki hozza, igy gyakorlatilag a honap 2/3-at egyutt lennenk. De nekem nem lenne ott jovedelmem. Ingaznek. Hogy lehet azt megoldani, hogy feltetelezzuk hogy hazasok vagyunk, hogy a 3-as kategoria szerint adozzunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16648 Írta: Brigooo
Brigooo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Ezt nem is ertem :-)
Fra-Bud a netes arak alapjan ha elore tervezheto, olcsobb mint a videki szulokhoz hazakocsikazni. Kb 1szuloi utbol kijon 1,5 Frankfurt. Meg az allasrol csak targyalunk, de ahhoz hogy tudjuk megeri-e menni, szamolni kell. Az angol fejvadasz amit kuldott kakilatort, az a bruttohoz kepest nem vont le osszesen 20%-ot, ami a kalkulatorok szerint lehetetlen.
Ado kapcsan itt is es ott is kell adozni? Es utolag igenyelhetem vissza, vagy csak ott? Ha hazasok vagyunk, figyelembe veheto vagyok-e ha en itt adozom, vagz egyszeruen mert nekem nincs ott adokoteles jovedelmem, igy eleg azt igazolni, hogy hazasok vagyunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16686 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kavarjuk meg egy kicsit mégjobban!

A legkevesebbet 2-esben vonják, a legtöbbet pedig 6-osban.
Az 1-es és a 4-es adóosztály esetén pedig megegyezik a levonás mértéke. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16687 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

De ugye az egyedülállók 1-esbe kerülnek. 5-ösbe az kerül aki házas és 3-5 kombinációt választ, nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16688 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

3-as ba akkor kerülhet a férjed ha neked is van regisztrált lakcímed Németországban. Ettől még nem kell ott élned, hazajárhatsz dolgozni :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16689 Írta: Brigooo
Brigooo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Ha osszejon, lakast akarunk berelni es akkor elvileg lehet nekem is. Majd tartozkodasira bejelentem, es akkor lesz. Koszi a segitseget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!