Adófizetés Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14772 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

tcsaba írta: Sziasztok!
Érdeklődnék ,hogy itt Nemetországban milyen határidö van az adó bevallásra.Milyen papirok kellennek hozzá?Személyesen kell vagy a munkáltató intézi?
Köszönöm az informáciot. :) :)

A munkáltató levonja a standard levonásokat. Minden más a te dolgod. Föleg a tul sok levonás visszaszerzése a következö évben.
Formulárokat kapsz a Finanzamton. Online az "elster"-el intézheted. www.elster.de/
Ha vállalkozó vagy itt vannak az idöpontok: www.steuertipps.de/downloads/article/s-2...teuertermine2012.pdf
Ha bérböl élsz akkor nem kell feltétlen Finanzberater, vannak Jövedelemadó-segitö-egyesületek.
www.bdl-online.de/
Keresd ki a legközelebbit és ott mindenben segitenek. - ha tag vagy -

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14775 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

tcsaba írta: Sziasztok!Érdeklődnék ,hogy itt Nemetországban milyen határidö van az adó bevallásra.Milyen papirok kellennek hozzá?Személyesen kell vagy a munkáltató intézi?Köszönöm az informáciot. :) :)

Az adócsoportodnak megfelelően a munkaadód adóelőleget von! Minden egyéb a Te dolgod. Tipp: minél előbb annál jobb! Indoklás: rendszerint a elvonás kissé meghaladja a valós értéket (nem mindig!) Igy azonban, ha későn adod le az adóbevallást (itt a BRD-ben családi adóbevallás van) annál késöbb kapod vissza a túlfizetést!
Mi pl. már régen leadtuk a 2011 évre. Sajnos idén csak 105 eurót kapunk vissza, s ez semmi, de volt már, hogy 1700-at kaptunk vissza. Nos ezt ne ők használják hónapokig. Mi rendszerint március végén már vissza szoktuk kapni a túlfizetést! Ajánlom az Alditól a KONZ Steuerprogram-ot Évek óta ezzel csináljuk és nagyon jó és pontos. Mindent lehet online elküldeni, s intézni, csak a protokolt kell (4 oldal) kinyomtatni , aláírni és beküldeni vagy bevinni. (A programm ára leirható az adóalapból)

Már 4. éve ezzel csináljuk! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15192 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Attila_BRD!
Itt írtad hogy ezek a jövedelemadó-segítő-egyesületekhez is lehet menni ha bérből élsz, ezt hogy érted? Ezek ingyenesek? vagy hogy működik, mit jelent ha tag vagyok? Mert nagyjából kitöltöttem az adóbevallásomat, de lenne jó pár kérdésem még, amikben nem vagyok biztos, és jó volna személyesen megbeszélni vkivel, vagy a Finanzamt is segít?
Válaszod előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15279 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

minerva írta: Szia Attila_BRD!
Itt írtad hogy ezek a jövedelemadó-segítő-egyesületekhez is lehet menni ha bérből élsz, ezt hogy érted? Ezek ingyenesek? vagy hogy működik, mit jelent ha tag vagyok? Mert nagyjából kitöltöttem az adóbevallásomat, de lenne jó pár kérdésem még, amikben nem vagyok biztos, és jó volna személyesen megbeszélni vkivel, vagy a Finanzamt is segít?
Válaszod előre is köszönöm!

A finanzamtnak kotelessege felvilagositani. Ez azomban rovid konkret kerdesekre vonatkozik, nem adougyi kikepzesre.
A Lohnsteuer-Hilfeverein mint a neve is mondja egy Verein. Mint a fociklub vagy Sakkklub.
Van egy tagsagi dija de ennek fejeben torodnek veled, ha sorbaallsz (nem te vagy az egyetlen). Lanyon a Karlsruheiakkal meg van elegedve.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15291 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Attila_BRD!
Köszi a választ. Még annyi hogy mennyi évente a díjuk. Mert ahogy keresgéltem találtam több táblázatot fizetések szerint és elég változóan szabták benne az árakat, vagy ez természetes?(persze ahol én lakom nekik nincs ilyen honlap, vagy nem találtam meg, hogy megnézzem :-( ) Mondjuk az én kérdéseim konkrétak, mert kitöltöttem a program segítségével a dolgokat ki is nyomtattam, csak kaptam útiköltségtérítést és azt nem tudom hova kell írni, mert a programban olyan rész nem volt. Az AOK-tól is van vmi papírom,volt egy 2napos munkám 100euroért,ami 400-asnak volt feltüntetve, tehát nem fizettek semmit utánam, azt is be kell e jelenteni, akkor ha így megyek be konkrét kérdésekkel minden papírt viszek, ezek szerint fog segíteni a Finanzamt? Vagy jobb ha Lohnsteuer Hilfeverein-hoz megyek. Finanzberater-t akkor nagyon drága nem éri meg?
Választ előre is köszönöm!

Üdv.
Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15311 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

minerva írta: Szia Attila_BRD!
Köszi a választ. Még annyi hogy mennyi évente a díjuk. Mert ahogy keresgéltem találtam több táblázatot fizetések szerint és elég változóan szabták benne az árakat, vagy ez természetes?(persze ahol én lakom nekik nincs ilyen honlap, vagy nem találtam meg, hogy megnézzem :-( )

Igen, itt szivesen megjátszák a szociális marháskodást. Ez olyan mint a sávos adózás, arrol is azt hiszik, hogy "igazságosabb".

Mondjuk az én kérdéseim konkrétak, mert kitöltöttem a program segítségével a dolgokat ki is nyomtattam, csak kaptam útiköltségtérítést és azt nem tudom hova kell írni, mert a programban olyan rész nem volt.

Na azt rögtön rácsapják a jövedelmedre ha nincs levonható ellentételed.
Mekkora összegröl beszélünk?

Az AOK-tól is van vmi papírom,volt egy 2napos munkám 100euroért,ami 400-asnak volt feltüntetve, tehát nem fizettek semmit utánam, azt is be kell e jelenteni, akkor ha így megyek be konkrét kérdésekkel minden papírt viszek, ezek szerint fog segíteni a Finanzamt?

Az ilyen mellékmunka nem adoköteles. Ennyit a leadáskor is elmesél a Finanzamt.

Vagy jobb ha Lohnsteuer Hilfeverein-hoz megyek. Finanzberater-t akkor nagyon drága nem éri meg?
Választ előre is köszönöm!

Üdv.
Andi

A Steuerberater egy pár százas. A jobbérzésüek el sem vállalnak. Csak akkor éri meg, ha várható elég visszatérités. Te valoszinüleg a pauschalékat sem éred el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!