Adófizetés Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16437 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Ez mit jelent pontosan? Ha az éves adózandó keresetem csökken ezzel, akkor az év közben levont adóból valamennyit vissza kellene kapnom nem? Ez a Pauschal mekkor a összeg pontosan?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16471 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
Érdekes a felvetett dolog: hol és hogyan lehet jogi biztosítást kötni?
Üdv: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16473 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16474 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

AiRLAC írta: Ez mit jelent pontosan? Ha az éves adózandó keresetem csökken ezzel, akkor az év közben levont adóból valamennyit vissza kellene kapnom nem? Ez a Pauschal mekkor a összeg pontosan?


Nem biztos! Az, hogy visszkapsz vagy fizetned kell sok mindentől függhet! Változott e évközben a családi állapotod? Voltak e leírható kiadásid (pl. új biztositás egy kocsira, stb) Aztán attól is függ, hogy kaptál e prémiumot, vagy sem! Van úgy hogy a prémium után továbbra is úgy vonnak mintha minden hónapban ennyi lenne.... stb. Vissza csak akkor kapsz ha túlfizetésed van! Mi eddig (1989-óta) mindig visszakaptunk, de idén pl. csak 103 euró lesz, pedig nagyon dögös összeget vonnak évente, mivel én az 5. adócsoportban vagyok a nejem meg szuperül keres igy a 3. adócsoportnál is sok az elvonása abszolult értékben!!!
A "Pauschal" összege 1000 €-ig be van számítva! Értsd: munkahelyre bejárás**, könyvek, stb amit vettél és leírható azt ezer euróig benne van ebben! (Ez azt jelenti, hogy ha van egy X összegű ées kereseted amiután adózn fogsz, akkor abból eleve levonak 1000 €/fő s ennyivel csökken ez az éves összeg!) Ami e felett van csak azt irhatod le külön, természetesen számlákkal s ha leírható (alkalmazottként ez nagyon gyér) !!!

Mi a nejemmel jól keresünk, de még egyszer nem haladta meg a kétezer eurót az ilyen "Werbekosten" kiadásunk, így soha nem tudtunk semmit leíri mert nem értük el ezt az összeget! Igaz, mint írtam, mint alkalmazott (tehát nem vállalkozó) kevés a lehetőségünk!

** A munkahelyre járásnál nem a tankolást vagy az amortizációt kell érteni, amit leirhatsz, hanem (úgy tudom) 2 vagy 3 cent/km, s csak egy út (tehát nem oda vissza) és csak ha 20 km feletti távolságról jársz be. Mi pl. 6 km-re járunk így semmit nem tudunk erre beszámolni! Ez Niedesachsenban így van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16491 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

AiRLAC írta: Ez mit jelent pontosan? Ha az éves adózandó keresetem csökken ezzel, akkor az év közben levont adóból valamennyit vissza kellene kapnom nem? Ez a Pauschal mekkor a összeg pontosan?



** A munkahelyre járásnál nem a tankolást vagy az amortizációt kell érteni, amit leirhatsz, hanem (úgy tudom) 2 vagy 3 cent/km, s csak egy út (tehát nem oda vissza) és csak ha 20 km feletti távolságról jársz be. Mi pl. 6 km-re járunk így semmit nem tudunk erre beszámolni! Ez Niedesachsenban így van!


Nagyon nem jól tudod. Igaz, nem oda-vissza, de km-ként 30 cent!
Egyébként valahol már idézve leírtam, hogy pontosan mennyi, ami a munkába járásból benne van az átalányban.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16605 Írta: Brigooo
Brigooo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
Tud valaki abban segíteni, hogz mi akkor a helyzet, ha a pàrom kimegy Frankfurtba dolgozni, èn ingàzok, hàzasok adózàsàt (3-as) vàlasztanànk, ès nekem van egy àllàsom Magyarorszàgon? Adòzhat ìgy? Vagy nekem is ott kell adóznom? Mit javasoltok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!