Adófizetés Németországban

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15318 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Attila!
"Na azt rögtön rácsapják a jövedelmedre ha nincs levonható ellentételed.
Mekkora összegröl beszélünk?" Ezt az útiköltség térítésre írtad, amúgy a vonatjegyemet fizették, hát elég keveset fizetek arányokat nézve, de amúgy 180euroról van szó. Ezt hogy gondoltad hogy nincs levonható ellentételem? (magyar adóbevallást se szoktam érteni :-S)
A 400euros munka tudom hogy nem adóköteles, csak nem tudom hogy fel kell e tüntetni. Pl. Magyarországon a diákmunka se adóköteles, de mégis kell adóbevallást leadni. (Tudom sokszor Magyarországot veszem alapul,már többen mondták itt teljesen más a rendszer :-S)
Amúgy az éves jövedelmem nem nagy, 10.000-t se érem el, így nem akarok sokat kifizetni az adóbevallásra.
Válaszod előre is köszönöm!

Üdv.
Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15383 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

minerva írta: Szia Attila!
"Na azt rögtön rácsapják a jövedelmedre ha nincs levonható ellentételed.
Mekkora összegröl beszélünk?" Ezt az útiköltség térítésre írtad, amúgy a vonatjegyemet fizették, hát elég keveset fizetek arányokat nézve, de amúgy 180euroról van szó. Ezt hogy gondoltad hogy nincs levonható ellentételem? (magyar adóbevallást se szoktam érteni :-S)

Ha pénzt kapsz adóznod kell. Ha költségeidet téritik meg a törvényes keretek határán belül, akkor az nem adóköteles.

A 400euros munka tudom hogy nem adóköteles, csak nem tudom hogy fel kell e tüntetni. Pl. Magyarországon a diákmunka se adóköteles, de mégis kell adóbevallást leadni. (Tudom sokszor Magyarországot veszem alapul,már többen mondták itt teljesen más a rendszer :-S)

www.helpster.de/den-400-euro-job-bei-der...eben-anleitung_27194
Grundsätzlich müssen Sie Ihren 400 Euro Job nicht in der Steuererklärung angeben. Das gilt auch, wenn Sie einer hauptberuflichen Tätigkeit nachgehen.

Amúgy az éves jövedelmem nem nagy, 10.000-t se érem el, így nem akarok sokat kifizetni az adóbevallásra.
Válaszod előre is köszönöm!
Üdv.
Andi

Akkor sokat le se vonhatsz. Valoszinüleg ugyis a pauschalékon belül vagy.
A Steuerklassétol függöen kapsz vagy sem vissza. Worst case még követelhetnek is valamit, de az ritka.
Probáld meg a Finanzamton, de elötte probáld végig az adószámoló programokat a neten.. A két fenti dolog emlitésre se méltó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15456 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia!

Na voltam a Finanzamtnál, nagyon segítőkész volt a faszi. Pár dologgal kiegészítette a bevallást, amiket kérdeztem megválaszolta, és le is adhattam a bevallást. Viszont mondta hogy mivel én németben csak május óta dolgozok és ne legyen kettős adózás, kell Magyarországról "Bescheinigung über Einkünfte" Tehát az otthoni jövedelem igazolásom, ha jól értem. Ez viszont mi, amit a volt munkahelyem küld ki az éves elszámolás? Simán vigyem azt be a Finanzamthoz? Vagy le kell fordíttatnom, esetleg Apehtól kérjek vmit?
Lehet naiv vagyok, de én az adózást úgy gondoltam hogy otthon kifizetem a 3hónapra a kis adómat, mivel jövedelmem X %-át kell kifizessem úgyis, nem hónapok szerint,(tehát ott mindegy hogy 3hónap alatt vagy egy év alatt keresem meg) és gondoltam itt is így van, dolgoztam 8hónapot és azután kifizetem a kis adót és kész. De ezek szerint rosszul gondoltam :-S

Választ előre is köszönöm!

Üdv.
Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15465 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

minerva írta: Szia!

Na voltam a Finanzamtnál, nagyon segítőkész volt a faszi. Pár dologgal kiegészítette a bevallást, amiket kérdeztem megválaszolta, és le is adhattam a bevallást. Viszont mondta hogy mivel én németben csak május óta dolgozok és ne legyen kettős adózás, kell Magyarországról "Bescheinigung über Einkünfte" Tehát az otthoni jövedelem igazolásom, ha jól értem. Ez viszont mi, amit a volt munkahelyem küld ki az éves elszámolás? Simán vigyem azt be a Finanzamthoz? Vagy le kell fordíttatnom, esetleg Apehtól kérjek vmit?

Lehet naiv vagyok, de én az adózást úgy gondoltam hogy otthon kifizetem a 3hónapra a kis adómat, mivel jövedelmem X %-át kell kifizessem úgyis, nem hónapok szerint,(tehát ott mindegy hogy 3hónap alatt vagy egy év alatt keresem meg) és gondoltam itt is így van, dolgoztam 8hónapot és azután kifizetem a kis adót és kész. De ezek szerint rosszul gondoltam :-S

Választ előre is köszönöm!

Üdv.
Andi


Nagyon kedves, de nem hiszem, hogy megérné neked MO-helyett itt fizetni adót.
Addig ott fizetted, utána itt fizeted, kész.
De lehet hogy tévedek a 180 napos szabály miatt, de szerintem nincs kötelezettség a költözés évében sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15483 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Akkor most mit csináljak? Mert vkit még fel is hívott hogy nekem kell-e ilyen papír. Vagy ha megkapom otthonról, beviszem ezt a papírt aztán megbeszélem a Finanzamtnál? Mert én úgy gondoltam a kettős adózást, hogy itt többet fizetek egy évre, mert úgy veszik hogy végig kint voltam, pedig nem, és ha látják hogy otthon is dolgoztam és adózom is akkor itt németben nem kell annyit fizessek. De lehet félre értettem.
Választ előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15507 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Amit otthon leadóztál azután itt már nem kérhetnek semmit.
Viszont bele fog számitani a progresszioba. Mondjuk 10e Euronál még nem vészes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!