Adófizetés Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #11724 Írta: Androidiot
Androidiot válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Köszönöm a hozzászólást! Engem tulajdonképpen az érdekelne konkrétan, hogyha vki német cégnél dolgozik, vagy ha vki magyar munkaszerződéssel dolgozik németbe, akkor különbözik-e az adózás.Vagy minden esetben ugyanazok az adóosztályok a mérvadóak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11725 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

A magyar adózást vesd össze a némettel. Mi itt a probléma?
A keresőt is használhatod: Németországban, kiküldetésben

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11730 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Androidiot írta: Köszönöm a hozzászólást! Engem tulajdonképpen az érdekelne konkrétan, hogyha vki német cégnél dolgozik, vagy ha vki magyar munkaszerződéssel dolgozik németbe, akkor különbözik-e az adózás.Vagy minden esetben ugyanazok az adóosztályok a mérvadóak?

Lehet nem jól értem a dolgot, de ha te magyar szerződéssel vagy kint, akkor az kiküldetés. Sztem. Ha meg kiküldetésben vagy kint, akkor csak Magyarországra adózol, Németbe semmit, de nem is igényelhetsz vissza sem semmit. Rövid távon ez a jó (többet kapsz kézhez). Nejem most így van kint. Ledolgozza az óráját, megszorozzák az eurós órabérével, levonják belőle a magyar minimálbér bruttóját, a maradékot megkapja euróban + a minimálbérét forintban.
Hosszútávon sztem az a jó, a direkt német alkalmaz. Igaz kevesebb a nettód, de ott tb-zel, adózol ..., ami hosszútávon megéri.
Ez csak az én véleményem.
Üdv.
Palagyula.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11736 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Androidiot írta: Köszönöm a hozzászólást! Engem tulajdonképpen az érdekelne konkrétan, hogyha vki német cégnél dolgozik, vagy ha vki magyar munkaszerződéssel dolgozik németbe, akkor különbözik-e az adózás.Vagy minden esetben ugyanazok az adóosztályok a mérvadóak?

Európában megszünt az EU-n belüli dupla adózás! Ha egy német cégnél dolgozol itt kint, akkor itt is adózol. Ha egy otthoni cégnél dolgozol, akkor otthon adózol. Ebben nem az számít, hogy hol végzed a munkát, hanem az, hogy hol vagy szerződésben!
;)
Szerintem az a legjobb, ha külföldön dolgozol külföldi cégnél és otthon élsz! (Ez sajnos nehéz a távolság miatt) A második legjobb otthoni szerződés, mert kevesebbek lényegesen az elvonások és olcsóbb az élet! Természetesen ennél butaság valahol minimálbérre szerződést kötni és külföldön dolgozni! Ez önkéntes jobbágyi sorsot hoz magaután. Az optimális megoldás: jó sok pénzért, külföldön dolgozni és ott élni! Sajnos ez keveseknek adatik meg! (Mármint a sok pénz!)
:(

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Androidiot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11786 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Barátnőm áprilisban jött ki dolgozni. Hamarosan megyünk haza. El kell készíteni a német adóbevallást. Van egy olyan rovat, ahol be kell vallani, hogy mennyi adót fizetett be otthon. Mivel ez Németország itt EURO-ban kell bevallani.
A Kérdésem:
Milyen árfolyamon számolja át a Forintban a magyar munkáltató által kiküldött elszámolásban szereplő összeget EURO-ba.
Finanzamt-hoz be kell majd vinni.

Köszönöm előre is!

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11793 Írta: lantika
lantika válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

"Európában megszünt az EU-n belüli dupla adózás! Ha egy német cégnél dolgozol itt kint, akkor itt is adózol. Ha egy otthoni cégnél dolgozol, akkor otthon adózol. Ebben nem az számít, hogy hol végzed a munkát, hanem az, hogy hol vagy szerződésben!"

csak az a gáz,hogy ha otthon keresel pl 3333333 ft-t,az után az adód 22222 ft,amit le is vonnak ugye,adóbevalláson ha a megfelelő rovatba feltünteted,hogy itt mennyit kaptál az megemeli az adóalapodat,így a 3333333 ft után nem 22222 lesz az adód,hanem több...én 2x is ez miatt fizettem +200000 ft-t otthon. így adóztatja meg a magyar állam a már megadózott német jövedelmdet... :( bár az adóhivatal azt mondja,hogy ez a magyar jövedelmed adója,viszont azután már befizettél rendesen mindent...lehúzás....érdemes átgondolni,hogy bevallod e otthon a németet,vagy elsumákolod. ha bevallod jó esélyed van,hogy még be kell fizetni,ha elhallgatod,akkor meg a német adódat nem tudod visszakérni (ami visszajárna...)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!